Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa siusiania.....


Dolphine

Recommended Posts

Ja mam następujacy problem... Otóż moja Tajga, 2 miesieczny sh wogóle nie wie jeszcze jak sie zalatwiać, jak ją wyniose na dwór to od razu robi za co jest nagradzana, problem jednak w ym że mieszkam za 2 piętrze i do dworu jest dość daleko tak więc musze ją tam zanieść, ponieważ nie da rady sama zejść ze schodów (swoją drogą to jak ją tego nauczyć i czy sie wogóle da) bo są za strome, ale jak tylko biore ją na ręce to od razu sika i to sie sprawdza w 90% niestety, co robić ??...:placz:

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: nie zmuszaj psiaka do chodzenia po schodach - jest to wręcz niewskazane i każdy wet Ci to powie. Powinieneś znosić i wnosić ją na dwór. Chodzenie po schodach może zaszkodzić jej kościom, dlatego co niektórzy twierdzą, że szczeniaka powinno się znosić na dwór jak najdłużej. Proponuję kupno pary hantli dla wyrobienia sobie mięśni..:evil_lol: choć w zasadzie nie jest to konieczne, bo psiak będzie rósł jak na drożdżach.. no ale może lepiej już się wprawiaj :lol: Gdy psiak jużtroszkę podrośnie możesz jej pozwolić na wchodzenie, ale ze schodzeniem czekaj jak długo możesz.
A że sika gdy bierzesz ją na ręce? - może szybciej zbiegaj po schodach ;)
Nie martw się - wszystkiego sie nauczy..tylko bądź cierpliwy :)

Link to comment
Share on other sites

Mój alaskan bardzo szybko nauczył się prosić.W pokoju miałam położoną folię ,a na górze kolorowe reklamy, gdzie siusiał.W tym czasie wynosiłam go z 7 razy dziennie.Tyle ile razy stał pod drzwiami/w nocy też mi się zdarzało go wynosić/.Nie puszczałam na balkon . Bardzo szybko nauczył się prosić. Nigdy nie było z tym problemów.A tak na wesoło ,kiedy malowaliśmy mieszkanie jak zobaczył rożłożone reklamy od razu na nie nasiusiał /dorosły/.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...