Jump to content
Dogomania

Dożek Amon za Tęczowym Mostem ;( [*][*][*]


Lagunka

Recommended Posts

Przepiękne zwierze!
Fakt, że bardzo przypomina doga -ale spojrzenie to ma bernardynowate :lol:

Ja dodam tylko od siebie: miałam podobny problem - adoptowaliśmy potężnego mixa-bernardyna, który miał problem z agresją - na tle własności i do innych zwierząt - ale chodziliśmy z nim na szkolenie u prawdziwego fachowca - i dzięki temu można już nad nim zapanować i wie, kto rządzi w domu.

W tym przypadku także potrzebne jest dobre ułożenie psa (najlepiej z pomocą fachowca) i warunki - najlepiej dom z ogrodem, w którym pies będzie mógł zażywać ruchu, bez konieczności spotkań z innymi psami.

A ponieważ ja jestem wyznawcą teorii, że "im więcej psa tym lepiej" :wink: - to pomyślcie, ile kilogramów szczęścia można dzięki temu zyskać! :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 410
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

też tak uważam i zniechęcałam jak mogłam, wychodząc z założenia, że jeżeli, mimo wszystko go wezmą, to na pewno będzie przemyślana decyzja, a tylko takie adopcje uznaję:(

Chyba za bardzo się cieszyłam, bo mimo wszystko byli pełni entuzjazmu....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lagunka']Oczywiście, że możesz na pw mogę wysłać całą korespondencję z niezwykle sympatyczną Panią Redaktor

20 każdego miesiąca zamykany jest numer na za dwa miesiące. Przepraszam za bełkot, ale nie potrafię tego lepiej wyjaśnić.
20 lipca mam dać znać, czy Amon nadal jest w schronisku i jeżeli tak, będzie umieszczony w numerze wrześniowym, bo na sierpień jest już komplet[/quote]
No co Ty, ja tylko pytałam, bo pomyślałam także o innych gazetach tego typu i zastanawiałam się na czym ta zależność polega??? No i miałam nadzieję, że może jest jakaś szansa, by to przyśpieszyć... Szkoda, że nie... :(
A tak na marginesie - jeśli dobrze pamiętam to jest ogólnopolska gazeta dzienna, która ma kącik o nazwie "Pies czeka na człowieka" oraz "Człowiek czeka na psa" - może tam, by to zamieścić??? Tego rodzaju ogłoszenia są chyba darmowe... (nie piszę nazwy gazety bo nie wiem czy mogę?)

Hej! śliczny, duży chłopczyku - wskakuj do góry..

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy, to naprawdę żaden problem :)
Po prostu, ze względu na moje dane nie chcę pisać na forum ;)
I nie wiem , czy moja interlokutorka by sobie tego życzyła :)

Byłabym bardzo wdzięczna za nazwę dziennika. Może tak ktoś Amona dostrzeże...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lagunka'] też tak uważam i zniechęcałam jak mogłam, wychodząc z założenia, że jeżeli, mimo wszystko go wezmą, to na pewno będzie przemyślana decyzja, a tylko takie adopcje uznaję:( [/quote]

Lagunko to nie jest zniechęcanie. To rzeczowa rozmowa z pokazaniem wszystkich aspektów posiadania konkretnego Psa w konkretnych warunkach. Euforia fajne uczucie potencjalnych włascicieli ale szybko przemija i kiedy przychodzi tzw. codzienne życie z Psem to właśnie ono ma najistotniejszy wymiar.
Lepiej czasem schronisko i złe ale ciągle te same warunki dla Psa, niż potencjalna namiastka domu i za jakis czas powrót totalnie skołowanego Psa znowu do schroniska w na ogół gorszej kondycji psychicznej.

AMON W GÓRĘ KOCHANY !!!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Diko :buzi:A propos, choć nie w temacie, jak się czuje Mapeciątko i cała Rodzinka z nią? :D
Żeby wszystkie psiaki trafiały do takich domów, byłoby znacznie piękniej na świecie :fadein:

W poniedziałek wyjeżdżam i półtora miesiąca będę bez dostępu do internetu .
Zostawiam sprawę Amonka w odpowiedzialnych i zaufanych rękach moich koleżanek :)
Może czasem pojawią się na dgm i skrobną słówko na temat chłopaka ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie nalezy nigdy zniechecac.


Nalezy rzetelnie przedstawic istniejace problemy i przekazac zarazem pelen pakiet rozwiazan i porad.
Specjalista w swojej dziedzinie, np. wlasciciel czy tez hodowca dogow, posiada wiedze, ktorej nie posiadaja nowi nabywcy i tylko on moze dodac sil i zaufania w swoje mozliwosci opiekunom psa z adopcji..

Moze ich pouczyc, jakie sa trudnosci z psem, ale rownoczesnie jakie sa rozwiazania dla istniejacych problemow behawioralnych. Podaj porady, daje sie sznase nowym wlasciciela na podjecie takiej trudnej pracy nad psem, ktory wykazuje pewne zaburzenia postrzegania hierarchi w sforze pies-ludzie.

Link to comment
Share on other sites

Lagunko wypoczynek Ci się należy :)))))))) aczkolwiek tęsknota będzie ogromna !!! dziwne to w końcu wirtualny świat ale widzisz.. :) Trzymam kciuki za udany urlop a o mapetach domowych słów kilka na kieleckich Psach aby je podbic, moze ktos zauważy i inne Psiaki.
Pozdrawiam gorąco

AMON NIE SPADAJ !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EwaO']Nalezy rzetelnie przedstawic istniejace problemy i przekazac zarazem pelen pakiet rozwiazan i porad.
Specjalista w swojej dziedzinie, np. wlasciciel czy tez hodowca dogow, posiada wiedze, ktorej nie posiadaja nowi nabywcy i tylko on moze dodac sil i zaufania w swoje mozliwosci opiekunom psa z adopcji..

Moze ich pouczyc, jakie sa trudnosci z psem, ale rownoczesnie jakie sa rozwiazania dla istniejacych problemow behawioralnych. Podaj porady, daje sie sznase nowym wlasciciela na podjecie takiej trudnej pracy nad psem, ktory wykazuje pewne zaburzenia postrzegania hierarchi w sforze pies-ludzie.[/quote]

Przytaczając cytaty z literatury fachowej wypada podać źródło 8)

Diko, dziękuję, zaraz lecę do Kielc ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EwaO']Nie nalezy nigdy zniechecac.


Nalezy rzetelnie przedstawic istniejace problemy i przekazac zarazem pelen pakiet rozwiazan i porad.
Specjalista w swojej dziedzinie, np. wlasciciel czy tez hodowca dogow, posiada wiedze, ktorej nie posiadaja nowi nabywcy i tylko on moze dodac sil i zaufania w swoje mozliwosci opiekunom psa z adopcji..

Moze ich pouczyc, jakie sa trudnosci z psem, ale rownoczesnie jakie sa rozwiazania dla istniejacych problemow behawioralnych. Podaj porady, daje sie sznase nowym wlasciciela na podjecie takiej trudnej pracy nad psem, ktory wykazuje pewne zaburzenia postrzegania hierarchi w sforze pies-ludzie.[/quote]

Wybaczcie,ale teraz to się uśmiałam-jak słowo daję.WIĘKSZOŚĆ hodowców w Polsce nie przedstawi doga,jako psa,z którym naprawdę trzeba pracować,tylko jako łagodnego olbrzyma.WIĘKSZOŚĆpo zakupie od nich szczeniaka ma gdzieś to,co sie z nim dalej dzieje.I NA PEWNO NIE KAŻDY hodowca jest specjalistą-wystarczy popatrzeć,jakie i ile dożków na świat ostatnio przychodzi.Podają porady???Jakie???!!!!!!!Chyba troszę przesadziłaś.Hodowcy tacy powinni być,ale rzadko kiedy są naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hieronim'][quote name='EwaO']Nie nalezy nigdy zniechecac.

Nalezy rzetelnie przedstawic istniejace problemy i przekazac zarazem pelen pakiet rozwiazan i porad.
Specjalista w swojej dziedzinie, np. wlasciciel czy tez hodowca dogow, posiada wiedze, ktorej nie posiadaja nowi nabywcy i tylko on moze dodac sil i zaufania w swoje mozliwosci opiekunom psa z adopcji..

Moze ich pouczyc, jakie sa trudnosci z psem, ale rownoczesnie jakie sa rozwiazania dla istniejacych problemow behawioralnych. Podaj porady, daje sie sznase nowym wlasciciela na podjecie takiej trudnej pracy nad psem, ktory wykazuje pewne zaburzenia postrzegania hierarchi w sforze pies-ludzie.[/quote]

Wybaczcie,ale teraz to się uśmiałam-jak słowo daję.WIĘKSZOŚĆ hodowców w Polsce nie przedstawi doga,jako psa,z którym naprawdę trzeba pracować,tylko jako łagodnego olbrzyma.WIĘKSZOŚĆpo zakupie od nich szczeniaka ma gdzieś to,co sie z nim dalej dzieje.I NA PEWNO NIE KAŻDY hodowca jest specjalistą-wystarczy popatrzeć,jakie i ile dożków na świat ostatnio przychodzi.Podają porady???Jakie???!!!!!!!Chyba troszę przesadziłaś.Hodowcy tacy powinni być,ale rzadko kiedy są naprawdę.[/quote]

Witaj Hieronimie,
to co piszesz w większości wypadków niestety jest smutną prawdą, aczkolwiek Ci hodowcy któtych znam na szczęście nie potwierdzają tej regóły i tacy nie są :)
Z hodowcami moich suczek (innymi również) jestem w stałym kontakcie. Pomagają mi w rozwiązaniu wszystkich problemów z którymi się do nich zwrócę :) Być może jestem szczęściarą, ale na takich właśnie trafiłam... a Ich rady niejednokrotnie były bardzo cenne - za co Im dziękuję...

Smutne jeżeli trafiłeś na innych...

Pozdrawiam

Do góry Amonku, do góry!!!

PS.
[b]Lagunko[/b] wysyłam Ci nazwę gazetki na PW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...