Jump to content
Dogomania

Problemy zdrowotne z buldożkiem (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Draczyn

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pisałam o tym w innym temacie,ale wyniki chyba raczej wpisze tu,bardziej to sensowne mi sie wydaje.
Zrobilismy Hebe badania - na szczęście juz po wszystkim,chco nie bylo tak zle.
Mam na razie wyniki z weterynarii,pozostałe - te na pasozyty beda w przyszłym tygodniu.



[b]AspAT[/b] [b]16 [/b] normy: <90
[b]AIAT [/b] [b]62[/b] <100
[b]Fosfataza alkaliczna[/b] [b]59[/b] <200
[b]Mocznik[/b] [b]4,4[/b] 3,3 - 8,9
[b]Kreatynina [/b] [b]105 [/b] 88 - 159
[b]CK - kinaza kreatyny 30 [/b] 25 - 467
[b]Wapń całkowity 2,4 [/b] 2,0 - 3,0

[b]OB 2 [/b] 0-6
[b]Leukocyty 10,1[/b] 6,0-15,0
[b]Erytrocyty 7,77[/b] 5,50-8,90
[b]Hemoglobina 12,3[/b] 7,4-11,8
[b]Hematokryt 0,566[/b] ,370-,550
[b]MCV 73[/b] 60-77
[b]MCH 1,58 [/b] 1,18-1,49
[b]MCHC 21,8[/b] 19,8-22,4
[b]RDW 13,2[/b] 12,0-17,0
[b]Limfocyty 16,4%[/b] 12,0-37,0
[b]Monocyty 4,1% [/b] 3,0-10,0
[b]Granulocyty 79,5%[/b] 60,0-90,0
[b]Limfocyty 1,6 [/b] 1,2-3,2
[b]Monocyty 0,4[/b] 0,3-0,8
[b]Granulocyty[/b] 8,1 1,2-6,8
[b]Glukoza 3,2[/b]

Link to comment
Share on other sites

Wet zobaczy je jutro.
Hemoglobina jest troszke za wysoka i te granulocyty,ale to chyba nie są duze przekroczenia.Jutro będę wiedzieć dokładnie.
Musieli wziąć 4 próbówki krwi.. :( Ale dr tak sie świetnie wkuła,ze Hebusia nawet nie poczuła,nie wygoliła jej tez łapki.Oczywiscie Niunia bulwersowała sie no bo jakby inaczej,ale była tak trzymana ze niewiele widziała (oprócz mnie) i jeszcze mniej mogła zrobić.Nadawałam do niej jak nakrecona i była spokojna. :D
Dzielna dziewczynka :):):) Czekoladek po tym było,że hoho :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='Hebulka'][quote name='Draczyn']JUtro zobaczy to też mój domowy wet, bo dziś już śpi.[/quote]


Dziękujemy bardzo :D[/quote]Napisałam Ci Hebulka maila. Odebrałaś?[/quote]

Odebrałam dziekuje bardzo !!!

Do weta idziemy popołudniu,ale już widział to lekarz - dzięki naszej Draczyn i jest OK :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hebulka'][quote name='Draczyn'][quote name='Hebulka'][quote name='Draczyn']JUtro zobaczy to też mój domowy wet, bo dziś już śpi.[/quote]


Dziękujemy bardzo :D[/quote]Napisałam Ci Hebulka maila. Odebrałaś?[/quote]

Odebrałam dziekuje bardzo !!!

Do weta idziemy popołudniu,ale już widział to lekarz - dzięki naszej Draczyn i jest OK :)[/quote]Nie martw się Hebulka. Wszystko będzie dobrze, narazie ok

Link to comment
Share on other sites

wyjaśnila sie sprawa bajtowe uszka!a więc cóz sie okazało?wczoraj na speccerze bajtus jak zwykle szalał z pieskami i tarmisili się za uszka tarzali w piachu i jak wrocilismy do domu to zobaczyłam, że coś odstaje od uszka bajtusiowi...podchodze, patrzę a to taki dyzy strupek obrosnięty włoskami :D i podczas zabawy kumple mu zerwali tego strupka poprostu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']wyjaśnila sie sprawa bajtowe uszka!a więc cóz sie okazało?wczoraj na speccerze bajtus jak zwykle szalał z pieskami i tarmisili się za uszka tarzali w piachu i jak wrocilismy do domu to zobaczyłam, że coś odstaje od uszka bajtusiowi...podchodze, patrzę a to taki dyzy strupek obrosnięty włoskami :D i podczas zabawy kumple mu zerwali tego strupka poprostu :)[/quote]Noo to całe szczęście, ale na przyszłość nie pozwalaj na takie zabawy, bo jak mu się zrobi krwiak na ucu, to ucho oklapnie i ju nigdy nie stanie. U buldożków nieraz na uchu robią się krwiaki po ugryzieniu przez innego psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']ok, bedę go pilnowac i jego uszków oczywiscie też :D[/quote]Wiesz chyba jak wyglada krwiak. Ucho robi się jak balon. Trzeba codziennie ściągać krew z ucha i bez przerwy przykładac lód, ucho po krwiaku się załamuje i wygląda b. brzydko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hebulka']Beatko,jak poczytasz o Niteczce na 100 POCIECH,zobaczysz jakie to wazne zeby chronic buldoze uszka.Ona miała właśnie krwiaka :([/quote]Tobiaszek też miał krwiaka i dlatego musial przestać byc wystawiany, bo z takim uchem już koniec z wystawami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']to tobiaszek juz nie jest wystawiany??? :o myslałam, ze nadal bryluje?właśnie wrócilismy ze spacerku z psami, było wszystko ok, żaden za uszka go nie łapał, ale trzeba uważać, bo to moment i moze mu się cos stać...[/quote]Beatko Tobiaszek już zaczął 10ty rok. To już starszy pan i dawno ju nie jest wystawiany z powodu ucha

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...