Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Hallauren

a propo tytułów

Recommended Posts

1Mam pytanie, które może jest banalne, kiedy zdobywam już ileś tam tytułów, np. 3 oceny doskonałe w klasie młodzieży, to czy ja muszę iść do związku, by mi wystawiono ZW.Mł czyli championa młodzieży?
1Czy żeby suka mogła być suką hodowlaną, to mogę dostać te trzy oceny, ale na przykład dwie doskonałe w klasie młodzieży, w tym jedna na wystawie klubowej i doskonałą w klasie otwartej, czy te trzy tytuły musza być w jednej klasie zdobyte?
3Jakie są w zasadzie różnice między klasą otwartą a pośrednią?

Share this post


Link to post
Share on other sites
- oceny do hodowli moga byc obojetnie z jakiej klasy ale pod warunkiem ze sa zdobyte powyzej 15 miesiaca
- klasa posrednia jest od 15 do 24 miesiaca a klasa otwarta od 15 miesaca bez okreslonej gornej granicy wieku wiec moga tam byl pieski i 2 i np 7 letnie czyli moze byc dysproporcja w rozwoju poszczegolnych konkurentow
- zeby zdobyt tytul MŁ.CH.PL. trzeba zdobyc 3 x ocene dosk lokate 1 i tytul Zwyciezca Mlodziezy od 3 sedziow w tym jeden na wystawie miedzynarodowej lub klubowej - jesli pies spelni te warunki wysyla sie do Zarzadu Glownego w Warszawie wniosek o ten tytul - mozna go pobrac ze strony [url]www.zkwp.pl[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pies, aby uzyskać uprawnienia reproduktora musi mieć ukończone 18 miesięcy i uzyskać minimum 3 oceny doskonałe w wieku 15 miesięcy (w tym przynajmniej jedna z międzynarodowej). Akurat tak układają mi się wystawy, że w momencie ukończenia 18 miesięcy Leos będzie miał te wymagane trzy oceny (ale głównie z wystaw zagranicznych - poza Polską). Czy aby otrzymać uprawniania reproduktora liczą się tylko wystawy polskie, czy mogą to być również oceny z wystaw za granicą. W Polsce niestety tak mi sie układają wystawy, że uprawniania reproduktora mój pies miałaby kilka miesięcy później.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do uznawania do licencji reproduktora/hodowlanej ocen z wystaw zagranicznych, to - generalnie - nie bierze ich sie pod uwagę. Ale w wyjątkowych przypadkach - można. Zależy to od kierownika sekcji, bo to osoba pełniąca tę funkcję dokonuje wpisu do rodowodu i na kartę sztywną.
Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w Krakowie również uznają zagraniczne wystawy.
Podstawa prawna:
REGULAMIN HODOWLI PSÓW RASOWYCH
§ 9
[b]Do kwalifikacji hodowlanych zalicza się oceny z wystaw i innych imprez kynologicznych organizowanych przez wszystkie organizacje zrzeszone w FCI.[/b]
...jak widać nie wszyscy kierownicy danych sekcji są na bieżąco z przepisami :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli rozumiem jeśli pies ma skończone 15 miesięcy to dopiero wtedy zbiera oceny doskonałe żeby móc zostac reproduktorem, natomiast jesli w wieku 15 miesięcy ma juz MŁ ChP to reproduktorem nie może być?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Agata A.']hmm, daje do myślenia:) tzn dla mnie to było zrozumiałe, ale chciałam sie upewnić bo już z nie jednym młodym reproduktorem się spotkałam który nie miała jeszcze 18 miesiecy a już krył[/QUOTE]


na to musi byc specjalna zgoda - najczesciej wydawana jednorazowo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...