Jump to content
Dogomania

obgryzanie łapek i drapanie się


aga25

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:multi:
Byliśmy u weterynarza z naszą małą księzniczka która juz nie jest taka malutka bo juz waży 3,700 mam nadzieje, że za duża nei urośnie bo uwielbiam ja przytulac a tak wracając do tematu to wczoraj szczepilismy malude na wścieklizne i nne choroby zakaxne i pani doktor powiedziała, że za dwa tygodnie mamy przyjśc i wtedy zoabcymy co dalej zrobić bo na razie widac że gronkowiec się zładnie złuszcza bo syropie kazała po 10 dniach odsawic syrop odczekac 4 dni i wtedy zoabczymy czy wszystko sie nasili czy nei jesli tak to wtedy damy antybiotyki i rozmawiałam z wetem tak jesli dostanie antybiotyki tio wraz z lekami osłonowymi.

Link to comment
Share on other sites

Teraz zadam pytanie trochę z innej beczki. [b][color=red][/color]Do jakiego wieku rośnie sznucer moja ma skończone 4 miesiące własnie wchodzi w piąty i ma 25 cm w kłebie i zastanawiam się czy moja księzniczka jeszcze duzo urosnie bo to jest sznaucer miniatura i do jakiego wieku.
Drugie moje pytanie dotyczy maści[/b][color=green][/color]mała jak ja bralismy to była czrna teraz łapki jej się zrobiły jasne czubek brudki i ma na zgięciu uszu takie białe lampasy i na karku gdzie neigdzie pojawiaja jej się białe i siwe włoski. niech ktos mi powie jakiej maści będzie moja Tosia.
Dziękuje z góry za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga25']Do jakiego wieku rośnie sznucer moja ma skończone 4 miesiące własnie wchodzi w piąty i ma 25 cm w kłebie i zastanawiam się czy moja księzniczka jeszcze duzo urosnie bo to jest sznaucer miniatura i do jakiego wieku.
Drugie moje pytanie dotyczy maści: mała jak ja bralismy to była czrna teraz łapki jej się zrobiły jasne czubek brudki i ma na zgięciu uszu takie białe lampasy i na karku gdzie neigdzie pojawiaja jej się białe i siwe włoski. niech ktos mi powie jakiej maści będzie moja[/quote]
Te pytania najlepiej zadać na sznaucerach, tam znajdziesz fachowców ;)

Co do wzrostu- to urośnie już niewiele. Moja suka jest duża, a i tak po 5 miesiącu przybyło jej tylko kilka centrymetrów 8) Najintensywniejszy okres wzrostu ma już za sobą.

Ale za to wybarwiać będzie się pewnie jeszcze przez kilka miesięcy, czas pokaże co z niej wyrośnie :fadein: A te białe i siwe włoski na karku pojawiają się u wszystkich szorstkowłosych psów, taka ich uroda 8)

A jak się czuje suńka?

Link to comment
Share on other sites

Sunieńka moja czuje sie super jest po szczepieniach i czekamy do 22 sierpnia i potem bedzie decyzja czy podamy antybiotyk czy nie bo jest lepiej z jej skórką drapie się ale duzo mnie i jej sierśc wygląa coraz lepiej jakieś leki na pewno jeszcze dostanie ale jest wesoła szczekliwa ładnie się juz od 2 tygodni załatwia na dworzu mankament jest tylko z nia taki że musze jeej jedzenie dzielic na 5 porcji bo nie wytrzymuje i w nocy musi mieć wsypane kilka chrupek do podgryzienei bo głód jej doskiwera czy to normalne?? dodam że śpi mało i cały czas by się bawiła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga25'] musze jeej jedzenie dzielic na 5 porcji bo nie wytrzymuje i w nocy musi mieć wsypane kilka chrupek do podgryzienei bo głód jej doskiwera czy to normalne?? dodam że śpi mało i cały czas by się bawiła.[/quote]
Zdecydowanie nie powinnaś jej karmić w nocy! Z psem tak jak z dzieckiem- nocnej przerwy musi się nauczyć. Już 6-cio tygodniowych szczeniąt nie karmi się w nocy... Nigdy w nocy nie należy tez się z psem bawić, nie powinno być żadnej reakcji na nocne zaczepki, bo będzie Cię budziła przez całe życie... Wystarczą 2-3 noce, kiedy twardo nie będziesz zwracała na nią uwagi i nauczy się, że w nocy się śpi. Reagować na zaczepki można tylko rano- kiedy piesek prosi o spacer :fadein:

4-ro miesięczny szczeniak powinien już jadać najwyżej 3 razy dziennie, większe porcje, dzięki temu będzie miała po posiłku większe uczucie sytości i nie będzie "ciągle głodna".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga25']ale weterynarz kazał mi karmić ją 5 razy dziennie ponieważ ona jest zachłanna i kazala do 5 miesiąca karmić ja 5 razy a potem do roku 4 razy zreszta tak nawet jest napisane w zywieniu eukanubą bo piesek jest na eukanubie[/quote]
Jak je zachłannie to karm ją z ręki po ziarenku... :fadein: Albo podawaj małe porcje np. co 15 minut, żeby nie wsuwała całej miski na raz. Tak czy siak: zdecydowanie NIE KARM W NOCY!
Chyba, ze chcesz żeby sunia do końca zycia budziła Cię i zawracała głowę w nocy... Niektórzy tak lubią 8)

[quote]czy ktos mi może podpowiedziec jak dołaczyc z boku zdjęcie pupila??[/quote]
Wysyłam Ci pw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...