Jump to content
Dogomania

czy to wystarczy?


Guest jacula-70

Recommended Posts

Guest jacula-70

Od dwoch dni jestem posiadaczką doga niemieckiego ma w tej chwili 8 tyg. karmie go sucha karma (bosch junior maxi plus) 220g dzielę mu na 3 razy w ciagu dnia. Piesek wazy 6.80kg to chyba za mało? Czy mogę podawac mu coś jeszcze oprocz karmy, jesli tak to co najlepiej i w jakich ilosciach? Weterynarz stwierdził ze waga psa jest prawidłowa, ale według innych jest za mała!!! Bardzo prosze Wszystkich o pomoc.Z gory dziekuje i pozdrawiam Edyta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Według mnie i m.in. mojego weta zdecydowanie lepiej aby młody szczeniak ras olbrzymich był chudy. Pamiętaj że im mniejszą ma masę tym mniejsze obciążenie stawów. Ja swoją bordożkę karmię Royalem BabyDog Maxi. Od początku zarówno hodowca jak i już mój wet powidział żeby nie przekraczać dawek bo po tej karmie pies i tak będzie chudy i jest to celowe.
Słyszałem też że w przypadku gdy szczeniak nie dojada pełnej przewidzianej dawki dziennej to czasami podaje się jakieś witaminy, ale u mnie akurat wet stwierdził że nie widzi takiej potrzeby.
[b]A na jakiej podstawie wyliczyłaś dawkę dzienną na 220g? Nie znam dawkowania karmy bosh ale wydaje mi się to dość mało.
Dla przykładu dawka dzienna 2 mies. pisa rasy , której waga (dorosłego) wynosi ok. 70 kg - pewnie u doga niemieckiego będzie coś koło tego (ale niech mnie właściciele poprawią jeśli się mylę) karmionego R.C. Baby Dog Maxi wynosi 460g. Nie wiem jak jest w przypadku Bosh'a ale powinnnaś to sprawdzić.[/b]

Link to comment
Share on other sites

Jojek w wieku 7 tygodni ważył 9 kilo... od początku dostawał Royala jedynie przeskoczyliśmy jeden rodzaj Royala bo z puppika weszlismy w juniora...dorosły dog waży przeciętnie pies 80 kg a suki gdzieś 72 k ale moge sie mylić w końcu nie jestem hodowcą...a co do twojego weta to zdaje mi się że chyba nie miał on doczynienia z tak małym dogiem dlatego mówi Ci że waga jest prawidłowa... Jojo w tym wieku dostawał jeszcze jakiś kleik czy coś w tym stylu...ale przedewszystkim rozmocozna karma po której przeszliśmy na zwykłą suchą....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...