Jump to content
Dogomania

Co z tą sierścią??


yyy x)

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Balbina12']płyn np.dental fresh . Włosków wyrywać nie trzeba,można.ja tego nie robię:cool1:[/QUOTE]

Jak bede miała 7 tyg psiaka to on bedzie już miał wszystkie szczepienia?? czy bede musiała go zaszczepić chodzi mi głownie o kwaranntane:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']no nie wiem:eviltong: po prostu chyba łapiesz delikatnie wloski i jak jakiś łatwo wychodzi to po prostu go wyrywasz (nic na siłe:)) i wyrywaj je jeśli chcesz by mu stały uszka;)[/quote]


Yyy;pp
A te włoski to w uszkach przy uszkach?? bo nie wiem o które CI chodzi;):placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']Przed:eviltong: i będziesz musiała go jeszcze raz zaszczepić;) dlatego ja np. kupuje yorka w wieku 10 tyg. po szczepieniach i odrobaczeniach:p[/quote]
W 10 tyg to pies jest zazwyczaj po 2-ch szczepieniach. Jeśli wszystko się odbywa wg kalendarza szczepień to ostatnie powinno być w 12 tyg, wtedy 2 tyg kwarantanny no i wścieklizna..

Włosów z uszu wyrywać nie trzeba koniecznie .. zależy od ilości sierści wewnątrz ucha. Rwie się palcami, wcześniej można posypać jakimś pudrem/talkiem. Wyjdą te, które wyjść mają :eviltong: Na pewno nie wszystkie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yyy x)']Aha..A warto pieska nauczyć załatwiać się do kuwetki??czy lepiej na mate??[/QUOTE]

Moim zdaniem uczenie psa juz w domu załatwiać sie na kuwete to nonsens:p Ja nigdy moich psów nie uczyłam załatwiania sie w domu i zawsz ejakoś wytrzymywały choć oczywiście jako szczeniaki mają prawo załatwić sie pare razy w domu ale ja ze swoimi strarałam sie zawsze wtchodzić jak miały taką potrzebe:eviltong: a pozatymn to pies a nie kot kuweta moim zdaniem jest zbędna;) a co do maty to kiedyś widziałam jak pani z hodowli Smaragdina uczyła swoje szczeniaki załatwiania sie na mate ale one miały dopiero 4 tyg. i sądze że mata to tylko na początek ale jako dorosły pies to nie powinny sie załatwiać w domu;)

Be to to wiem tylko chyba w wieku właśnie 10 tyg mają 2 szczepienia a w wieku 6 tyg jedno (wogle nie powinno sie zabierać szczeniaka w tym wieku:shake:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']Moim zdaniem uczenie psa juz w domu załatwiać sie na kuwete to nonsens:p Ja nigdy moich psów nie uczyłam załatwiania sie w domu i zawsz ejakoś wytrzymywały choć oczywiście jako szczeniaki mają prawo załatwić sie pare razy w domu ale ja ze swoimi strarałam sie zawsze wtchodzić jak miały taką potrzebe:eviltong: a pozatymn to pies a nie kot kuweta moim zdaniem jest zbędna;) a co do maty to kiedyś widziałam jak pani z hodowli Smaragdina uczyła swoje szczeniaki załatwiania sie na mate ale one miały dopiero 4 tyg. i sądze że mata to tylko na początek ale jako dorosły pies to nie powinny sie załatwiać w domu;)

Be to to wiem tylko chyba w wieku właśnie 10 tyg mają 2 szczepienia a w wieku 6 tyg jedno (wogle nie powinno sie zabierać szczeniaka w tym wieku:shake:)[/QUOTE]

Aha..A co z kąpielą??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']Moim zdaniem uczenie psa juz w domu załatwiać sie na kuwete to nonsens:p Ja nigdy moich psów nie uczyłam załatwiania sie w domu i zawsz ejakoś wytrzymywały choć oczywiście jako szczeniaki mają prawo załatwić sie pare razy w domu ale ja ze swoimi strarałam sie zawsze wtchodzić jak miały taką potrzebe:eviltong: a pozatymn to pies a nie kot kuweta moim zdaniem jest zbędna;) a co do maty to kiedyś widziałam jak pani z hodowli Smaragdina uczyła swoje szczeniaki załatwiania sie na mate ale one miały dopiero 4 tyg. i sądze że mata to tylko na początek ale jako dorosły pies to nie powinny sie załatwiać w domu;)

Be to to wiem tylko chyba w wieku właśnie 10 tyg mają 2 szczepienia a w wieku 6 tyg jedno (wogle nie powinno sie zabierać szczeniaka w tym wieku:shake:)[/quote]
Basia a co z kwarantanną ? Pies nie powinien wychodzić w czasie kwarantanny na dwór ..

Drugie szczepienie jest w wieku 8 tyg. Czasem hodowca nie robi nawet tego drugiego tylko szybko sprzedaje szczeniaka :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Basia a co z kwarantanną ? Pies nie powinien wychodzić w czasie kwarantanny na dwór ..

Drugie szczepienie jest w wieku 8 tyg. Czasem hodowca nie robi nawet tego drugiego tylko szybko sprzedaje szczeniaka :cool1:[/QUOTE]

No tak kwarantanne trzeba przeczekać i sprzątać ale po niej mozna spokoje z psiakem wychodzić moim zdaniem a nie uczyć załatwiania sie do kuwety i niech całe lata pies gnije w domu:p
To to na pewno nie jest dobry hodowca:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']No tak kwarantanne trzeba przeczekać i sprzątać ale po niej mozna spokoje z psiakem wychodzić moim zdaniem a nie uczyć załatwiania sie do kuwety i niech całe lata pies gnije w domu:p
To to na pewno nie jest dobry hodowca:cool1:[/quote]
Nie no kuweta może nie ale podkłady są dobre bo nie wyobrażam sobie latać cały czas za szczeniakiem z mopem :cool1: Jak się nauczy siusiać na matę to żyć nie umierać :loveu::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Nie no kuweta może nie ale podkłady są dobre bo nie wyobrażam sobie latać cały czas za szczeniakiem z mopem :cool1: Jak się nauczy siusiać na matę to żyć nie umierać :loveu::evil_lol:[/QUOTE]

Taaaak tylko jeszcze gdy hodowca go nie nauczy u siebie to sama nauka zajmie pół kwarantanny:evil_lol:
A ja mam takie pytanko bo ogladałam taki progra chyba na TV4 ludzie, doktorzy i zwierzęta i podobno rasy małe mają dluższą cieczke to prawda?:cool1: Bo w tym programie była babka z chyba maltańczykiem który miał juz cieczke 8 tyg. i sprawdzali mu nerki i inne różne zeczy i miał ok tylko tą cieczke długą:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yyy x)'][B]Tigrunia[/B] Będzie miał 6 tyg. Wiesz a matke ma bardzo młodą .. i jeszcze nie ma szaty więc trudno mi stwierdzic jaki to rodzaj włosa.. Ojciec też ma 14 miesięcy ,matka zaletwie 11 m-cy..
Rodzice są krótko obcięci..więc trudno stwierdzic:placz:
[B]Balbina12[/B] To jest Yorkshire terrier..i z tego co wiem takie pieski szybciej się rozwijają ..mój już samodzielnie je a ma 5 tyg.[/quote]
CIEKAWE CZY WŁAŚCICIELE TEZ MIELI PO 11/15 LAT MAJĄC SWOJE DZIECI:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']To jest akurat pikuś, że pies ma 6 tyg ale matka 11 m-cy?? :crazyeye::crazyeye:
Czy to jakieś kpiny?? :angryy:
yyy x) omijaj tą hodowlę z daleka ja Cię błagam!!!!!
Matka sama jest jeszcze szczeniakiem :shake: Biedne maleństwo :-([/quote]


Kurka, to mama szczeniaka była dopuszczona podczas swojej pierwszej cieczki, a tak nie może być....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Basia a co z kwarantanną ? Pies nie powinien wychodzić w czasie kwarantanny na dwór ..

Drugie szczepienie jest w wieku 8 tyg. Czasem hodowca nie robi nawet tego drugiego tylko szybko sprzedaje szczeniaka :cool1:[/QUOTE]

A jak uczyć takie maleństwo załatwiania się na mate?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Basia a co z kwarantanną ? Pies nie powinien wychodzić w czasie kwarantanny na dwór ..

Drugie szczepienie jest w wieku 8 tyg. Czasem hodowca nie robi nawet tego drugiego tylko szybko sprzedaje szczeniaka :cool1:[/QUOTE]
A jak nauczyć pieska aby załatwiał sie na mate?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...