Jump to content
Dogomania

Basenji


Ewelina

Czy podoba ci sie basenji?  

919 members have voted

  1. 1. Czy podoba ci sie basenji?

    • Tak to moja ulubiona rasa
    • Nie podoba mi sie, bo nie lubie kotow
    • Nie mam zdania


Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
Jeżeli jest się indywidualnoscią, to Basenji są dla takich ludzi.

8)

Wspaniałe psy, niezależne ale niesamowicie wierne i czułe.

Polecam www.basenji.pl

A propos- na tej stronie nie ma nic o baskach.

Zdrówko

Basenji! Przesadziłeś w tym A propos! :-?

Przed chwilą tam zaglądałem, jest na niej wyłącznie o basenji. Jeśli natomiast Miałeś na myśli opis rasy, to się z Tobą zgadzam, jest krótko i ogólnie. Internauta, który wyłącznie czyta, a nie ogląda, nie znajdzie tam dla siebie "papu".

Patrzę na daty i zdaję sobie sprawę, że temat zapoczątkowany był ok. rok temu, ale jestem uczestnikiem Forum od niedawna i cały czas zapoznaję się z jego treścią ...

:D

I jeszcze mam pytanie. Czy jeszcze można i jak to zrobić, aby oddać głos w powyższej ankiecie? Nie wiem gdzie mam kliknąć! :oops:

Pozdrawiam. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
I jeszcze mam pytanie. Czy jeszcze można i jak to zrobić, aby oddać głos w powyższej ankiecie? Nie wiem gdzie mam kliknąć! :oops:

Pozdrawiam. :D

Trzeba w biale koleczko, przy wybranej odpowiedzi wstawic kropeczke i nacisnac Wyslij :wink:

Osobiscie do zaglosowania nie jestem gotowa, bo zupelnie nie znam rasy.

Odpowiedz NIE MAM ZDANIA zupelnie mnie nie satysfakcjonuje :oops:

Link to comment
Share on other sites

...

Trzeba w biale koleczko, przy wybranej odpowiedzi wstawic kropeczke i nacisnac Wyslij :wink:

Osobiscie do zaglosowania nie jestem gotowa, bo zupelnie nie znam rasy.

Odpowiedz NIE MAM ZDANIA zupelnie mnie nie satysfakcjonuje :oops:

Dziękuję za odpowiedź. :D

U mnie nie ma "kółeczka" i już chyba wiem dlaczego. Zapewne musiałem już oddać głos na samym początku mojego zaistnienia na Forum DM, kiedy to "ganiałem" w lewo i prawo w poszukiwaniu tematów, do których mógłbym dołączyć i o tym fakcie zapomniałem. Cóż, skleroza nie boli...:oops:

Pytanie w ankiecie brzmi "Czy podoba ci się basenji?" a nie "Czy chciał(-a)byś mieć basenji?" Obiecaj więc, że jak Ci się już będą podobać :wink: :wink: :wink: to zagłosujesz, dobrze?

Pozdrawiam. :D

Link to comment
Share on other sites

Pytanie w ankiecie brzmi "Czy podoba ci się basenji?" a nie "Czy chciał(-a)byś mieć basenji?" Obiecaj więc, że jak Ci się już będą podobać :wink: :wink: :wink: to zagłosujesz, dobrze ?

Pozdrawiam. :D

Chyba nie mam wyboru, bo koty, szczegolnie w "typie pierwotnym" jak np Maine Coon uwielbiam :roll: :oops:
Link to comment
Share on other sites

...

Chyba nie mam wyboru, bo koty, szczegolnie w "typie pierwotnym" jak np Maine Coon uwielbiam :roll: :oops:

Mnie tam kot nie przeszkadza lubić basenji. Codziennie siadając przed kompem muszę go wyganiać z podkładki do myszy. Ten futrzak jest Persem, też pierwotny, a przynajmniej tak się umówmy. :wink:

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

Jak tu sobie wmowic, ze persy lubie ? :hmmmm: :lol: :lol: :lol:

Nosy maja nie do przejscia :-?

Wiesz co ? :roll: Chyba wole basenji od persow :lol: :lol: :lol:

Lece glosowac :roflt:

Teraz to dopiero bede sie dowiadywac, co to za "kwiatek" z tego basenji 8)

Na siłę sobie nic nie wmawiaj. Skoro uwielbiasz Maine Coon'y to jest szansa, że i basenji Ci się spodoba - to takie kotopsy z nosami "do przejścia". :wink:

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

Niezła kalkulacja, niestety jest tam pewnien błąd logiczny.

Nie uwzględniłeś drogi Baskomaniaku piszczochowatości, która jest porażająca. Właśnie obliczam jej współczynnik obserwując piesiaka.

Jak wyliczę to podam.

Zdrówko

Nie ma żadnego błędu logicznego. :wink: Dziś są takie czasy, że podkręca się wszystko co się tylko da podkręcić. A basenji to taki podkręcony piesek o 20% kota.

Natomiast współczynnik "pieszczochowatości" wynosi 80% zawartości psa właściwego. Czekam jednak na wyliczenia wg Twojego algorytmu. :wink:

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

pies ładny z wyglądu, ale charakter nie ten, dlatego też zaznaczyłam pierwszą odpowiedz..

No cóż, ankieta ma to do siebie, że daje możliwość wyboru. Twój wybór był taki a nie inny. Nie musisz przecież lubić kotów. :(

A jakie cechy basenji Ci nie odpowiadają?

Czy sądzisz, że Twój piesek nie ma nic z charakteru basenji?

Pozdrawiam.

:)

Link to comment
Share on other sites

:cry: Niestety żaba14, sądząc ze sposobu pisania bardzo młoda, uważa, że wyrażanie jakiejkolwiek krytyki na forach w stosunku do nie basków jest zabronione (patrz post o Sharpei), dlatego wypowiada się jak wypowiada. To niestety ta żądza kynologicznej poprawności i młody wiek tak działają.

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

:cry: Niestety żaba14, sądząc ze sposobu pisania bardzo młoda, uważa, że wyrażanie jakiejkolwiek krytyki na forach w stosunku do nie basków jest zabronione (patrz post o Sharpei), dlatego wypowiada się jak wypowiada. To niestety ta żądza kynologicznej poprawności i młody wiek tak działają.

Zdrówko

Rzeczywiście! Pozwoliłem sobie zaglądnąć na wspomniany topik.

Ja poczekam na odpowiedź na moje pytania. Będziemy wówczas wiedzieli, czy głosowanie było poparte znajomością rasy, czy też odbyło się na zasadzie "nie, bo nie". Przy okazji dzięki Ewelino za formę 1-szego pytania ankiety. Daje to dość dużą swobodę interpretacji. Sądzę, że zaba14 po prostu nie lubi kotów...

Pozdrawiam.

:)

Link to comment
Share on other sites

tak sie składa, że kiedyś interesowałam się tymi psiakami, bo zaciekawiło mnie to ich jodłowanie :) psy niezwykle interesujące i ładne, szczegulnie rudaski mi się podobają (moze to sympatia do mojego?). Nigdy nie kupiłabym sobie baska czy haszczaka dlaczego? bo ich charaktery mi nie odpowiadają, są strasznie indywidualne.. nie sądzę, ze kazdy musi lubi daną rasę.. a to chyba dobrze i życzę, aby nie była ona modna, bo stanie to co dzieje się z modnymi rasami :( niech zostanie w rękach swoich miłośników! a co do mojego wieku, czy to ma znaczenie? czy mam latać jak każda nastolatka za wyglądem psa? ja zanim coś wezme dużo o tym czytam, aby nie sprawić danemu zwierzakowi krzywdy ;)

Basenji, co do tej krytyki nie wiem czy zaówazyłes, ale Ty zawsze znajdziesz powód do jakiegoś psa, czasem to już obmijam Twoje posty..cóż taka już jestem. O baskach mam swoje zdanie, nigdy nie przechodze obojętnie obok nich na wystawach, ale takze nie chciałabym tego psiaka w domku.

Link to comment
Share on other sites

tak sie składa, że kiedyś interesowałam się tymi psiakami, bo zaciekawiło mnie to ich jodłowanie :) psy niezwykle interesujące i ładne, szczegulnie rudaski mi się podobają (moze to sympatia do mojego?). Nigdy nie kupiłabym sobie baska czy haszczaka dlaczego? bo ich charaktery mi nie odpowiadają, są strasznie indywidualne.. nie sądzę, ze kazdy musi lubi daną rasę.. a to chyba dobrze i życzę, aby nie była ona modna, bo stanie to co dzieje się z modnymi rasami :( ...

Dziękuję za uzasadnienie. Teraz wierzę, że Twój głos był przemyślany.

Basenji, jak każda inna rasa prędzej czy później stanie się popularna. Póki co jest jeszcze mało znana i wszystko przed nią.

Dla jednych "indywidualność" będzie wadą, dla innych zaletą. Zdaję sobie również sprawę, że wydawane przez basenji dźwięki takie jak m.in. jodłowanie czy miauczenie (przy braku szczekania) jest pewnego rodzaju magnesem zainteresowania, ale one wydają takie dźwięki niezmiernie rzadko i lepiej dla nich będzie, jeśli nie będzie to jedynym kryterium zainteresowania tą rasą. :-?

Pozdrawiam.

:)

Link to comment
Share on other sites

Dla jednych "indywidualność" będzie wadą, dla innych zaletą.

Dokładnie ;)

Zdaję sobie również sprawę, że wydawane przez basenji dźwięki takie jak m.in. jodłowanie czy miauczenie (przy braku szczekania) jest pewnego rodzaju magnesem zainteresowania, ale one wydają takie dźwięki niezmiernie rzadko i lepiej dla nich będzie, jeśli nie będzie to jedynym kryterium zainteresowania tą rasą. :-?

Życze tego.. bo jak widać haszczaków co raz więcej, na spacerach, a potem w schroniskach :evil: tylko tyle, ze moda na te psy jest taka, ze bez papieru psa dostać bardzo łatwo, a baska nawet z papierami trudno ;) wiec niech tak zostanie jak najdłuzej.

Moją rasą jest doberman i uwież, ze dla miłośnika danej rasy, to bół oglądać "rozpłakane" zwierze w schronisku.. pomagam tam, kundle radzą sobie znakomicie(warunki mamy na 4) ale psy rasowe... eh.. one są zbyt delikatne, ostatnio był tam doberman przywieziony z interwencji (po swietach jade zobaczyć czy biedak tam jeszcze jest) taki pies nie ma szans na przeżycie w schronisku nie wazne jakie by miał warunki..jedzenia mają pod dostatkiem, ale co z tego? że on nie chce jeść? biega po całym wybiegu, jak sarna bo jest taki wychudzony i wyje.. on nie szczeka, on wyje... :( naprawde nie przyjemny widok. Tak to właśnie wygląda przy modzie na trudne psy.. a baski też nie są psami dla kazdego i u nich moze sie to stać za kilka/nascie lat :(

Link to comment
Share on other sites

...

Życze tego.. bo jak widać haszczaków co raz więcej, na spacerach, a potem w schroniskach :evil: tylko tyle, ze moda na te psy jest taka, ze bez papieru psa dostać bardzo łatwo, a baska nawet z papierami trudno ;) wiec niech tak zostanie jak najdłuzej.

...

I trudno się z Tobą nie zgodzić. Dokładnie tak zrozumiałem Twoje słowa gdy napisałaś:

...aby nie była ona modna, bo stanie to co dzieje się z modnymi rasami...

Nic dodać nic ująć.

Najgorsze są popularności wywołane jakimś hitem filmowym (przykłady dobrze znane).

Mam nadzieję, że ta indywidualność czy niezależność basenji skutecznie uchroni je przed tego typu "popularnością" ... :(

Pozdrawiam.

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...