Jump to content
Dogomania

Zakup yorka


charlotta

Recommended Posts

Witam . Zostałam z moim pytaniem skierowana przez miłą forumowiczkę do odpowiedniego działu . Więc wklejam posta z zapytaniem :)
Zarejstrowałam się na dogomani właśnie po to by zapytć ludzi dobrze zorientowanych w temacie o sprawy dotyczące kupna bądź przygarnięcia yorka.
Nie kupowałam nigdy psiaka z rodowodem , kiedyś miałam uroczą psią przyjaciókę kundelka.
Mieszkam w małym mieszkaniu stąd decyzja o maleńtwie jakim jest york , ponadto jestem zauroczona tą rasą . Sunię tej rasy ( od 3 lat ) ma moja przyjaciółka, psiak jest uroczy i kochany jednak bez rodowodu . Ja po przeczytaniu postów "odstraszających" i "przestrzegających" przed kupnem rosowych psów bez rodowodów , zdecydowałam że chciałabym jednak psiaka z dokumentem. Moje pytanie jest może banalne ale jak wybrać dobrą hodowlę ? Gdzie będę miała pewność że pieski są chowane w dobrych warunkach, i kochane i traktowane jak mali przyjaciele a nie wyłącznie jako fabryka w celu jedynie zarobkowym.
Bardzo proszę o odpowiedź
Dodam jeszcze że najpierw chcę jaknajwięcej dowiedzieć się o pielegnacji i wychowaniu psiaka (więc przewertuję forum) by uzupełnić moją narazie obiektywnie niepełną widzę. Chciałabym być dobrze przygotowana gdy maluch pojawi się w domu.
Dla uściślenia dodam jeszcze że jetem 30 latką która szuka małego przyjaciela na dobre i złe , nie zabawki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='charlotta']Witam . Zostałam z moim pytaniem skierowana przez miłą forumowiczkę do odpowiedniego działu . Więc wklejam posta z zapytaniem :)
Zarejstrowałam się na dogomani właśnie po to by zapytć ludzi dobrze zorientowanych w temacie o sprawy dotyczące kupna bądź przygarnięcia yorka.
Nie kupowałam nigdy psiaka z rodowodem , kiedyś miałam uroczą psią przyjaciókę kundelka.
Mieszkam w małym mieszkaniu stąd decyzja o maleńtwie jakim jest york , ponadto jestem zauroczona tą rasą . Sunię tej rasy ( od 3 lat ) ma moja przyjaciółka, psiak jest uroczy i kochany jednak bez rodowodu . Ja po przeczytaniu postów "odstraszających" i "przestrzegających" przed kupnem rosowych psów bez rodowodów , zdecydowałam że chciałabym jednak psiaka z dokumentem. Moje pytanie jest może banalne ale jak wybrać dobrą hodowlę ? Gdzie będę miała pewność że pieski są chowane w dobrych warunkach, i kochane i traktowane jak mali przyjaciele a nie wyłącznie jako fabryka w celu jedynie zarobkowym.
Bardzo proszę o odpowiedź
Dodam jeszcze że najpierw chcę jaknajwięcej dowiedzieć się o pielegnacji i wychowaniu psiaka (więc przewertuję forum) by uzupełnić moją narazie obiektywnie niepełną widzę. Chciałabym być dobrze przygotowana gdy maluch pojawi się w domu.
Dla uściślenia dodam jeszcze że jetem 30 latką która szuka małego przyjaciela na dobre i złe , nie zabawki.[/QUOTE]

Patrz czy w hodowli są yorki starsze a nie tekie które jak juz nie mozna wystawić to do kosza
Osoba z hodowli powinna cie dokładnie przepytać (skad jesteś, jakie masz doświadczenie z psami itp. itd) wtedy widać ze jej zależy na tym aby jej psiak trafił do dobrego domku:)
Hodwca też przy zakupie psiaka powinien ci dać wyprawke, powinnaś zajżeć w protokuł przelądu miotu i powinien ci wszystko wyjaśnić jak sie psem zajmować, czym karmić, jakich kosmetyków używać itp itd.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='charlotta']Jestem z Warszawy.
Jestem ogromnie wdzięczna właśnie za takie informacje o jakich pisze [B]...::Basia::...[/B] , ponieważ tak jak już wspominałam , nigdy nie kupowałam psiaka z rodowodem.[/QUOTE]

o to jak jesteś z wawy i chcesz yorka to ja ci moge cos polecic:p
Też właśnie zamierzam kupić sobie yorka i chyba ok. 30 października bedą szzcenięta do odbioru w hodowli Medium z wawy:
[url=http://www.yorkiesmedium.com/site/strona_glowna/]Medium - Hodowla Yorkshire terrier - Strona główna[/url]
tatuś Clarus KOH-I-NOOR mama ONLY LOU LOU Akwaforta.
Ja właśnie w niedziele sie umuwie z pania Beatą Fedak na oglądanie (teraz jest za granicą)

W hodowli CORALLIA będą szczeniaczki do odbioru ok. 10-15 grudnia ojciec: Ch.PL, Mł.Ch.PL LUXUS Lazuryt; matka: Mandeville Margarejro FCI
[url=http://www.luxus.lazuryt.webpark.pl/]C o r a l l i a[/url]

Z hodowli KNOW HOW POLAND są do odbiory yorki do połowy października ;)

W hodowli CALAMITES urodziły sie szczenięta 31 sierpnia po LARA CROFT Calamites i MAGIC of Aparhanti

Te hodowle są z warszawy i dla mnie najlepsza to Medium (pierwsza którą podałam) bo i pani jest bardzo miła (widziałam ja wiele razy na wystawach) i pieski ma ładne i a jeśli chcesz yorka wystawiać to ojciec właśnie tych szczenią ma wibitne osiągnięcia wystawowe:p
[url=http://www.yorkiesmedium.com/site/clarus_kohinoor]Medium - Hodowla Yorkshire terrier - Clarus KOH-I-NOOR[/url] a i u pani Beaty dostaniesz yorka dopiero jak skączy 10 tyg i będzie juz po szczepieniach i odrobaczeniach:)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję dziewczyny. Jestem umówiona na obejżenie jednego psiaka z Medium.
Ale mam jeszcze pytania :)
Mianowicie te psiaki są po bardzo utytułowanych rodzicach itp.
Ja nie chcę z piekiem jeździć na wystawy ani by był reproduktorem itp.
Jedyne jego zadanie to "kochać i kochanym być" i kompktowe gabaryty bym moga wszędzie go ze sobą zabierać ( chodzi mi przedewszystkim o pracę ) bo mam nienormowany czas, nie siedzę w biurze itp zdarza mi się wyjeżdżać więc chcę maluszka który będzie mi pawie cały czas towarzyszyć.
I tu wyklulo się pytanie :
Mianowicie ceny maluszków po bardzo utytułowanych rodzicach są bardzo wysokie
( zależało by mi nie ukrawam na zmieszczeniu się w przedziale do 1000-1200 ) jako że nie mam rozeznania więc może to nierealne dlatego pytam ;) Czy można znaleźć w tych granicach pieska zdrowego , rodowodowego i z hodowli ale wcale niekoniecznie po czempionach . I co jeszcze ważne chciałabym by był to chłopczyk już nieco odchowany ( koło półroczku )

Link to comment
Share on other sites

Akurat takie wymagania beda pewnym ulatwieniem.
Proponowalabym wybranie kilku polecanych hodowli i zapytanie (mailowo/telefonicznie) o pety - psy nie rokujaco wystawowo, badz wlasnie starsze.
Co do ceny, to po allegro przewinelo sie kilka ofert psow rodowodowych ponizej 1200 zl, wiec to calkiem realne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Akurat takie wymagania beda pewnym ulatwieniem.
Proponowalabym wybranie kilku polecanych hodowli i zapytanie (mailowo/telefonicznie) o pety - psy nie rokujaco wystawowo, badz wlasnie starsze.
Co do ceny, to po allegro przewinelo sie kilka ofert psow rodowodowych ponizej 1200 zl, wiec to calkiem realne.[/quote]
charlotta napisała, że nie może być chory .. ja rozumiem, ze nie może mieć wad :roll: No ale nie wiem .. może niech charlotta się wypowie ;)

Link to comment
Share on other sites

pety to nie psy chore, tylko takie które mają jakąś wadę, z reguły nieprzeszkadzającą w normalnym życiu i funkcjonowaniu, po prostu niezgodnosć z wzorcem. Może to być na przykład kwestia umaszczenia, pigmentacji nosa (chociaż przyznaję nie wiem jak to jest u yorków, czy one mają to ujęte we wzorcu), czegokolwiek innego - uszko się ułoży nie tak "jak trzeba", i to już może dyskwalifikować wystawowo, a laik nawet nie dostrzeże różnicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']pety to nie psy chore, tylko takie które mają jakąś wadę, z reguły nieprzeszkadzającą w normalnym życiu i funkcjonowaniu, po prostu niezgodnosć z wzorcem. Może to być na przykład kwestia umaszczenia, pigmentacji nosa (chociaż przyznaję nie wiem jak to jest u yorków, czy one mają to ujęte we wzorcu), czegokolwiek innego - uszko się ułoży nie tak "jak trzeba", i to już może dyskwalifikować wystawowo, a laik nawet nie dostrzeże różnicy.[/quote]
Ja o tym doskonale wiem tylko nie wiem co charlotta miała na myśli mówiąc o psach chorych? Ja się jeszcze nie spotkałam z takim przypadkiem, żeby hodowca sprzedał chorego szczeniaka :shake: (hodowca - nie pseudo ;))Stąd myśl, ze może chodziło jej o wady :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Charlotte nie pisze o psach chorych, przynajmniej ja niczego takiego się nie mogę doszukać w jej postach ;) wręcz przeciwnie:[/quote]
No przecież to jest jasne :evil_lol: Napisała, ze szuka pieska zdrowego co wyklucza zakup pieska chorego :eviltong: No kurcze przecież wszystkie szczeniaki z hodowli są zdrowe a jeśli nie to hodowca takiego nie sprzedaje! No chyba, że jestem nieuświadomiona :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Niestety nawet w hodowlach związkowych też zdarzają się przekręty i przykre historie, nieodpowiedzialni hodowcy i chorowite / chore szczeniaki... dlatego uważam że jak najbardziej na miejscu jest pytanie o to, w której hodowli można mieć gwarancję że piesek będzie zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Niestety nawet w hodowlach związkowych też zdarzają się przekręty i przykre historie, nieodpowiedzialni hodowcy i chorowite / chore szczeniaki... dlatego uważam że jak najbardziej na miejscu jest pytanie o to, w której hodowli można mieć gwarancję że piesek będzie zdrowy.[/quote]
No cóż .. ja się z tym nie spotkałam :shake:
Sama miałam chorego szczeniaka ale pojechał do nowego domu dopiero po całkowitym wyleczeniu.

No ale jak w takim wypadku można zagwarantować, że w hodowli x wszystkie szczeniaki są zdrowe? Skoro przekręty się zdarzają mogą zdarzyć się i w najbardziej przez nas szanowanej hodowli :roll:

Link to comment
Share on other sites

Już wyjaśniam:)
jako że nie mam doświczenia z psami rodowodowymi a w życiu miałam wcześniej sunie ze schronu tylko i.... no właśnie .... kundelka kupionego pod targiem który padł na koci tyfus po tygodiu:( więc nawet nie piszę że go miałam) ale trauma jaką przeżyłam jako dziecko jak maleńtwo umierało zostawiła duży ślad. Nie chcę przeżywać tego po raz drugi. Podczytując forum natknęłam się na wiele wzmianek o złych hodowlach w których pieski są zaniedbane , chore i z wadami genetycznymi. Stąd napisałam że chcę pieska z rodowodem ,zdrowego , bez wad genetycznych ale może być niewystawowy właśnie. Czyli jeśli będzie miał "klapnięte" uszko , "nie tak " ubarwioną sierść ... czy będzie odrobinę mniejszy np niż powinien być to nie przeszkadza mi to wcale:) Zależy mi by nie cierpiał na żadną chorobę zagrażającą normalnemu funkcjonowaniu i życiu czy wymagającej długotrwałego leczenia itp. czyli jakieś problemy skorne itd.
Dlatego by nie przeżywać potem dramatu chcę mieć jako taką pewność że piesek będzie zdrowy . l datego też zalogowałam sie na forum by porozmawiać z ludzim którzy właśnie doradzą , podpowiedzą - bo sami mają i kochają yorki .
Dziękuję wszystkim za linki :)
Jestem z Warszawy więc chciałabym psiaka znaleźć gdzieś w obrębie woj. mazowieckiego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chana']Chcesz Yorka ale nie chcesz klopotow . Kup sobie takiego Yorka z pluszu , one nigdy nie choruja .[/quote]

No bez przesady. Po co się tak czepiać? Ja też nie chcę żeby mój pies chorował i uważnie sprawdzałam hodowlę z której pochodzi. Każdy chyba chce mieć zdrowego psa, dla Ciebie to coś dziwnego?
Dajcie spokój z takim szukaniem na siłę dziury w całym.
Charlotta wyraźnie napisała że miała złe doświadczenia emocjonalne związane z chorobami i śmiercią poprzednich zwierzaków, i to chyba naturalne, że nie chce tego przechodzić po raz kolejny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...