Jump to content
Dogomania

IV SAN Bernard-pigmenty.czy to działa?


ofca

Recommended Posts

Wypróbowałam odzywkę bananową-rewelacja! Jestem zdecydowana na PEK,ale...czy on rzeczywiście zwieksza objętość włosa, mi chodzi o to zeby włos nie był lejący tylko puszysty.jakie sa wasze doświadczenia?

no i pigmenty,czy ktoś próbował,czy to rzeczywiście działa?

co do ceny,to wydaje mi sie ze w sumie te kosmetyki sa bardzo wydajne i nie wychodzi tak drogo,bo wiekszosc mozna rozcieńczać.

aha,jeszcze musse szampon piankowy,jak działa?

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

ja tej firmy używalam tylko pek conditiore czy coś takie do większej puszystości.. troche działa, ale szczerze mówiąc nie wiem czy bardzo bo nie mam porównania z innymi psimi kosmetykami..

o co chodzi z tymi pigmentami?? jakie pigmenty??

Link to comment
Share on other sites

Iv San Bernard Naturalne pigmenty

Naturalne Pigmenty Blonde (blond), Cooper (miedziany), Golden (złoty)
Naturalne pigmenty oparte na związkach srebra. Ich działanie polega na wzmacnianiu intensywności i blasku naturalnego koloru włosów. Docierając do trzonu włosa dzięki specyficznej strukturze odbijają promienie światła. W zależności od rodzaju użytego pigmentu uzyskujemy efekt nasycenia głębi pożądanego koloru, który utrzymuje się nawet przez okres 2 m-cy. Pigmenty oparte są na naturalnych komponentach. W odróżnieniu od szamponów koloryzujących chemicznie, nie uszkadzają struktury włosa. PH 6,5 - identyczne z naturalnym.
Uwaga: Zawsze używać w połączeniu z balsamem, odżywką lub szamponem. Dozować krople dokładnie zgodnie z zaleceniami, nie stosować nierozcieńczonego produktu bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Unikać zlizywania przez zwierzę. Chronić przed dziećmi.
Sposób użycia: Odpowiednią ilość kropli wybranego pigmentu (od 4 do 20, w zależności od zamierzonej intensyfikacji efektu) zmieszać z porcją balsamu lub szamponu (ok. 150 ml) przeznaczonego do danego typu włosa. Dokładnie wymieszać. Nanieść równomiernie na czysty, wilgotny włos, pozostawić na 5 do 20 minut w zależności od tego, czy istnieje potrzeba wzmocnienia naturalnego koloru, czy tylko dodania blasku włosom. Dokładnie spłukać, aż do uzyskania czystej wody.

Pigment Reinforce Azure (czarny):
Specjalne rozwiązanie dla psów o ciemnej sierści, której kolor stracił blask lub intensywność pod wpływem negatywnego wpływu pogody lub światła słonecznego.


Sposób użycia:
Wymieszać bardzo dokładnie z balsamem, odżywką lub szamponem Cristal Clean w stosunku: ok. 20 kropli pigmentu do ok.150 ml. szamponu lub odżywki. Pozostawić na włosie na 15-20 minut i dokładnie spłukać. W celu uzyskania intensywniejszego koloru można pozostawić na sierści na 20-30 minut przed spłukaniem.


Uwaga: Pigmenty są produktem profesjonalnym. Zaleca się wykonanie prób wcześniej (zwłaszcza po raz pierwszy) przed koloryzacją całego psa.

no właśnie coś takiego.ja chce tez nabyć to czego ty używałaś,jaki był efekt na Anacie?
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Ja mam PEK-a i go nei używam :lol: bo jakby to powiedzieć, jak na mojego Yorka efekt jest aż za nadto dobry i miałem pluszowego misia w domu :roll: Na moim psie sie to sprawdziało, ale ja nie potrzebuje odzywki któa zwieskza objętosć :( Chcesz moge ci sprzedać, mam całą malutką butelke a uzyłem tego raz :roll:i lezy to u mnie, a skoro chcesz to kupić, to ja moge sprzedac po odpowiednio niższej cenie :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ania a ty od kiedy masz malamuta :o

Ja uzywam zielone jałuszko i jest super;]
Pigmentów nie stosowałam wiec nie wiem...pewnie cos tam daja, ale nie zwalają z nóg.


Ale co do pek...mozna rozcienczyc z woda spryskac psa na wystawie a potem odkurzyc odkurzaczem..włos jest ładny napuszony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ofcaa']

no właśnie coś takiego.ja chce tez nabyć to czego ty używałaś,jaki był efekt na Anacie?
pozdrawiam iwona[/quote]
bardziej puszysta była owszem.. ale wydaje mi się ze nie był to szczyt tego co kosmetyki potrafią.. porównania jak mówiłam nie mam.. zresztą w innych rasam to różnie wychodzi...

ja sobie zamówiłam wczoraj kosmetyki z [url]www.hery.pl[/url] ..tam są różne ciekawe szampony.. donya używała na swoim akicie dla rudego włosa i mówiła, że efekty było widać.. więc może jeszcze poszukaj na tej stronie

Link to comment
Share on other sites

witam
PEK juz tydzien temu zamówiłam,zobaczymy,moze cos da.

Hery juz chyba wszystko przetestowałam jedyne co działa to puder w sprayu. :wink:

a jak to jest z tymi pigmentami?
no nikt z was nie używał??? :o
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasja'][b]Grygy[/b] a może polecisz coś dla yoraska tak przed wystawą? :wink:[/quote]

Ja przed wystawą nie stosuje niczgo, nie natłuszczam, tak jak zwykle po kapieli. Przed wystawą bardzo dokładnie kąpe psa, nakładam odżwyke z JSB zielone jabuszko i tyle. U Yorków włos powinien być lejący. Przed samą wysatwą można spryskac psiaka jakimś nabłyszczaczem i spray-em antystaycznym, ale to przed samamy wejsciem na ring :wink: Ważna jest pielęgnacja psa między wystawami, bo jeslwi włos nei był dobrze pielęgnowany, to rpzed samą wystawą niestety nic nie zdziałasz :wink:
Mizy wystawami wazne ejst,z eby psiak był dobrze naoliwiony (no ale ebz przesady oczywiscie) i regularnie kapny w dobrych (!) kosmetykach, które nie wysuszaja skóry itp typu JSB, BIo Groom ird.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']a hery testowałaś na samojedzie czy malamutce?[/quote]
na obu
dosiersci białej nic nie daje,wolalam bephara, który te znic nie daje.ale oba ładnie pachną przynajmniej i myją psa :lol: natomiast teraz uzywam ring 5,który jest prawie nieosiągalny do sierści białej i jestem zachwycona,na samoyeda nie działa,tylko ekstra sie pieni,natomiast Lune mi rozjaśnił.
Zamówiłam pigmenty-do siersci białej i czarnej jest ten sam,przetestujemy zobaczymy.jak spotkacie gdzieś laske z niebieskim samoyedem :o i łaciatym malamutem 8) to bede ja :lol:
najpierw zrobie test zobaczymy.
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie ze najwazniejsza jest codzienna pielegnacja i własciwe odzywianie.
Przekonałam się o tym kiedy wzięłam samoyedke w pełnej siersci wogóle nie wyszykowaną na wystawe bo ni emiałam jej z kim zostawić i zgarnęła boba.czyli bez tych wszystkich cudeniek nie wygląda źle :wink:
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Dzięki [b]grygy[/b] za dobre rady :D Zgadzam się z poruszoną przez Ciebie ważną rolę pielęgnacji pomiędzy wystawami, tylko przyznam się że miałam pewien kłopot co do doboru kosmetyków stosowanych już przed samym wyjściem na ring. Wiem, że nie mogą to być żadne tłuste oliwki :-? Zastanawiałam się w sumie nad producentem, może właśnie z ISB jest coś godnego polecenia? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasja']Dzięki [b]grygy[/b] za dobre rady :D Zgadzam się z poruszoną przez Ciebie ważną rolę pielęgnacji pomiędzy wystawami, tylko przyznam się że miałam pewien kłopot co do doboru kosmetyków stosowanych już przed samym wyjściem na ring. Wiem, że nie mogą to być żadne tłuste oliwki :-? Zastanawiałam się w sumie nad producentem, może właśnie z ISB jest coś godnego polecenia? :D[/quote]

hmm wiesz, JSB, Bio Grooma i 1allsystems moge polecić, poszukaj sobie na spokojnie tych produktów tj spray anty statyczny i nabłyszczac, prawie kazda firma ma takie produkty :wink: A miedzy wystawami to kup sobie dobry szapoon i odżwyke np JSB i jakiś dobry olej no Hemectant Oil z 1allsystems :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o szampon i odżywkę, to stosuję właśnie z ISB - zielone jabłuszko, a niedawno zaopatrzyłam się w preparat z zawartością olejku norkowego Beaphar, ale taki rewelacyjny to on raczej nie jest :-? i dlatego myslę o zmianie na ISB, a tak szczerze mówiąc to nie słyszałam o firmie Bio Grooma :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

A ja słyszałam,że dośc dobry jest granulat marchewkowy OLEWO do pogłębiania koloru u rudych psów. Po wymieszaniu z wodą, dodaje sie to do karmy, i poprawia pigmentację, a jest naturalne i zdrowe. Co do pigmantów w "butelce" to nie jestem przekonana, ale sama nie używałam, więc może ktoś jest z nich zadowolony.
Co do szamponów i odżywek, to sama stosuję bananowy ISB, i faktycznie jest dobry. Mój pies ma dużo podszerstka, ale wos ma być raczej miękki, nie lejący.O tyle jest tylko śmieszna sprawa, że tej rasie włos lekko faluje na grzbiecie, i koło szyi, na reszcie ciała ma być prosty. I tu właśnie bywa problem, bo szampon puszy włos, wszystko jest ok, ale tam gdzie faluje, to po umyciu włos wywija sie w drugą stronę, i pies wygląda delikanie mówiąc, dziwnie.
A jakie dokładnie działanie ma odżywka PEK? Kiedy się ją stosuje?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dopadłam reklamówke ISB.. i sie zastanawiam też nad tymi pigmentami.. ale to dopiero przed klubową o ile się tam zjawie.. tylko zastanawiam się jaki kolor dla akity?????

Naturalne Pigmenty Blonde (blond), Cooper (miedziany), Golden (złoty)????

Link to comment
Share on other sites

AGAPPE: może wymieszać? :D
Fruwa po ISB, to prawda, ale ładnie fruwa. Włos mieliśmy jedwabisty, miękki, ale nie lejący - taki jak ma być. Z tym że to nawet zależy od danego piesa, a co dopiero rasy. Trzeba szukać takiego kosmetyku co by idealnie podszedł...

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio dostałam informację od przedstawicielki firmy ISB ,że jednak nie bananowy a zielone jabłuszko powinno być dla briardów jak i bobtaila.Dziś przyszedł mi zamówiony szampon właśnie Mela Verde ISB i zobaczymy. A odżywkę mam Bio -GROOM super cream- jest rewelacyjna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...