Jump to content
Dogomania

Kędzierzyn-Koźle schronisko wątek zbiorowy


pietrucha204

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Nie zawsze takie ogloszenie wroży dobry i uczciwy dom dla psa -trzeba bardzo wnikliwie takich ludzi sprawdzać -przed i po adopcji i zwracać im uwagę na wizyty poadopcyjne oraz odpowiedzialnośc karną w razie łamania warunków umowy.
Często bowiem takie psy potem trafiają w nieopdpowiedzialne ręce - i uwiązywane przy budowanych dopiero domach ,firmach czy idą na łańcuch albo są zamykane w zimnym ,ciemnym garażu lub na dzialce rekreayjnej ,gdzie rzadko ktoś tam je karmi,poi i nie dba wcale nieraz. Handlarze psami też często szukają "chodliwych ras psów by nawet takiego jednego psa /też kastrowanego/ sprzedać potem . Ale o tym wszystkim chyba wszyscy wiemy b.dobrze- feliksik na pewno także. sama w tamtym roku natknęlam się -po ich ogloszeniach -na dwóch starszych panów -zajmujących się takim handlem.Schroniska w sporej częsci kraju odmawiali juz im wydawania psów.
Nie piszę tu -oczywiście- o tym konkretnym ogloszeniu -wiadomo . Tak tylko nasunely mi sie rożne refleksje związane nie tylko z dogo ,ale i z naszą,polską rzeczywistością.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wątek psów ze schronu w Kędzierzynie -Kozlu jakoś cichutko tu egzystuje . Czyżby dziewczyny z wolontariatu w tym schronie nie mogly tam juz pracowac i pomagać psom?.
Wcześniej pytalam o Gretę -niewidomą ONkę -ale też nikt mi ani slowa nie napisał.A szkoda /Mogę co prawda zadzwonić do kier. schronu -ale mi chodzilo o informacje z wasze ręki .
Widocznie praca w przytulisku i pomoc tamtych psom jest bardziej realna -a tak nie jest chyba w schronie-niestety. .Dobrze ,że tam pomagacie ,ale te psy w schronie też czekają na waszą pomoc -a tym bardziej,że są zamknięte i jest ich dużo więcej. Szkoda,że schron nie ulatwia pomocy wolontariuszom.Oby zmienilo się to na lepsze jak najprędzej.

Link to comment
Share on other sites

A jesli tak -to rozumiem.Chyba tego można się bylo spodziewać, po niedawnych postach z waszej strony,iż macie problemy z wejściem na teren schronu i byly poważne rozmowy. Szkoda ,że kier.schronu nie pomaga /nie wspiera w tym co robią / wolontariuszom zajmować się schroniskowymi psami ,ktore choć czasem mogly wyjść na spacer, czy zaznaly dotyku dobrych ,życzliwych rąk. To nie świadczy dobrze o samym schronie ,bo w dobrych schronach praca wolontariuszy jest bardzo ceniona i wspierana.I tak wlasnie powinno być wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

no i tu jest to sedno sprawy - tam chyba nikomu na tych psach nie zależy. nikt się nie przejmuje tym, że psy siedzą latami w ciasnych boksach bez wyprowadzania!!! mają ciągłą wymówkę, że wybiegi będą (wg ustawy powinny być zapewnione) ale, że schronisko jest jeszcze " w budowie" od 12 lat a wybiegi to ostatni etap jaki został więc może nie być jeszcze wybiegów to nic im nie możemy zrobić :(. wierz mi, że nie ma dnia żebym nie pomyślała o tych biedach z naszego schronu... :( ale mam nadzieję, że wszystko do czasu!!! i chociaż niektóre psy doczekają lepszych warunków!!!

Link to comment
Share on other sites

Widocznie w tym schronie jest tak, jak w większości naszych schronów : dobro psów jest na samym końcu a psy są tam tylko zlem koniecznym -a nie bezbronnymi ,porzuconymi zwierzętami ,ktorym taki los zgotowali sami ludzie -a nie same psy. Więcej dba się o budowę ladnych budynków biura i zaplecza schronu -a najmniej o warunki bytowe samych psów -bo są tam tylko złem koniecznym .Dlaczego w schronach nie zapewnia się wpierw godnych warunkow -kojców ,bud ,wybiegów - tym psom już na początku inwestycji czy remontów -a wpierw buduje się czy remontuje budynki biura -a psy wegetują często w zlych warunkach ,ciasnocie i w blocie ? O to powinni dnać sami kierownicy schronów -by wpierw psy mialy zapewnione godne warunki -bo to są schrony dla psów -a nie miejsca na ladne biura dla kier.i personelu przede wszystkim.Malo jest schronow w kraju ,gdzie psy są ważniejsze i ich warunki bytowe-niż ladne biura zarządzających schronem.
Jesli tam od 12 lat trwal remont i do tej pory nie skonczono budowy/remontu/ wybiegu -to zle chyba świadczy o kierownictwie schronu i TOZ-ie oraz Urzędzie miasta Kędzierzyna -Kozla . Widocznie tego nie można pokazywać na fot. ze schronu bo nie jest to chluba i powod do dumy .Prosimy o przyspieszenie ukonczenia wybiegu dla psow ,by nie musialy się gniezdzić w ciasnych boksach i mogly korzystać z wybiegu -oraz umożliwić pracę-pomoc wolontariuszom ,bo to jest bardzo potrzebne psom .Niech psy niech mają choć czasem kontakt i spacer z nimi .
A także nie utrudniać im fotografowania i oglaszania psów -niech znajdą nowe domy ,bo na ich miejsce na pewno dojdą nowe psy .

Link to comment
Share on other sites

Nie wiemy ,na jakiej podstawie stawiaja warunek ukonczonych 18 lat -jesli większość wolontariuszy -to wlasnie mlodzież do 18 lat. /A np. w schronie w Obornikach Wlpk. do wyprowadzania psów przychodzą ludzie z większymi dziecmi nawet -oczywiscie pod ich opieką zawsze /.A mlodzież gimnazjalna wszędzie jest sporym odsetkiem wolont. Przecież taka mlodzież ma więcej zapalu i czasu ,bo potem mają więcej nauki i obowiązkow. To chyba TOZ-y wymyślily po to ten warunek ,by zniechecić i ograniczyć wolontariat -bo im "przeszkadza" w ich zle organizowanej często pracy i widzi ich różne niedociągnięcia . Zaden dobry ,porządny schron nie boi się wolontariuszy i ich fotek ze schronu -np. taki schron w Elblągu, czy Bydgoszczy. Wątki tamtych schronów aż tętnią życiem a kier. im w tym nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

Praca w schronisku to dla niektórych lekki kawałek chleba. Można sobie pogawędzić, popiłować paznokcie, wypić darmową kawę na koszt miasta,zjeść jakieś ciastko, a czasem nawet powiedzieć coś w telewizji. A psy? hmm...to taki tam marny dodatek.
Kasa za nic,ot co! Trzymają się tych stołków,bo im dobrze tam siedzieć. Ale to się skończy!
Tam już wiedzą jak to jest zadrzeć z Pietruchą. Ale nie wiedzą,jak to jest zadrzeć z Pietruchą i ze mną jednocześnie! Mój szef też był cwany,aż do czasu...teraz nie jestem już uwięziona pełnym etatem, moge więcej. Wiem więcej, umiem więcej i niech tylko wpadnę do schronu z aparatem. A niech ktoś mi zabroni zdjęcia robić.
Nie ma czegos takiego jak zakaz odwiedzania schroniska! Po prostu nie ma. Koniec z tym. Aga, wymyślimy jakiś dobry plan i damy im radę. Zmienimy tą starszyznę na nową krew, bez UBeków, donosicieli, kłamców, pijaków i trucicieli psów. Tak,te wszystkie osoby pracują w naszym schronie. I nie boję się powiedzieć tego głośno.
A jak trzeba będzie to i do góry się napisze, zadzwoni, pojedzie! Będziem walczyć!

Ale się nakręciłam.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Tak, dotarły. Odpisałam,ale musiało coś nie przejść. Ja niestety nie mogę, cienko przędę cały czas. A Głubczyce to kawał drogi. Może na mapie kogos znajdziesz? Mal mieszka trochę bliżej,ale u niej cienko z czasem z tego co wiem. Skonsultuję sprawę z Pietruchą.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wysłałam komu mogłam PW ale dodatkowo prosze tez tutaj czy jest ktoś kto mógłby zrobić wizytę w Rozwadza , tutaj mapka :

[url]http://maps.google.pl/maps?q=rozwadza&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wl[/url]

w razie co prosze o kontakt 502 403 926 , 503 914 748 moze byc sms ja oddzwonie .

Proszę bo zupełnie nie mam pojęcia kto może tam pojechać .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zaginęła suczka w Kędzierzynie Koźle!! ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/195755-K%C4%99dzierzyn-ko%C5%BAle-gt-zagine%C5%82a-7-mies-suczka-beagl?p=15664624#post15664624"]http://www.dogomania.pl/threads/195755-K%C4%99dzierzyn-ko%C5%BAle-gt-zagine%C5%82a-7-mies-suczka-beagl?p=15664624#post15664624[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...