Jump to content
Dogomania

owczarek a rower


Ewa_

Recommended Posts

Czy są jakieś przeciwskazania aby ON biegał przy rowerze?
Na razie biegamy tylko po dwóch dużych podwórzach.
Smycz jest zahaczona o kierowcę, bieganie to 1 raz dziennie 25 minut
czy nie ma przeciwskazań zdrowotnych dla tej rasy?
no i w czym biegać?
kupiłam dzisiaj szeleczki bo myślę,że lepiej aby biegała w szelkach niż w kolczatce tym bardziej, ze czasem chce ciągnąć a lepiej ciagnąć całym cielskiej niż szyją tylko
jakieś rady co do roweru?
Ewa

Link to comment
Share on other sites

witam

a w jakim wieku jest pies?
wiesz zeby stopniowac na pewno 6miesieczny mniej powinien niz roiczny
powiem ci ze moja kolezanka z duzym powodzeniem jezdzi rowerem ze swoim psem tak samo inni znajomi]
mysle ze nie ma przeciwskazan
ps)tylko czy ty masz taka kondycje :lol:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja Wiki we wrześniu skończy 2 lata. Wygląda dość zdrowo - znaczy ani zbyt chuda ani gruba, je solidnie i ma sporo odżywek.
Na razie zaczynam od małej ilośc biegów przy rowerze - po dzisiejszym treningu 30 minut spała aż do wieczora (z przerwą na zjedzenie obiadu)
czy trzeba stosować jakieś szczególne urządzenia do roweru?
czy jakieś specjalne odżywki dla psiaka?
i co lepsze? szelki czy jeszcze coś innego?
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Hej polecam szelki. Można też kupić specjalne zaczepy do roweru (takie na sprężynie, które amortyzują widziałam kiedyś takie na aukcjach internetowych). Zdecydowanie nie używaj kolczatki. Ja wogóle jestem przeciwna kolczatkom. Pamiętaj żeby dać psu co jakiś czas się napić. Życzę dobrej zabawy.

Link to comment
Share on other sites

dobrze wogole nauczyc psa biegac w pewnej odleglosci od roweru i bardziej z przodu rzebys go widziala. owszem rowniez polecam szeliki. ale psiunia ma slaba troche kondyche jak na 2 latka pol godziny i tak pasc ale to sie zmieni z czasem. przydalo by sie zbadac serducho czy wszystko ok rzeby ci pies na zawal nie padl bo tez tak morze byc od nadmiernego wysilku

pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem zanim zabierzesz sie za rower powinnas psa przeswietlic,czy nie ma dysplazji i przeciwskazan do biegania przy rowerku.Moj pies np.moze ale bardzo male dystanse i wolno i najlepiej po miekkim podlozu.Nie wszystkie ON moga biegac ze wzgledu na ich problemy z lapami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No to trzeba będzie aby lekarz jakoś zobaczył dokładnie moją pannę
Moja psica biega na krótkich dystansach ponieważ w ogole ma słabą kondycję ostatnio nie bardzo miałam jak brać ją na dłuższe wybiegi :-?
Na razie biega na smyczy za rowerem i jest zadowolona. Szelki kupiłam, przydają się do tego
Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja z moją ONką tez jezdzimy razem na rowerze - tzn. ja na, a ona obok :D W lesie puszczam ją luzem, biegnie sobie normalnie, ale czasem na "fazy" i zaczyna wyskakiwac przed przednie koło i skakac i szczekac :lol: To chyba znak, ze jade za szybko i mam zwolnic albo po prostu jej radość :wink: Uwielbia jazde przy rowerze! Ma opanowane przydatne przy rowerze komendy 'stój', 'za mną' (biegnie za rowerem) oraz 'sio!' (odskakuje z trasy). Początki miała juz w wieku 5 miesiecy, ale to było wolniusko i przyzwyczajanie, ze trzeba podązac "za tym czyms". Moja sunia nie miała robionych badan rtg, ale nie wykazuje oznak dysplazji. Moze biec spore trasy, ale dla ONka najlepiej po miekkim podłozu i kłusem - nie galopem. No i my jezdzimy w szelkach oraz na krókiem metrowej smyczy przełozonej przez siodełko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...