Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Iza.']Myślisz, ze w każdym budowlanym znajdę taka linkę ?
A karabinek też w budowlanym kupie ?[/QUOTE]

karabinczyk mozesz kupic min w zoologicznym - kupowalam jakis czas temu i najwiekszy to 5,50, te mniejsze byly za ok 3 zl

linke bym kupila w zeglarskim - wiekszy wybor, sa mocniejsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czasowa']

Kiłi; śliczny avatar :loveu:[/QUOTE]
A dziękuje;)

[quote name='Marta_Ares'][URL]http://img43.imageshack.us/img43/3007/img8464w.jpg[/URL]
ta panna zdecydowanie lepiej prezentuje sie w szelkach, albo w tych szerokich obrozach :loveu:[/QUOTE]
;)

[quote name='GameBoy']
Kili myslisz, ze ja lubie? ale nie lubie tez jak mi suka ramie ze stawu wyrywa:roll:
[/QUOTE]
Nie myśle, że lubisz;) Moja też mi wyrywa bark non stop, ale na nią łańcuchy nie działają, do psa potrafi ciągnąć mimo zacisku, dusi się do siności, żyga pod siebie, ale nie odpuści. Wole kolczatki, bo przynajmniej mają ogranicznik i mi suki nie zaduszą, z tymże tych suka z kolei nie lubi, więc skończyło się poprostu na grubej obroży:evil_lol: Ale mówie o mojej suce, broń Boże nie mam nic do tego co Ty psu zakładasz w końcu to Twoja sprawa.
Łańcuszek musi być 10 cm dłuższy od obwodu szyi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo_ann']Kazde kolce nalezy zapinac na psie na styk-te bez specjalnego zapiecia tez, przez rozpiecie ogniwek ;) To drugie nie jest zaciskowe.[/QUOTE]

ja to wiem że każda kolczatka powinna być tuż za uszami psa zapięta żeby miało sens jej użycie ale nie każdy to wie i widzi się non stop psy z 'wiszącymi' kolcami prawie na klatce piersiowej...

ta zapinana na klamrę jest łatwiejsza w obsłudze niż rozpinanie każdorazowe ogniw ;)

Link to comment
Share on other sites

Pomożecie mi wybrać jakąś obroże z ćwiekami/kolcami (skóra lub czarna taśma) dla psa o obwodzie ok35cm? Minimalna szerokość 2cm.
Na razie znalazłam tylko taka lorda:
[url]http://www.lord-zph.pl/Galeria/A_Obroze%20skorzane%20i%20welurowe/slides/A117%20Obroza%20skorz%20zdob%20kolcami%200109-0114.html[/url]

Kontaktowałam się z nimi odnośnie tej obroży, czy byłaby możliwość zrobienia w mniejszym rozmiarze, ale nie odpisali:shake:
[url]http://www.lord-zph.pl/Galeria/A_Obroze%20skorzane%20i%20welurowe/slides/A125%20Obrozokolczatka_skorzana-odwracana%200117-0118.html[/url]

Co sadzicie o obrożach świecących Visiglo Fashion?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']
[URL]http://www.lord-zph.pl/Galeria/A_Obroze%20skorzane%20i%20welurowe/slides/A125%20Obrozokolczatka_skorzana-odwracana%200117-0118.html[/URL]
[/QUOTE]
Brrr to jest ta z kolcami od wewnątrz? brrrr:shake:

A ta? [URL]http://www.pitman.pl/obroze/obroza_iron_dog_junior-1-2[/URL] ? Fajna;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Brrr to jest ta z kolcami od wewnątrz? brrrr:shake:

A ta? [URL]http://www.pitman.pl/obroze/obroza_iron_dog_junior-1-2[/URL] ? Fajna;)[/QUOTE]
To jest taka jakby kolczatka, ale można ja również nosić jako zwykły półzacisk z kolcami na zewnątrz(i tak właśnie ja zamierzam, bo nie lubię kolców).
Ta jest bardzo fajna. I rozmiar mi odpowiada, bo niestety 5cm to za dużo na moja sucz. Na maksa może mieć właśnie tak 3cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kei']a ta dingo, co [B]konikowa[/B] proponowała kilka postów wcześniej na pewno nie będzie dobra? w sumie 1,2cm to sporo jak na okrągłą smycz :cool3: a [URL="http://www.zoologiczny.sklep.pl/advanced_search_result.php?keywords=dingo+okr%B1g%B3a+smycz&x=0&y=0"][COLOR=Indigo]tu[/COLOR][/URL] jest po niższej cenie.
No ale wiadomo, champion lepszy, bo grubszy i tańszy :p[/QUOTE]

Nie, w życiu... Macałam ją i chyba przy pociągnięciu przez psa by mi rękę rozdarło to szycie, poza tym jak już pisałam jest sztywna jak drut... :roll:

Link to comment
Share on other sites

oj, sorry, musiałam przeoczyć tę wypowiedź ;) może na zooplusie zrobią promocję, zresztą tam jest tak, że na pierwsze zakupy jest rabat 20%, 2% za przelew, a od 99zł wysyłka za free, więc może się się uda uzyskać jakąs atrakcyjną cenę tych skórzanych smyczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kei']oj, sorry, musiałam przeoczyć tę wypowiedź ;) może na zooplusie zrobią promocję, zresztą tam jest tak, że na pierwsze zakupy jest rabat 20%, 2% za przelew, a od 99zł wysyłka za free, więc może się się uda uzyskać jakąs atrakcyjną cenę tych skórzanych smyczy[/QUOTE]

Oo :razz: no to się ich zapytam, czy na dużego ciągnika się taka smycz nada, bo mam nadzieję, że posłuży mi na PT i IPO :evil_lol:

No nie wiem, nie wiem średnica 10mm...
Chyba postawię na tego championa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']
Nie myśle, że lubisz;) Moja też mi wyrywa bark non stop, ale na nią łańcuchy nie działają, do psa potrafi ciągnąć mimo zacisku, dusi się do siności, żyga pod siebie, ale nie odpuści. Wole kolczatki, bo przynajmniej mają ogranicznik i mi suki nie zaduszą, z tymże tych suka z kolei nie lubi, więc skończyło się poprostu na grubej obroży:evil_lol: Ale mówie o mojej suce, broń Boże nie mam nic do tego co Ty psu zakładasz w końcu to Twoja sprawa.
Łańcuszek musi być 10 cm dłuższy od obwodu szyi.[/QUOTE]

dlawik nie jest po to, zeby dusiac psa az wymiotuje, tylko sciagac go kilkukrotnie i popuszczac [U]zanim[/U] wyskoczy do psa czy zachowa sie niewlasciwie, nie ma opcji zeby mi pies "zawisl" i sie dusil :roll:

dlugosc 10 cm dluzsza niz jej szyja? to niemozliwe, ja nie bede jej w stanie wtedy uzywac prawidlowo :shake: masz jakies zle informacje nt dlawika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Nie każdy pies jest tak spokojny, by normalnie go skontrować. U niektórych psów kontra powoduje większą agresje. Dlatego ja nie używam.
Skoro uważasz inaczej jakiej długości dławik być powienien to kup jak uważasz:niewiem: Mi to lotto.[/QUOTE]
ostatnia rzecza jaka mozna powiedziec o mojej suce, jest to, ze byla spokojna :evil_lol: badz opanowana :evil_lol: zanim zaczelam uzywac dlawika

wiem, ze Ci lotto ale wystarczy wziac to na logike, jezeli moj pies ma 60 cm w szyi i kupie mu 70. to nawet w pozycji rownaj, jezeli ktos/cos mi wyskoczy nagle przed suke nie zdaze jej sciagnac te 15-20 cm i ona zwyczajnie mi wyskoczy do przodu i ugryzie a dwa przy takiej nadwyzce lancuszka musze mega pracowac reka zeby taka ilosc lancucha sciagnac.

o dlugosc pytalam kogos kto ma doswiadczenie z uzywaniem i sie zna.

Link to comment
Share on other sites

Przy mojej suczy KAŻDY pies jest spokojny:diabloti:
60cm ma za uszami? No to kup jej 5cm dłuższy, grunt żeby przez łeb przeszło, bo jak nie przejdzie to będzie doopa:lol:
Ja suczy ten z długimi ogniwami zamawiałam 10 cm dłuższy i ledwo jej przez łeb przeszło za to taki zwykły tak samo o 10cm dłuższy wisi luźno:niewiem:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kiłi']Przy mojej suczy KAŻDY pies jest spokojny:diabloti:
60cm ma za uszami? No to kup jej 5cm dłuższy, grunt żeby przez łeb przeszło, bo jak nie przejdzie to będzie doopa:lol:
Ja suczy ten z długimi ogniwami zamawiałam 10 cm dłuższy i ledwo jej przez łeb przeszło za to taki zwykły tak samo o 10cm dłuższy wisi luźno:niewiem:.[/QUOTE]

to masz wielkiego farta, do mojej prawie wszystkie sie ciskaja plus 30% podbiega jej pod lapy bo sa bez smyczy :cool1: 60 ma tak w polowie, teraz ma 60. i ledwo jej przez czache przepycham :evil_lol:

czy ten z dlugimi ogniwami daje sie sciagac tak samo latwo jak ten drobny?

suka ma do dlawika przyczepiona adresowke, ona przy sciaganiu dzwoni :diabloti: to tez ja dekoncentruje i przeszkadza w ew "ataku"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']GB, wyjściem jest zapinany łańcuszek zaciskowy- bierzesz na wymiar, nie przekładasz przez łeb a zapinasz i git. Vectra kiedyś kupowała jeśli mnie pamięć nie myli. Może napisz do niej ? ;)[/QUOTE]

zara napisze, dzieki :loveu: bo dla Kili naprawde wielki szacun jak z psem o wzoscie Muminy na 10 cm dluzszym pracuje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...