Jump to content
Dogomania

ropomacicze


mery903

Recommended Posts

czy ktos spotkal sie z ta choroba u swojej suczki?? moja sunia wlasnie lezy po operacji. niestety pojawila sie i chwila rozpaczy kiedy lekarz powiedzial mi,ze jej stan jest niestabilny,poniewaz ma slabe serduszko. ale na szczescie po dluzszej obserwacji wypuscil nas do domku.

jak to wygladalo nim poszlam do weterynarza??
moja Almunia najpierw nie mogla zrobic kupki,pila strasznie duzo wody,przez co nie powstrzymywala moczu,widac bylo po niej,ze jest bardzo zmeczona,wymiotowala,po czym zobaczylam,ze ma napuchniety brzuszek.wczoraj poszlam do weterynarza,zmierzyl jej temperature,powiedzial,ze ma podwyzszona temperature,dal jej antybiotyk,wyslal mnie na usg i pobral krew na badania.kiedy poszlam do weterynarza(innego,poniewaz ten nie wykonywal takiego badania) zrobic usg powiedzial mi,ze ma ropomacicze i ze musze ja zoperowac najszybciej jak sie da,bo im dluzej bede zwlekac tym jest wieksze ryzyko,ze pies nie przezyje,po czym od razu zadzwonilam do drugiego weterynarza,kiedy moge z nia przyjsc,powiedzial mi godzine i gdy spytalam jakie beda koszta po tonie weta nie bylam dosc optymistycznie nastawiona,ze nie bedzie musiala miec operacji,ale kiedy zobaczyl usg i wyniki krwi od razu mi powiedzial,ze nie ma na co czekac i wzial ja na stol.
calosc kosztowala mnie 450zl,lecz jeszcze wizyty kontrolne takze moze wyjsc,ze bedzie jeszcze wiecej.mimo,ze to byly moje na dobra sprawe ostatnie pieniadze,wolalabym nie miec co do gardla wlozyc niz nie oplacic tego wszystkiego.kocham ja i jak i druga sunie i oddalabym wszystko,zeby byly przy mnie jak najdluzej.

troche duzo wyszlo w tym poscie,moze jest troszke chaotyczny,jesli tak to przepraszam,ale wciaz jestem w stanie przerazenia,ze cos bedzie nie tak. jesli ktos z was spotkal sie z ropomaciczem prosze napiszcie mi jak dlugo wasze pieski dochodzily do siebie i jak to znosily??

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia jamniczka mini miała ropomacicze i zabieg w 5 roku życia. Też tak jak opisujesz miała zwiększone pragnienie i wyciek krwisty z pochwy, chyba ze 2 tyg.Po zdiagnozowaniu ropomacicza miała operację. Doszła do siebie bardzo szybko,miała założone nici rozpuszczalne , opatrunek ze sreberka. Wszystko wygoiło się super szybko i sunia była z nami kolejne 9 lat w zdrowiu i szczęśćiu.Podobnie wygłądały jeszcze dwa znane mi przypadki ropomacicza , u znajomymej dalmatynki i pudla średniego. Wszystkie psy po wygojeniu rany pooperacyjnej były jak młódki szalone i zdrowiutkie.

Osłabione serce o którym piszesz to problem ewentualnie z narkozą. Teraz będzie już tylko lepiej, życzę zdrówka!!!!!

Link to comment
Share on other sites

racja,bo gdy pytalam weterynarza czy jest jakies ryzyko zwiazane z ta operacja to mowil,ze moze byc problem z narkoza,zwlaszcza,ze miala w maju wyrywane zabki,czyli tez byla pod narkoza,a ma 11lat.

czeka mnie ciezka noc,Alma,bo tak sie nazywa,skamle caly czas,jeszcze bardziej jak mnie przy niej nie ma.od kad wrocilam od weta,przez jakas godzinke byla jakby nieprzytomna,pozniej ,moze zastrzyk przeciwbolowy juz nie dziala tak jak powinien,zaczelo sie skomlenie,az serce peka,i teraz sie zastanawiam,bo lezala caly czas na boku,przed chwila usiadla,i polozyla sie spowrotem,ale na brzuszku,czy to,ze ulozyla sie inaczej moglo usmieszyc jej troszke bol?? oby.

boje sie jeszcze,ze jak wyjde z domu i wroce to druga sunia bedzie sie cieszyc i ze ja troszke pozaczepia,tak jak zwykle miala to w zwyczaju...chociaz jak przyszlam z Alma to skakala troszke po mnie,zeby sprawdzic co z nia jest(Lexia,drugi piesek to jej corka) i oczywiscie metoda dla coniektorych nienormalnego wlasciciela psa powiedzialam jej,ze musi byc ostrozna,bo Alma jest chora i ja bardzo boli to juz sie do niej nie zbliza,lezy pod koldra caly czas,i jak wychodzi spodniej to tylko zerka w jej strone czy wszystko jest ok.

naprawde psy to wspaniale i madre zwierzatka

ehh,ciesze sie,ze znalazlam to forum,chociaz mam z kim pogadac,bo wiekszosc moich znajomych mnie nie rozumie,czasami nawet moj chlopak(ktory nigdy nie mial zwierzaczka),a tu jestem rozumiana,bo niektorzy przechodzili przez to samo co ja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...