Jump to content
Dogomania

Border Collie w zaprzęgu co wy na to??


Drabster

Recommended Posts

No do licha, Drabster, jest przecież już [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=23788]topik[/url]na ten temat :-?

I były też wcześniej :-? Po co zakładać kilka topików o tym samym , jak można dopisać posta do wcześniejszego ? :o Nigdy tego nie zrozumiem... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Zabawne... jednych denerwuje, że topik nie jest doklejony do innego (gdy poprzedni traktuje tylko o wycinku problemu nowego), a inni chcą, by JEGO topik był szczególny i niedoklejany, chociaż rodzaj problemu mieści sie w grupie, o którym traktuje topik wcześniejszy.
A mnie denerwuje, że komuś się nie chce sprawdzić, czy isnieje już podobny topik, gdzie z powodzeniem można kontynuować dyskusję. Jest tu już masa topików, które powinny być kontynuacją poprzednich :-?

Drabster, a gdybym tak miała taki kaprys, że chcę, aby do topiku "Siberiany w potrzebie" wklejać ogłoszenia dot. tej rasy ? I nieważne, że są już "Szpice w potrzebie" Według ciebie byłoby to słuszne ? :o

Pancelot ma jednak i tak rację :roll:

Link to comment
Share on other sites

Manu do Twojego czepialstwa jestem jak najbardziej przyzwyczajona, wiec nie bede tego komentowac.

Drabster, mam bordera, z ktorym trenuje VELO, nie podlaczalam co prawda innego psa, i nie wiem czy moja suczka by wspolpracowala ale gdy biega samotnie jest jak najbardziej ok. Dodam takze, ze nie zdawalam sobie sprawy ze border moze sie tak "podniecac" na fakt, ze bedzie ciagnac. Gdy probuje ruszyc z Raisa, druga osoba musi ja podtrzymywac, gdyz w innym wypadku jestem zmuszona ogladac kilkadziesiat okrazen, a pozniej rozplatywac linke. Dodam rowniez, ze odglosy wydawane przez mojego psa nie sa w zadnym wypadku typowe dla bordera, wrecz przeciwnie... ;]

Nie wiem jak uczyc ciagnac husky, ja osobiscie nie potrzebowalam pomocy drugiej osoby, ktora jechalaby z przodu, a jedynie rozkrecalam porzadnie Raise jakimis okrzykami itp, itd. Oczywiscie, charakter psa jest rowniez wazny, typowy, wpatrzony w stado pastuch nigdy nie bedzie miec motorka pod ogonem.

Aha, polecalabym bieg przy rowerze < nie ciagniecie!> zaczac dopiero od ok. 8 - 9 miesiaca zyca < najlepiej roku> lepiej dmuchac na zimne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Wiem że stary temat, ale jakby ktoś chciał-
BOrdery nadają się na liderów zaprzęgów (są bardzo pojętne, więc szybko uczą się nazw komend niezbędnych do sterowania zaprzęgu) lub sprinter dogów(pies rozpędzający zaprzęg) czy poin dogów(pies biegnący obok lidera). Nie polecane jako wheel's dogi(psy ciągnące największy ciężar-najbliżej sań). To tyle moich mądrości:eviltong: papa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...