Jump to content
Dogomania

Psi zaprzęg - jak zrobić ??


ziutek

Recommended Posts

Cześć wszystkim !! Jestem tu nowy, ogólnie od niedawna zajmuje sie pieskami północy. Mam suczkę malamuta rodowodową, i pieska bez rodowodu. Spodobały mi się wyscigi psich zaprzegów, ale nie wiem jak go zrobić :( . Czy ktoś mógłby mi udzielic pierwszych wskazówek i rad odnosnie zaprzegu i jego wykonania. Z góry dziekuje !!

Arek

Mój nr. GG: 3376530

Link to comment
Share on other sites

polecam książkę pani Szmurło "Psy zaprzęgowe". Być może rysunki nie są aż tak dokładne, ale przy odrobinie wyobrażni i przy uniejętnościach technicznych można coś zrobić. Sama wraz z mężem będę próbowała w tym roku wykonać sanie dla moich AM. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

no wiec tak.. robienia wozka samemu nie polecam komus, kto nie bardzo sie zna na tym, jak ten wozek ma pracowac w trakcie treningow/zawodow i, i jak sie tworzy technicznie takie urzadzenia jak wozek. znam wiele przypadkow, ze wozeczki wlasnej roboty nie wytrzymuja, w najlepszym przypadku tyylko sie rozwala, i dojedziesz do domu, albo nie dojedziesz, i wez tu wroc 10km w psami i takim wrakiem do auta.. ew. mozesz sie polamac... takze wozek polecam kupic. z sankami mozna jeszcze sie pobawic samemu, ale tez polecam najpierw poogladac czyjes gotowe sanie, zwymiarowac je, porozmawiac o tym co jest wada san... co w nich zmienic..

co do skladu zaprzegu - przy 2 psiakach maly problem, bo przewaznie zapina sie je razem obok siebie, ale jezeli chcesz trenowac narazie tylko 2 pieski, to wozek to dla nich troche za duzo.. polecam rower. z 2 rowerem spokojnie mozna sobie poradzic, [moze nie spokojnie, ale sie da], a wozek to tak od 3 psow.. sanie to tez dla nich bedzie za dduzo.. chyba ze chcesz kupic/wziasc jeszcze jednego psa conajmniej, lub trenowac czyjegos.

oczywiscie nie chodzi o to, ze pies nie uciagnie wozka, bo z tym bez problemu sobie poradzi jeden, ale wtedy mozesz robic tykko krociutkie trasy.. wiec tez zle..

I tak.. piszesz, ze jeden to malamut, drugi nie wiem co. chodzi o to, ze troche inaczej sie trenuje malamuta, inaczej haszczaka, inaczej mixa.. malamuty sa wolniejsze, i szybki haszczak biegnacy z malamutem moze sie zniechecic, bo nie bedzie mogl sie rozpedzic i biec szybko. malamut sie zniecheci, bo haszczak go pospiesza, i ciagnie do przodu.. napisz jaki jest ten 2 psiak to cos wymyslimy ;))

co do zamego zaprzegania - kazdy pies musi miec szelki, obrozke. musisz miec linki na nie, i tu juz zalezy jak zaprzegasz - jezei kolo siebie to linki sa w ksztalcie litery Y, gdzie do dlugiej linki zapinasz rower, do tych 2 krotkich szelki psow, mozesz je ew jeszcze zapiac razem obrozami np jednyk karabinkiem, lub krotka linka z dwonma karabinkami [laczeniowka]

hmm.. to bnarazie tyle ;)

jak cos to jedz na zawody, jedz na treningi, pytaj, ogladaj, ;)) powodzenia :))

Link to comment
Share on other sites

  • 13 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...