Jump to content
Dogomania

Mam sunię-mąż się zgodził


Recommended Posts

Witajcie

Chciałabym podzielić się z Wami moją radościa. Jak pisałam wcześniej mój Bosmanek zginął w wypadku i mąż nie chcial się zgodzić na nowego psa ale udało mi się i mamy tym razem sunię też westika.

Wiem że prawdziwi hodowcy może powiedzą że zrobiłam źle bo kupiłam bez rodowodu, ale po prostu w obecnej chwili nie było mnie stać na wydanie sumy dwukrotnie większej. Ale piesek do kochania nie musi mieć rodowodu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja psinka też już od 1,5 h jest ze mną. :) Jest cudowna. Ma potarganą sierść długości ok. 1 cm, jest biała, a grzbiet ma prawie cały czarny. Bródke ma białą, między oczami siwy pas, jasno-beżowe "policzki". Uszka ma przecudowne. Czarne z brązowymi obramowaniami. Choć mam ją krótko, to zna cały dom, biega i bawi się nieustannie. Obecnie biega po domu ze szmatką, która wycierałam jej łapy, bo włożyła jedną do miski z wodą. Musiałam myć cały dom, bo ślady były wszędzie :wink: . Jest świetna, tylko że po kądym wyjściu na spacer musze albo wybierać jej małe kawałki trawy z sierści, albo zamiatać przedpokój. Dam jej chyba na imię Tosia, albo Etna, bo to przecież wulkan energi. :D

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

proponuje Etna,skoro taki z niej wulkanik :) .Wiele radosci obu psiulkom,i temu od pani Bosmana i foksiowi :)

Ekhem... dziękuje, a żeby nie było potem wątpliwości: jest to "pseudofoksterier", czyli bez rodowodu. :roll:

Jest słodka :wink:

Przecież żaby psiak była rasowy to nie musi mieć rodowodu :roll:

Musi mieć metrykę urodzenia a nie rodowód. Rodowód jest wyrabiany na podstawie metryki, także jeżeli masz psiaka z metryką to jest to psiak rasowy.Jeśli natomiast masz psa z rodowodem to jest to pies rasowy, rodowodowy.

Pozdrawiam 8)

Link to comment
Share on other sites

Przecież żaby psiak była rasowy to nie musi mieć rodowodu :roll:

Musi mieć metrykę urodzenia a nie rodowód. Rodowód jest wyrabiany na podstawie metryki, także jeżeli masz psiaka z metryką to jest to psiak rasowy.Jeśli natomiast masz psa z rodowodem to jest to pies rasowy, rodowodowy.

Pozdrawiam 8)

A wieć jest pies pseudorasowy bez rodowodu i metryki.. :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

[Przecież żaby psiak była rasowy to nie musi mieć rodowodu :roll:

Musi mieć metrykę urodzenia a nie rodowód. Rodowód jest wyrabiany na podstawie metryki, także jeżeli masz psiaka z metryką to jest to psiak rasowy.Jeśli natomiast masz psa z rodowodem to jest to pies rasowy, rodowodowy.

Pozdrawiam 8)

Ale namieszałaś... powiem krótko: to, co określa się jako "pies z rodowodem" to może być równie dobrze pies z samą metryką. Chodzi o fakt posiadania dokumentu, a nie jego rodzaj.

Link to comment
Share on other sites

ja na jednego psa mowie border bo ma wypisz wymaluj cechy border collie aczkolwiek trudno by bylo uwazac ze to rasowy border :) .Wazne ze on kocha mnie,ja kocham go,jest w dobrej kondycji i najbardziej przypomina bordera wiec nie ma o czym gadac :) .Niech sie trzyma cieplo i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

ja na jednego psa mowie border bo ma wypisz wymaluj cechy border collie aczkolwiek trudno by bylo uwazac ze to rasowy border :) .Wazne ze on kocha mnie,ja kocham go,jest w dobrej kondycji i najbardziej przypomina bordera wiec nie ma o czym gadac :) .Niech sie trzyma cieplo i tyle :)

Dokładnie. Moja Tosia jest kundelkiem, choć uszy, pyszczek, nogi, ogon, barwe - wszystko ma jak foksterier, poza papierami. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...