Jump to content
Dogomania

sam w domu


jonasz

Recommended Posts

Tylko pamiętaj że jeśli pies tyle siedzi sam, musisz mu to wynagrodzić. A liczy sie to z wybieganiem. jak trafisz na śpiocha ciapciocha to ok. Ale jesli Ci się trafi typ sportowca to ciężko będzie. My potrzebujemy około 2 godzin wysiłku psychicznego lub 4-5 fizycznego żeby pies był wybiegany. To na BF dosyć sporo, ale mimo to jak mamy szansę to robimy więcej. Max to 13 h było..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie znalazłam gdzieś na szarym końcu dokładnie taki sam wątek- przeoczyłam go wcześniej, sorry. Miałam dokładnie ten sam problem co autor- przeczytałam, że buldożki nie mogą zostawać same dłużej niż 3 godz, więc zastanawiałam się co im się dzieje: niszczą, chorują czy jeszcze coś na co nie wpadłam. Ale po Waszych wypowiedziach widzę, że to pieski jak inne i wszystko zależy od wychowania. Grunt to wszystko dobrze zorganizować i jakoś się wzajemnie dopasowć. Ale i tak jeszcze ze sto razy się pozastanawiam zanim zdecyduję się na buldożka czy jakiegokolwiek innego psa.
Dzięki za Wasze odpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Zmęczyć psychicznie - polecam. Szybciej się męczy niż fizycznie. Po prostu NAUKA:evil_lol: Wystarczy zobaczyć jakie dzieci zmęczone wychodzą ze szkoły, a na boisku to mogą siedzieć godzinami.... To samo jest z psami. Ćwiczymy np posłuszeństwo. Podstawowe komndy. Pies po godzinie treningu różnych komend ma dosyć. Wtedy można smiało go zostawić na dłuższy czas. I po powrocie zmęczenie fizyczne. Wtedy dacie radę.




Ja słyszałam dawno temu że BF nie mogą same zostawać bo robią częściej kupy niż inne rasy ;]

Link to comment
Share on other sites

U mnie się zdarza ze pies zostaje sam na ok 8 h ale mam to szczescie ze wpada wtedy moj tata koło południa i wyprowadza go na spacer i troszke sie z nim pobawi. Normalnie pies w tygodniu zostaje sam tak od 2 do 5 h dziennie. Jest przyzwyczajony od maleńkości do zostawania i wtedy przesypia ten czas. Oczywiscie wszystko odbywało sie bardzo stopniowo. Najpierw był urlop i wychodzenie na chwileczkę. Tak samo jak u innych komendy zostan i zaraz wracam. Oczywiście po powrocie bulw jest tak spragniony towarzystwa że juz nie odstępuje na krok;) więc łazi ze mną do sklepów itd. Staram się żeby jego samotnosc ograniczała sie do naszego pobytu w pracy a potem juz zawsze z kims na zmiane posiedzi. Wynika to jednak z mojego bólu ze jest sam bo on problemów nie sprawia.
Ból jest wtedy kiedy wychodzimy z domu razem, wtedy jest bitwa przy drzwiach bo piecho też chce isc, ale jak osobno to jest spokojny.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, zmęczenie psychiczne czyni cuda;) Moj pies na działce mógł cały weekend biegac bez chwili odpoczynku tylko z przerwą na noc ale juz o 4 rano czekal az ktos wstanie zeby go wypuscic. Jednak po 1,5 h szkolenia PT pies pada na wiekszosc dnia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Do tej pory bralam ja ze soba wszedzie gdzie sie dalo bo na szczescie lubi jazde samochodem ale teraz sie zrobilo strasznie cieplo i wole ja zostawic w domu bo ma tam chlodniej...staram sie nie dluzej niz na trzy godzinki i narazie mi sie udaje bo jeszcze nie pracuje ale juz teraz widac jej cierpienie jak wychodze...nie przeszkadza mi nawet ewentualna dewastacja(do tej pory poszly mapy samochodowe, opakowanie waty i kilka sciereczek) bo jak sie wszystko pozamyka to nawet nie ma co niszczyc tylko ze robi kupki i pozniej po sobie sprzata.... i placze i sika i placze i tak na przemian... ma tuzin zabawek i smakolyki i nic- siedzi pod drzwiami a jak wracam to skacze prawie do szyji ze szczescia az sie serce kraje...slyszalam ze puszczenie radia lub tv cos daje....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...