Jump to content
Dogomania

Terier walijski


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 21k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zadziorny

    3144

  • Ali26762

    2239

  • bos

    2111

  • coztego

    1051

[B][COLOR=Blue]Ali [/COLOR][/B][COLOR=Blue]super fotoreportaż :multi:

Piękne fotki udało Ci się zrobić. Wszystkie pieski, i suczki też, uchwycone kapitalnie i sprawiedliwie. Derylek wyglądał super, zrobiony był przepięknie, zazdroszczę Ci tej wytrwałości w trymowaniu, ja tak nie potrafię :oops: no i uzyskał pierwszy dorosły CWC, a to jest coś :evil_lol:

[B]Ela_h[/B] Szczęściarz kapitalny jest :loveu::multi:

Zauważyliście, że te piechy z Szumiacych Klonów mają takie podobne wyrazy twarzy (tak napisał sędzia węgierski w opisie Kliwii kiedyś - suczka o przyjemnym wyrazie twarzy) i Deryś, i Bodryś i Szczęściarz, że odrazu wiadomo skąd pochodzą, Ela się nie wyprze, tzn. Era-Dora hihi :evil_lol:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

To prawda [B]Ibolya[/B], one są identyczne w wyrazie twarzy, ja już dawno zwróciłam na to uwagę. Deryś, Bodryś, Lucky, Dex, ale i Czika, choć dziewczynka :D
Zresztą zobaczcie sami - tu Deryś z Czitersem:

[IMG]http://i45.photobucket.com/albums/f81/Ali26762/Wyjazdy/Jerutki/PICT6513_rs.jpg[/IMG]

[U]
[IMG]http://i45.photobucket.com/albums/f81/Ali26762/Wyjazdy/Jerutki/PICT6256_rs.jpg[/IMG]

[/U]A fotki robił oczywiście mój TZ, więc to jego zasługa ten fotoreportaż :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, Wojtku. Tylko i wyłacznie dzięki dziewczynom z Dogomanii złapałam o co chodzi - dziękuję za to [B]Flaire[/B], [B]Adze[/B] i [B]Kliwii[/B], a także za kilka rad [B]goranik[/B], czyli mojej instruktorce agility.
Ale ja nie jestem aż taka zdolna, żeby z opisów się nauczyć. Przyznaję, że dziewczyny pokazywały mi na Derylu, ja starałam się patrzeć i uczyć. Nie potrafię jeszcze wszystkiego, mam swoją piętę achillesową oczywiście, ale staram się jak mogę.
Teraz było mi łatwiej na Gdynię i Chojnice, bowiem na warszawską wystawę ostatni szlif Derysiowi nadał ogromny fachowiec i autorytet groomerski, a Deryś nie zdążył jeszcze całkowicie odrosnąć, niemniej i tak go teraz robiłam całego, z tym, że tylko skracałam do odpowiedniej długości. No i po raz pierwszy wczoraj na wystawie przygotowałam Deryla samodzielnie do występu (chodzi mi o samą wystawę). I co ciekawe - patrząc na fotki wydaje mi się, że wiem, co mogłabym zrobić lepiej, a to chyba dobrze rokuje na przyszłość ;) :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][B]Funka[/B], śliczny koteczek :loveu: Podobny do mojej Malizny, tylko uszy ma chyba jeszcze większe niż ona :evil_lol: Ile tygodni ma?[/quote]

Urodziła się dokładnie 1 maja :lol: W warszawskiej piwnicy zresztą .
A gdzie można obejrzeć Maliznę? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Szkoda, że pani Małgorzata Zakrzewska nie brała pod uwagę przygotowania :angryy: [/FONT][FONT=Times New Roman]. [B]Deryl[/B] w całej stawce wyglądał jak perełka. Nigdzie nie widziałam brzydszych psów niż na naszych ringach, ale mamy takie psy jakich mamy sędziów :shake: :angryy: [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A z drugiej strony zastanawiam się jak niektórzy wystawcy nie wstydzą się pokazać tak przygotowanych psów jak była przygotowana wiekszość w Chojnicach[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]swallow[/B], dzięki :oops:
Muszę uczciwie powiedzieć, że pani Zakrzewska doceniła przygotowanie Derysia i w Gdyni i wczoraj w Chojnicach. W Gdyni napisała w opisie "...szata profesjonalnie przygotowana do wystawy...", a wczoraj Deryśko dostał taki opis:
"Samczy, grubokościsty, krótki, zwarty. Doskonale przygotowany i zaprezentowany."
Rozmawiałam z panią Zakrzewską także po wystawie i bardzo chwaliła przygotowanie. Powiedziała też, że Deryś ma duży potencjał, wszystko bardzo proporcjonalne, w ogóle jest bardzo ładny i jedyne co mu dolega, to wzrost.

Ale faktycznie, rozmawiałam nawet o tym z [B]Elą[/B], sunie z klasy pośredniej nie prezentowały się efektownie :shake:
I pomyśleć, że odpuściłam kilka wystaw, bo obcięłam Derylowi brodę... ;) :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='swallow'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Szkoda, że pani Małgorzata Zakrzewska nie brała pod uwagę przygotowania :angryy: [/FONT][FONT=Times New Roman]. [B]Deryl[/B] w całej stawce wyglądał jak perełka. Nigdzie nie widziałam brzydszych psów niż na naszych ringach, ale mamy takie psy jakich mamy sędziów :shake: :angryy: [/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A z drugiej strony zastanawiam się jak niektórzy wystawcy nie wstydzą się pokazać tak przygotowanych psów jak była przygotowana wiekszość w Chojnicach[/SIZE][/FONT][/quote]
[COLOR=Blue]Witajcie :multi:

Masz rację [B]swallow[/B], ja też uważam, że Deryś wyglądał w całej stawce najlepiej :evil_lol: A po obejrzeniu niektórych fotek poczułam ... sama nie wiem co :crazyeye: niektóre suczki były rzeczywiscie ciekawie (nie)przygotowane :oops:

U nas rześki poranek, niedawno padało chyba :multi:
zapraszam na kawkę :loveu:

Dziś nareszcie wracają dziewczyny z bułgarskiej wyprawy, może będą jakies fotki :roll:

Miłego wtorku Dogomaniacy :lol:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='swallow'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Szkoda, że pani Małgorzata Zakrzewska nie brała pod uwagę przygotowania :angryy: [/FONT][FONT=Times New Roman]. [/FONT][/SIZE][/quote]Myślę, że jednak brała (z jej opisu wynika, że ewidentnie brała ;-)), ale że jest to dla niej tylko jeden z elementów, składających się na ocenę, i pewnie nie najważniejszy. I moim zdaniem to jest prawidłowe, szczególnie przy ocenie w klasach. W miarę jak poziom porównania idzie w górę (tzn. od klas, do porównania o rasę, do grup i BISów), waga przygotowania też powinna iść w górę moim zdaniem - bo sędziowanie w grupie jest już typowo bardziej powierzchowne, a nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdzie BISa wygrywa pies ewidentnie nie przygotowany (przynajmniej moim zdaniem).

Natomiast każdy ma swojego "konika" jeśli chodzi o oceny i moim jest zachowanie się psa na ringu, które niestety bardzo rzadko jest poważnie przez sędziów brane pod uwagę (i nie piszę tu konkretnie o Pani Zakrzewskiej, bo jej sędziowania jeszcze nie doświadczyłam). Bo o ile fryzurę niewątpliwie można zmienić ;-), o tyle zachowanie mooooże się dać zmienić (jeśli pies ma akurat z jakiegoś powodu kiepski dzień :roll: ), ale może nie za bardzo (jeśli pies ma słabą psychikę). A sędzia nie wie, który z tych przypadków ma przed sobą... I pozwalając wygrać psu z ogonem pod sobą może lansować w danej rasie psy z psychiką, która nie odpowiada wzorcowi.

Więc to jest mój konik. ;-) Piszę "konik", bo zauważyłam, że w ocenie psów rasy, którą mamy, wszyscy mamy tendencje kłaść większy nacisk na cechy, które u naszych własnych psów są dobre, a mniejszy na te, których naszym psom brak ;-) - więc może psychika jest ważna dla mnie tylko dlatego, że nigdy nie próbowałam wystawiać psa, który nie chciał się wystawić. ;-) Ale może - na odwrót. :-)

Link to comment
Share on other sites

Uwaga! Tata mówi: Cytuje: ,, Czas się przyzwyczaić do takiego sędziowania, gdzie nasza rasa jest mało postrzegana w konkurencjach finałowych i jesteśmy tylko tłem dla psów sędziów. W ostatnich trzech finałach byliśmy tylko raz, i sędzina nawet nie spojrzała na Gracusię pomimo tego, że była hodowczynią tej rasy. W ostatnich dwóch finałach nie uczestniczyłem, bo znudziło mi się czekanie do godz. 15 i męczenie psa. Mały osobisty bunt. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie! "

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadziorny']Witajcie :lol:
U nas deszczu nie było od miesiąca :shake:. Może wreszcie niebo się nad nami zlituje i ześle "odrobinę" deszczu :mad:[/quote]A u nas jak zaczeło lac o drugiej w nocy tak cały czas leje z przerwami, jak faaaaaajnie:lol: :lol: :lol: zycze ci tego samego.

Link to comment
Share on other sites

Ali Deryl wyglada ok ale zostaw mu wiecej wlosa przy ogonie , podkreslilas bardzo wyraznie ze ma ogon nisko osadzony
Welsh terrier - welshe sa doceniane na grupach , ba i nawet na Bisach ale to musza byc wysokiej klasy zwierzeta - [B]poza doskonala anatomia i ruchem musza byc piekne zrobione[/B].Warto czasem krytycznie spojrzec na swojego psa i znalezc i wady i zalety, a te pierwsze odpowiednio zatuszowac. Welshe sa dopuszczane i na pudla :cool3: Zal ze duzo osob nie widzialo Billa of the New Husken w lesznie. Mam jedynie nadzieje ze wiekszosc wlascicieli waliczykow bedzie w Poznaniu by przypatrzec sie jak powinny byc zrobione welshe i jak powinny wygladac. A co do zdania twojego taty to zupelnie sie nie zgadzam. Wygrywaja te psy ktore sa najbardziej "showy"
Zgadzam sie z tym co napisala Swallow.

Link to comment
Share on other sites

Nitencjo, nie zgadzam się z tym... Najczęściej wygrywają psy sędziów, a na pudle, owszem może stanąć welsh, ale jak będzie sędzia zzagranicy. Niestety takie są fakty... Nasza Gracja ma piękne oceny... Cytuje: " Bardzo rasowa, elegancka, doskonała proporcja i kondycja, b. ładny kształt, doskonała głowa, doskonała szyja i korpus, prawidłowy ogon, doskonala pierś, prawidłowe kąty, ładne typowe ruchy" ,, Piękna, stylowa suczka. Piękna górna linia, Doskonale prezentowana. Wzorcowa szata" a i wtedy zdobyła BOB, Zw. Mł ,,Zgrabna, elegancka, krótka; głowa długa; małe wysokoosadzone uszy; doskonała górna linia; pojemna klatka piersiowa; głębokie kątowania kończyn; szata szorstka, starannie utrzymana" i Gracusia zdobyła BOB i Zw. Mł i ostatnia wystawa: ,,Bardzo ładna suczka, dobra głowa, male uszy, prawidłowa górna i dolna linia, doskonała sierść i kolor, biega z temperamentem" [quote name='Nitencja']Warto czasem krytycznie spojrzec na swojego psa i znalezc i wady i zalety[/quote] Niestety, ale ja nie widze (nawet w tych ocenach) dużych wad u mojego psa...

P.S Psy, które stają na pudle podziele na 3 grupy:
- westy
- psy typu bull
- psy sędziów
Niestety takie są fakty
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Ali Deryl wyglada ok ale zostaw mu wiecej wlosa przy ogonie , podkreslilas bardzo wyraznie ze ma ogon nisko osadzony[/quote]
Dzięki [B]Nitencjo[/B], zwrócę na to uwagę i postaram się następnym razem nie wyskubać mu tej okolicy tak bardzo :)

Heyka :)

Po nocnej burzy świeci słońce i dalej jest upalnie...

Miłego dzionka wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Welsh Terrier']P.S Psy, które stają na pudle podziele na 3 grupy:
- westy
- psy typu bull
- psy sędziów
Niestety takie są fakty
Pozdrawiam![/quote]Hmmm... Fakty??? Ja, na przykład

- nigdy nie wystawiałam westów
- nigdy nie wystawiałam psów typu bull
- nie jestem sędzią

A jednak suczki, które wystawiałam lądowały na pudle stosunkowo często... Misia pierwszy raz stanęła na pudle na mojej pierwszej polskiej wystawie, nie znałam wtedy w ogóle nikogo, ale umiałam psa przygotować i wystawić chyba całkiem nieźle. ;-) Niemal zawsze mam w ocenie wpis dotyczący dobrego przygotowania i prezentacji... Bo często jest właśnie tak, jak wcześniej pisałam: im dalej się zajdzie w porównaniach, tym ważniejsze staje się przygotowanie i prezentacja - tam, jak już napisała Nitencja, bardziej liczy się efekt i widowiskowość. I moim zdaniem jest to słuszne.

A co do doskonałych opisów, to wielu sędziów w opisach wymienia tylko zalety, a wad nie wspomina. Co nie znaczy, że ich nie ma, czy też że sędzia ich nie widzi. ;-) Wady ma KAŻDY pies, więc jeśli nie zauważa się ich u własnego psa, to należy, jak pisała Nitencja, spojrzeć troszkę bardziej samokrytycznie. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Kazdy powinien wiedziec co trzyma w domu by jak najmniej przezywac rozczarowan na ringach :diabloti:[/quote]I również by móc odpowiednio psa przygotować - bo jak można zatuszować wady, o których nawet się nie wie? ;-)

Ja muszę powiedzieć, że mnie najbardziej jednak odpowiadają sędziowie, którzy odnotowują zauważone wady w opisach. A już szczególnie ci, którzy pomimo dostrzeżonych wad potrafią psa docenić. Dla nas, takim sędzią okazała się na przykład Pani Kozłowska - w opisie wyszczególniła wszystkie znaczące wady u Api, a potem ustawiła ją pierwszą na grupie! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Tata mówi: "Nitencjo jesteś częściej na wystawach niż ja i sama wiesz co się dzieje, i czyje psy wygrywają. I to jest opinia 99% wystawców, to można usłyszeć na wystawach. Widziałem dużo pięknie przygotowanych Welshy, ale nigdy nie widziałem ich na pudle, z lekkimi wyjątkami. Chcę zakończyć tę dyskusję, bo tak na prawde nie prowadzi do nieczego, i rozmową nie zmieni się pewnych zachowań. A odnośnie przygotowania psów do wystaw jeszcze nie zarzucono mi złego wyglądu moich psów. Wyraźnie jest to napisane w opisie Gracji i Amira. Pozdrawiam."

Link to comment
Share on other sites

a co do wygrywania na grupie .......
Psy w typie bull - jesli sa pieknie zbudowane i [B]chodza !! [/B]i maja do tego super psychike - jest to piekny widok i zasluguja na lokate
westy .... tu jeszcze bym dala yorki - to samo co powyzej - chodzace do tego NIENAGANNIE przygotowane to miod na serce i jak najbardziej na "pudlo"
psy sedziow - hmm nie ma ich za wiele . Natomiast sedzia z reguly ocenia swoje psy bardziej surowo ( zdaje sobie sorawe z zalet i wad swojego pupila), bo jest ciagle na cenzurowanym i [B]MUSI[/B] miec psy wysokiej klasy i tak jest
aa i szkoty tez czesto miejsca na pudlach zajmuja :) i airedale i foxy itd itp. Teriery to najlepsza grupa na pudla pod warunkiem ze kochaja ringi i potrafia pieknie sie na nich zaprezentowac a ich wlasciciel pieknie przygotowac............
Jesli cos jest jeszcze niejasnego to chetnie wytlumacze :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...