Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Dioranne']My prawdopodobnie zdecydujemy się na Furkidza/Rogza z nitką. Chyba, że na allegro wynajdę coś co zwróci moją uwagę i będzie funkcjonalne. ;)
[B]Edit: Olśni mnie ktoś, jaka jest różnica między cottonkami, a ribbonkami z DS?[/B][/QUOTE]

też nie dawno nie wiedziałam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co zdążyłam wyczytać to cottonki mają szerokość 3cm, więc niezbyt nam będą odpowiadać. W takim razie bierzemy ribbonki, chociaż zdecydowanie bardziej podobają mi się wzory taśm z cottonków. Zamawianie obroży to jednak długotrwały proces. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drzalka'][B]barberry[/B] ja miałam z Lorda identyczną co pokazałaś, ale na 1cm.
Powiem szczerze że niby w opisie natłuszczana, ale nie umywa się z miękkością ( bo oto zazwyczaj chodzi w natłuszczanych, żeby nie ślizgała się w dłoni i nie pażyła) do Dingo.
Plus ja trafiłam na krzywo wycięta skórę.

Dingo ma takie smycze, najcieńsze szerokość 0.8 cm.
Miałam taka , była troszkę za cienka dla nas ( teraz mam 1.2 cm z tej serii) , lecz karabińczyk był mniejszy :)[/QUOTE]

Dzięki! W takim razie się na nią nie zdecyduję :) To i tak taka moja fanaberia a nie coś co na prawdę mi się przyda ;)
W Lordzie podoba mi się, że ma 3m długości. Dingo chyba takich nie robi :niewiem:

[quote name='rashelek']

[I][B]barberry[/B][/I] macałam dziś jeszcze raz tą sznurową smycz z Chaby i 12mm jest dosyć masywna, ja bym ją brała dla swojej suczy wielkości spaniela ;) Także jak coś to dla yorczka musiałaby być mniejsza. Był tam rozmiar niżej, ale nie spojrzałam na szerokość i też wydaje mi się za duża dla takiego psiaka.[/QUOTE]

Sznurową to ja rozważałam 6 albo 8mm :D W taśmowej wahałam się między 10 a 12mm. Ale dzięki, że pamiętałaś. W takim razie pewnie te 6mm w sznurowej byłoby ok.
I tak na 99% zdecyduję się w końcu na zwykłą taśmową 12mm bo macałam taśmową 10mm i nie bardzo da się to w ogóle trzymać :angryy:

[quote name='Daria&Iga']Barberry a gdzie można dostać taką smycz z Lorda i miej więcej jaka jest jej cena??[/QUOTE]

Ja znalazłam na allegro, o tu: [URL]http://allegro.pl/smycz-ringowka-skora-natluszczana-zapl-10mm-300cm-i3168644457.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']My prawdopodobnie zdecydujemy się na Furkidza/Rogza z nitką. Chyba, że na allegro wynajdę coś co zwróci moją uwagę i będzie funkcjonalne. ;)
[B]Edit:[/B] [B]Olśni mnie ktoś, jaka jest różnica między cottonkami, a ribbonkami z DS?[/B][/QUOTE]
Cottonki to bawełniany materiał naszywane na taśmę nośną
Ribbonki to gotowa tasiemka naszywana na teśmę nośną

Z tego co wiem to i ribbonki i cottonki mozesz kupic w dowolnym rozmiarze, fakt jest jednak taki że w cottonkach czasem wzory są duze i na wąskiej obroży mogą być poucinane. Drugą istatną sprawą jest to ze cottonki to bawełniany materiał czyli jak pies wytapla sie w blocku to pranie takiej obroży może byc trudniejsze a kolory mogą zblaknąć ( jak w normalnej tkaninie). Ribbonki są bardziej trwałe. Wybór zalezy od tego jakie zadanie ma spełniać dana obroża , jeśli ma być "okazyjna" to mogą być cottonki jak "codzienna-robocza";) to polecam ribbonki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']Dziękujemy bardzo !!!! :)


Dzięki :) A pytałaś kiedy będą? Na allegro widziałam że mają ustawiony urlop od 19 do 5 maja o ile dobrze pamiętam.
Na pewno warto czekać bo szelki są super!![/QUOTE]

Mają nadzieję, że uda im się jeszcze w tym tygodniu wysłać... Jednak ostatnio pisali, że wysłali 11, a data nadania to 15 :roll: szelki fajne, fakt- mam nadzieję, że teraz będą dobre.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rika']Mają nadzieję, że uda im się jeszcze w tym tygodniu wysłać... Jednak ostatnio pisali, że wysłali 11, a data nadania to 15 :roll: szelki fajne, fakt- mam nadzieję, że teraz będą dobre.[/QUOTE]

Zobacz jakie zdjecie znalazlam :) Cały komplet w Twoich kolorkach - wyglada super !!
[IMG]http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/szelki norweskie/DSC03791_zpsd70f4ca5.jpg?t=1366062175[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Wreszcie mam internet :D Furkidzy tylko raz zamawiałam "podwójnie", a trzy razy pojedynczo i zawsze w woreczku i pachnące, [B]majusa masz pecha do obroży..[/B] :evil_lol:[/QUOTE]

Do handamde-owych obroży żeczywiście mam pecha. Za to moja pierwsza obrożka Lupine (Puppy Love) jest boska pod każdym względem i tak na dobrą sprawę nie potrzebna mi żadna inna. Zamawiałm z ciekawości i tylko się przekonałam w tym że ja już mam swoją frirmę obrożkową, co prawda masówka - ale spełnia moje oczekiwania w 100%.
Inną sprawą są szelki, mam rogzowe guardy i mimo ze są lekkie, miękkie i bardzo ładne to jednak taśma 15mm jest moim zdaniem ciut za wąska. W masówkach ciężko jest mi dobrać rozmiar i uważam ze w tym przypadku Handmade-owe szelki to idealne rozwiązanie. Norwegi szyte na miarę są po prostu rewelacyjne, bo przecież najważniejsza jest wygoda psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna35-1974']Niestety nie przesadzajmy,ja też kilkanaście razy zamawiałam furkidzy i nie zawsze przychodziły w pachnących torebkach.Jakos tragedią dla mnie to nie było,może woreczki im się skończyły.[/QUOTE]

Tak skonczyły, bo sie dowiedziałam. Jednak jak byś czytała uważnie to nie o woreczki sie tu rozchodzi, dla mnie też to nie jest tragedia tylko sam fakt.
Dla jasności ( bo z tego co widze nie wszyscy to pojmują) [B]frukidza zamowiłam nie dla woreczka tylko dla uroczej obroży[/B].
Ciesze sie ze mam jedną ale moją "best" marką frukidz nie zostanie z powodu trwałosci tychże prześlicznych obrozy. Jedna sztuka na pokaz nam wystarczy.
No i w moim przypadku jak bym miała ocenić oborożę z linijką to do super precyzji się nie zaliczy, nie to zeby byla jakos byle jak wykonana, po prostu mam porownanie wiec porownuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']majusa, ale masz pecha :evil_lol:
do mnie furkidz przyszedł w ładnym materiałowym woreczku ;)[/QUOTE]

Mojego pierwszego furkidza również dostałam po prostu w kopercie... Dlatego dziwiłam się, dlaczego tak zachwycacie się tym opakowaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Do mnie Furkidzy też zawsze przychodziły w woreczku materiałowym, ale szczerze mówiąc nigdy nie zamawiałam mniej niż 2, więc może jak się zamawia tylko 1 obrożę to jest inaczej ;-)[/QUOTE]

Do mnie zawsze przychodziły opakowane a zamawiałam po 1 sztuce :)


[quote name='majusa']
Ciesze sie ze mam jedną ale moją "best" marką frukidz nie zostanie z powodu trwałosci tychże prześlicznych obrozy. [/QUOTE]

Wiadome że bawełna nie będzie tak samo wytrzymała jak np tasiemka + taśma ;)

Dlatego warto czytać takie wątki :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']Zobacz jakie zdjecie znalazlam :) Cały komplet w Twoich kolorkach - wyglada super !!
[IMG]http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/szelki norweskie/DSC03791_zpsd70f4ca5.jpg?t=1366062175[/IMG][/QUOTE]


Nie widzę zdjęcia :-(

Link to comment
Share on other sites

no co Ty. To proszę link [URL="http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/szelki%20norweskie/DSC03791_zpsd70f4ca5.jpg?t=1366062175"]http://i1112.photobucket.com/albums/k487/Dog-Style/szelki%20norweskie/DSC03791_zpsd70f4ca5.jpg?t=1366062175[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa']Do mnie zawsze przychodziły opakowane a zamawiałam po 1 sztuce :)




Wiadome że bawełna nie będzie tak samo wytrzymała jak np tasiemka + taśma ;)

[B]Dlatego warto czytać takie wątki[/B] :lol:[/QUOTE]

Dokładnie ! ja wiedzialam co kupuję. Uwielbiam ten wątek tu wszystko wychodzi na wierzch i nic sie nie ukryje !!!!!
To dzięki naszemu wspólnemu doswiadczeniu jesteśmy takie mądre !!! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Oż TY !! To ja tez musze domowic smycz :diabloti:
Szukałam własnie aukcji na allegro ze smyczami ribbonkami i nie bylo, przypadkiem na jakiejsc znalazłam tą fotę.
Naprawdę super ten zestawik. Nie mogę się doczekac foty Damona w kompleciku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...