Jump to content
Dogomania

Royal Canin Starter


matiz91

Recommended Posts

Witam !

Jestem szczęśliwym posiadaczem małej Yoreczki, która skończyła w poniedziałek 7 tygodni.. Wraz ze szczeniaczkiem dostałem wyprawkę Royal Canin Starter. Jest tam karma przeznaczona dla suk ciężarnych, karmiących i szczeniaków w okresie odstawnym. Jest tam napisane, że podaje się ją od 3 tygododnia do 2 miesiąca. Ale jest jej bardzo dużo (1.5kg) i szkoda mi jej marnować i kupować nową. Czy mogę cały czas kontynuować karmienie suni tym jedzonkiem ? Oczywiście namaczam ją w gorącej wodzie żeby się miękka zrobiła. Mam jeszcze kilka pytań, ale to na inne działy już :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja dla Phoebe od początku miałam Royal Canin dla yorków (szczeniąt oczywiście ;)), u hodowcy też ją dostawała... 1,5kg to rzeczywiście sporo jak na parę tygodni dla małego szczeniaczka ;)
Najlepiej kup już teraz tą zwykłą dla szczeniąt i zacznij je mieszać (w takich proporcjach jakie podała tigrunia)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem,skad taka zlą opinia o RC? Ja od 10 lat karmie i niufy i yorki RC i to i szczenieta i młodzież i dorosłe i nie mam żadnych problemów zdrowotnych u moich psów,a o ich kondycji świadczyć moga choćby osiągniecia na wystawach.Oczywiście,dodaję moim psom twaróg, mięsko,warzywa i owoce ale podstawą żywienia jest wląśnie Royal Canin.
A co do Barfa- wyobrażacie sobie yorka jedzącego codziennie kości?:crazyeye: Ciekawe ile by dal radę tego pogryźć i połknąć no i strawic bez uszczerbku dla zdrowia! :shake:

Link to comment
Share on other sites

ja też jestem tylko na royalku-moja Luna-shih tzu ma już 3 latka z ogonkiem-wcina go,zaczynalam od euabana ale poczytalam,posprawdzalam i jest royal,yoreczka-Lili od poczatku wcina royal-nawet w domu prz matce byla na royalu,mamy jamnik-tez przekonalam ja do royala:problemy z biegunka skonczyly sie,mialam owczarka niemieckiego-royal,mimo iz szlo tego duzo kg-kupywalam te paczki 10kg(zawsze to taniej)...jakoś nie odbieram tej karmy jako drogiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domino']
A co do Barfa- wyobrażacie sobie yorka jedzącego codziennie kości?:crazyeye: Ciekawe ile by dal radę tego pogryźć i połknąć no i strawic bez uszczerbku dla zdrowia! :shake:[/QUOTE]

[CENTER][FONT=Courier New]Jakoś moja mała nie ma problemu z kośćmi :evil_lol:
radzi sobie nawet z całą nogą od kuciaka :loveu:
nie mamy problemu z biegunkami itd. nie wspominając już o apetycie
teraz przynajmniej już mi nie wybrzydza
nie wspominając już o tym, że wygląda lepiej niż na suchej karmie :roll:
dowód: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=12980620&postcount=222[/URL]

fakt faktem barf jej służy
ostatnio nawet Rikuś jej ukradł nóżkę z kurczaka pies który nigdy nie dostawał surowego mięsa nagle rzucił się na kości :-o
to było bardzo dziwne biorąc pod uwagę, że Yorki są takie delikatne :diabloti:

EDIT: jeśli chodzi o nasze przestawianie na barfa to zaczynaliśmy od podrobów mielonych, później całe serca, pierś z kurczaka w kawałku no i tak doszliśmy do skrzydełka i "grubszych" kości ;)
[/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

mi wet odradził dawać kości i mięsa surowego:dawałam łapki i serduszka,zołądki kurze,ale on powiedział ,że o ile 10lat temu jak najbardziej,to dziś za dużo jest chemii i bardziej to szkodzi...pozatym wiecie w jakim krótkim czasie kurczak na farmie osiąga wagę 1,8 nawet do2,3kg-bo ja wiem bo pracowałam w tej branży...mam mieszane uczucia:z jednej str.chciałabym dawać im surowe chociaż raz na jakiś czas a z drugiej strony wiem ile w tym chemii i jakie moga być skutki uboczne....dlatego nikomu nie proponuję takiej diety ani też nie odradzam

Link to comment
Share on other sites

Megi, to na zdrowy rozsadek, z czego jest robiona karma? Z innych kurczakow, tych bez chemii, z innej planety ;)?
Malo, ze w karmie jest tylko czesc miesa, wiekszosc to zbozowe wypelniacze, do tego dochodzi chemia w czystej formie dosmaczaczy, poprawiaczy zapachu, koloru, utrwalaczy (mieso nie polezy w lodowce paru miesiecy, a karma stoi w warunkach pokojowych rok i dluzej.
A wet nie jest dietetykiem, poleca to, co sprzedaje, badz co jest popularne.
Z punktu widzenia kraju, gdzie gotowe karmy wprowadzono wczesniej i sa w masowym wykorzystaniu, gwaltownie wzrosla liczba przypadkow nowotworow, szybszego starzenia sie i zgonow psow, pojawilo sie wiecej chorob zwiazanych z przemiana materii i trawieniem, problemow neurologicznych.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zmieniaj karmę stopnio.
Ale ,żeby nie była na Starterze np. do 1 roku życia.
Karma dla szczeniąt i suk ciężarnych zawiera dużo więcej witamin ,niż dla psów dorosłych.
Za dużo witamin też może zaszkodzić !
Ja proponuję po odstawieniu tej karmy wprowadzyć Royal Canin Yorshire Terrier.
A co do gotowanego,ja swojemu yorkowi gotuję,ale tylko przez jego rozpuszczenie :D
Jeśli karmisz psa dobrą suchą karmą jak Royal to w całodziennym posiłku dostarcza ona tyle witamin,że nie mówisz podawać tabletek wzmacniających itp.
Natomias jeśli gotujesz jak ja to musisz te witaminy psu dostarczyć w formie np. przysmaków z wapniem i wyjdzie na to samo ;)
Decyzja należy do Ciebie i upodobać yoraska ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...