Jump to content
Dogomania

Purina czy acana?


Nuri

Recommended Posts

[quote name='coztego'][quote name='Agnes']Czyli to wina karmy...tylko oba psy ja dobrze tolerowaly przez ten okres co ja jadly[/quote]
Warto zmieniać karmę raz na kilka miesięcy... Żeby nei doszło do przesytu ;)[/quote]Amen :wink:
[b]Agnes[/b], ale ty karmiłas samą karmą, czy codziennie podawałaś dwa posiłki - karmę i gotowane?

Link to comment
Share on other sites

asher podawala dwa posilki, ale gotowane nie zmienilo sie u mnie odkad mam Aze ;) podaje od poczatku te same rodzaje miesa i warzyw. I nie bylo tez tak, ze poorszyla sie siersc to zmienilam odrazu karme. Skonczylam caly worek - czyli karmilam te 3 miesiace minimum i obawiam sie, ze nie jeden worek, a np dwa...czyli troche tej karmy zjadla i stan siersci sie nie zmienial - napewno nie na lepsze.
Teraz ciagle gotuje to samo, a zmienilam tylko suche - poprawa byla praktycznie odrazu.
A kolezanka daje tylko Acane od poczatku

Link to comment
Share on other sites

chodzi o to, ze tych zwiazkow tak naprawde jest zbyt malo, zeby ochronic porzadnie stawy - do tego trzeba dodwac preparat jakis, ale jak tak robnisz to nie ma problemu. W takim razie mozesz tunczyka wybrac, fajnie bedzie napewno smakowac psu ;)
Pro Plan jest ok niic nie mam do tej karmy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a jest jej dosc w karmie? :o ja w roznych zrodlach slyszalam co innego :roll:
I jeszcze jedno - jesli podajemy np arthoflex to niczym nie zaszkodzimy psu - nawet jak podajemy karme dla ras duzych.[/quote]


Jakich żródłach????Jeśli karma jest dobrze zbilansowana to nie ma potrzeby posiłkowania się lekami.Mam dużego psa , wygląda świetnie ,a na wystawach budzi powszechny zachwyt poparty medalami :D

Link to comment
Share on other sites

takim zrodlem jest chociazby dogo, czasami mozna tu spotkac kogos kto sie zna lepiej na skladzie ;) I ze sklepu tez to wiem - zeby dobrze chronic stawy to tak naprawde to co jest zawarte w karmach nie wystarczy.
Ika to, ze Twoj pies wyglada swietnie to nic nie oznacza - napewno nie w tej kwestii. Po prostu moze nie miec dysplazji, nie kazdy duzy pies ja posiada - wiec karmienie taka karma nie zawsze da nam odpowiedz - chroni czy nie, bo czasami nie mamy mozliwosci, zeby to stwierdzic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07'][quote name='Agnes']a jest jej dosc w karmie? :o ja w roznych zrodlach slyszalam co innego :roll:
I jeszcze jedno - jesli podajemy np arthoflex to niczym nie zaszkodzimy psu - nawet jak podajemy karme dla ras duzych.[/quote]


Jakich żródłach????Jeśli karma jest dobrze zbilansowana to nie ma potrzeby posiłkowania się lekami.Mam dużego psa , wygląda świetnie ,a na wystawach budzi powszechny zachwyt poparty medalami :D[/quote][b]Ika,[/b] ja ilość chndroityny i glukozaminy przyrównuje do profilaktycznej dawki Arthroflexu. Czyli stosując tę miarę powinno to być dziennie:
300 mg siarczanu glukozaminy, 120 mg chondroityny. Dodatkowo Arthroflex zawiera wyciąg z hakorośli rozesłanej (czarci pazur) - 0, 25 ml w dawce profilaktycznej, witaminę C 25 mg i mangan 1, 25 mg.

I tak np. Acana Adult Large zawiera 250mg/kg glukozaminy i 140mg/kg chondoityny. Moje psy jedzą dziennie ok. 400 g karmy. Wynika z tego, że w Acanie nie ma wytarczającej ilości tych składników. Zwłaszcza glukozaminy jest śladowa ilość... Manganu wystarcza, witaminy C nie potrafię przeliczyć, a hakorośli nie ma wcale.
Więc nawet karmiąc ta karmą muszę im dodatki na stawy podawać. Zwłaszcza suce, która ma zwyrodnienie prawego stawu łokciowego.

I tak jest w przypadku większości karm.

Link to comment
Share on other sites

ASHER Acana jest bytówką ,nie kamą weterynaryjną, więc nie leczy jedynie pomaga zapobiegać , a zwyrodnienie stawu to poważna sprawa i "czarami" się go nie wyleczy.Co do czarciego pazura to leczyłam nim zmiany nowotworowe, mojej starej suni i trudno powiedzieć ,że to jet specyfik na stawy- to homeopatia,jednym pomaga innym nie w zależności od nastawienia.Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07']ASHER Acana jest bytówką ,nie kamą weterynaryjną, więc nie leczy jedynie pomaga zapobiegać , a zwyrodnienie stawu to poważna sprawa i "czarami" się go nie wyleczy.Co do czarciego pazura to leczyłam nim zmiany nowotworowe, mojej starej suni i trudno powiedzieć ,że to jet specyfik na stawy- to homeopatia,jednym pomaga innym nie w zależności od nastawienia.Pozdrawiam :)[/quote]

czarci pazur (diabelski pazur) ma działanie przeciwzapalne i ma zastosowanie własnie miedzy innymi w stanach zapalnych stawów

Ja też pomimo podawania karmy w ktorej jest ochrona stawów dodatkowo podaje również Arthroflex :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07']ASHER Acana jest bytówką ,nie kamą weterynaryjną, więc nie leczy jedynie pomaga zapobiegać[/quote]Toteż ja nie porównuję składów z LECZNICZĄ dawką Arthroflexu, tylko z PROFILAKTYCZNĄ własnie. Acana Adult Large ma za mało glukozaminy, by miało to jakiekolwiek znaczenie dla psiej chrząstki.

[quote name='ika07']a zwyrodnienie stawu to poważna sprawa i "czarami" się go nie wyleczy.[/quote]Zwyrodnienie stawu to taka paskudna chorba, którą własnie tylko czarami (takimi prawdziwymi :wink: ) mozna wyleczyć :wink: Medycyna (konwencjonalna i niekonwencjonalna) nie zna na to lekarstwa, można jedynie próbowac spowolnić procesy zwyrodnieniowe.

[quote name='ika07']Co do czarciego pazura to leczyłam nim zmiany nowotworowe, mojej starej suni i trudno powiedzieć ,że to jet specyfik na stawy- to homeopatia,jednym pomaga innym nie w zależności od nastawienia.Pozdrawiam :)[/quote]To nie jest homeopatia tylko ziołolecznictwo :wink: Przynajmniej w odniesieniu do stawów.
Ja podaję Sabinie Reumaphyt:
[quote]Wyciąg z korzenia harpagophytum zawiera glikozydy irydoidowe, zwłaszcza harpagozyd, harpagid oraz prokumbid, które odpowiedzialne są za działanie przeciwzapalne i słabo przeciwbólowe. Przyjmowanie wyciągu powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych w chorobach zwyrodnieniowych stawów. Zawarte w preparacie związki goryczowe powodują pobudzenie wydalania soków trawiennych i żółci.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote]wygląda świetnie ,a na wystawach budzi powszechny zachwyt poparty medalami[/quote]

Ika, z tego co widze masz goldena, mozesz napisac jak sie nazywa? (jesli nie chcesz tutaj, moze byc na priv)

A propos dodatkow na stawy - ja rowniez dodawalam, mimo karmienia psa royalem digest&osteo junior. Stawy ma zdrowe.

No i nie ludzmy sie, ze Artrhoflex to lek - to preparat wspomagajacy, nie lekarstwo. Ja poki co nie spotkalam sie nigdzie z opracowaniem mowiacym o skutkach przedawkowania tego typu preparatow.

Nie pamietam juz szczegolow, bo bylo to ponad rok temu, ale w czasie, gdy blizej interesowalam sie sprawa glukozaminy i siarczanu chondroityny, przegladalam rowniez amerykanskie fora i strony internetowe i tam dawki tych preparatow byly kosmiczne w porownaniu z tym co my podajemy (cos mi swita, ze bylo to 1000mg glukozaminy, ale glowy nei dam) - nie sadze, zeby nastapil masowy pomor psow raczonych konskimi dawkami tych specyfikow.

Link to comment
Share on other sites

[quote]No i nie ludzmy sie, ze Artrhoflex to lek - to preparat wspomagajacy, nie lekarstwo.[/quote]

a karma jest lekiem? :o Arthoflex stosuje sie jakby w dwoch dawkach - profilaktycznie i leczniczo. I podczas leczenia np dysplazji ten preprata pomaga - wiadomo, ze nie wyleczy powaznej dysplazji. Jednak wieksze szanse jesli o ochrone ma sie podajac tego typu preparat niz tylko sucha karme dla psow duzych

Link to comment
Share on other sites

Agnes, a czy napisalam, ze karma leczy? :roll:

A podczas leczenia dysplazji moze byc preparatem wspomagajacym, ktory jednemu psu pomoze, innemu niekoniecznie.

Jestem jak najbardziej za podawaniem Arthroflexu, czy to leczniczo, czy profilaktycznie. Wydawalo mi sie, ze to jasno wynika z mojej poprzedniej wypowiedzi.

No i trudno mowic o wyleczeniu dysplazji lekami...

Link to comment
Share on other sites

Nie będę się wymądrzać, w tej kwestii macie większa wiedzę niż ja, może dlatego że nie musiałam jej pogłębiać.Nigdy nie podawałam dodatkowych preparatów,ale jeśli to psu nie szkodzi, to myślę, że dmuchanie na zimne i zapobieganie jest bardzo na miejscu.

Mam suczkę zapraszam na priv.W niedzielę wystawiam ją.Pozdrowionka :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...