Jump to content
Dogomania

Karma


monia-1313

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Od niedawna karmię moje psy karmą vollmers, jestem bardzo zadowolona, psy zjadają ją chętnie, nawet jeden z nich, który jest alergikiem i absolutnie nie tolerował żadnego rodzaju karmy Royal. Vollmers jest dodatkowo atrakcyjny cenowo, no i do tego dostawa do domu...dla mnie rewelka!!!

Link to comment
Share on other sites

marketingowo na piatkę !! zobaczcie jak opisuja skład:

[COLOR=#ff7e00][B]Skład: [/B][/COLOR]drób ( 78% kurczak, 12% indyk, 5% kaczka, 5% kura), pełnoziarnista pszenica, pełnoziarnista kukurydza, pełnoziarnisty ryż, suszone świeże mięso, tłuszcz drobiowy, wysłodki buraczane, marchew, ryba, koncentrat roślinny, drożdże suszone, siemię lniane, chlorek sodowy, bulion drobiowy jak i witaminy, pierwiastki śladowe i bio vital kompleks plus w zrównoważonych proporcjach pokarm dla szczeniąt
- 30, 5% surowego białka
- 12% surowego tłuszczu


ładnie rozpisane 100% mięska, ale ile ogólem w karmie tego mięsa to juz nie piszą! Nie znoszę jak klienta traktuje sie jak idiote :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 months later...

Ja karmię Vollmers od roku.
Co prawda nie jest to jedyna marka karm jaką kupuję...
Ale mogę polecić na pewno Vollmers HOLISTIC, naprawde dobra sucha karma. Polecam też suszoną wołowinę, jagnięcinę i indyka, używam też oleju i mieszanki do barfa. Z suszonych mięs, oleju, meszanki bio + brązowy ryż można stworzyć całkiem fajna i optymalnie niedroga karmę

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie, kupiłam karmę suchą dla szczeniąt dużych ras FROMM FAMILLY na modernpecie. Tam zawsze kupuję Applawsa dla moich kotów... Ale o ile o Aplawsie sporo opinii czytałam to o FF jakoś nie umiem znaleźć
Ktoś tu karmi i może coś napisać o tej karmie?
Na firmowych stronach karmy same superlatywy ale ja się nie znam na tym co powinno być w składzie....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

FF mnie nie przekonuje.. Jak już wybierasz coś z modernpetu to Taste of the Wild. Orijen, Acane mogę polecić ale powiem szczerze, że nie przepadam za tym sklepem, wiecznie czegoś nie mają. Po co wystawiają coś czego i tak nie ma na stanie. Kupowałam u nich dla kotów karmę ale co tam zerknę to napis "nie ma na stanie" więc dałam sobie spokój.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam,

piszę w związku z moimi wątpliwościami. Dzwonił do mnie Pan, który jest dystrybutorem karmy biomill i uświadamiał mnie, że karmię moje psy nieodpowiednio. Moje psy są karmione surowym mięsem (wołowina ale nie od rzeźnika tylko ta za 4,50 z allegro, do tego ćwiartki z kuraka, korpusy i łapki, czasami pałki z indyka/kacze szyjki - te mięsa kupuję w normalnym sklepie) mięsa zawsze podaję surowe, do tego gotuję ryż z siemieniem lnianym i dorzucam utarte warzywa - marchew, buraki i z supli daję olej z łososia/rzepakowy i witaminy, 2x w tyg. jajko ze skorupką. Pan z biomillu natomiast powiedział że dieta jest nieodpowiednia, że psy przede wszystkim nie powinny dostawać surowego mięsa bo jest bardzo ciężkostrawne i przez to skracam życie swoim psom! Natomiast karma biomill podobno jest najpelsza na rynku, bo jest produkowana ze świeżych składników i ma duży udział mięsa (na co ja mu powiedziałam, że poco mi karma z udziałem mięsa jak ja karmię mięsem) ale wtedy wytoczyły się argumenty u zbilansowanej karmie i nieprzewidywalnych w składzie posiłkach domowej roboty. Sama teraz nie wiem co o tym myśleć, wiadomo że psy z apetytem jedzą mięso (a moja jedna suka na karmę absolutnie nie chce nawet spojrzeć). Kiedy wspomniałam, że suce "niejadkowi" podawałam karmy od bosha i bozity po acanę i tase of the willd i żadnej nie chciała żreć, to Pan powiedział, że one WSZYSTKIE to karmy mączkowe i że są nic nie warte (a byłam pewna że acana i taste of the wild to karmy dobrej jakości). Sama teraz nie wiem co o tym myśleć,bo gadka tego Pana była całkiem sensowna, ale po przebojach z karmami nie mam ochoty już do tego wracać. Pan ten powiedział też, że jeżeli tak się upieram przy mięsie, to powinnam zostawić tylko te ćwiartki z kurczaka a reszty mięs nie podawać (podobno kurze łapki to odpad i nie warto dawać tego psom) i przede wszystkim gotować to mięso. Czy ktoś z was karmi psy tym biomillem i czy rzeczywiście to taka idealna karma i czy naprawdę jest to zdrowszy sposób żywienia niż posiłki przygotowywane przeze mnie w domu. dodam tylko, że badania moich psów (ostatnie z przed 3 tyg. ) są w normie. Po tej rozmowie mam wrażenie że rzeczywiście robię psom bóg wie jaką krzywdę karmiąc je po domowemu.... :(

Link to comment
Share on other sites

A teraz dolicz do 10. weź głeboki wdech i wydech i spuśc pana z biomilla na szczaw...

Karmisz najlepiej jak możesz - tak natura stworzyła Twoje psy i tak jeśc powinny. Wywal tylko ten ryz i olej rzepakowy, oraz zwiększ ilość jajek - masz bernardyny - 7-8 jajek tygodniowo to wcale nie będzie za duzo.

Pan z biomilla bedzie ci wciskac dowolny kit tylko po to bys kupiła karmy które on sprzedaje. On ma w dupie Twoje psy... on chce tylko swoją kase - prowizje od sprzedazy każdego worka.

Jeżeli jego zdaniem łapy kurze sa odpadem - który normalnie trafia do sklepów mięsnych dla ludzi, to czym jest to z czego produkuja karme biomill? (jak zresztą wszelkie inne karmy)?

 

Karmisz surowym mięsem i kościa - to w 100% zbilansowane jedzenie, na dodatek zawiera wszystko w formie naturalnej a wiec najlepiej przyswajalnej. Podajesz białko o najwyższej wartości biologicznej. I z tym zadna karma nie może sie równac... tym bardziej smieciowy biomill.

 

Nie krzywdź swoich psów karmami i pozostań przy surowym!

Pamietaj - dzwoniący pan chce tylko zarobic, tylko i wyłacznie. 

Link to comment
Share on other sites

Witam

Izabelle ma całkowitą rację. Temu kolesiowi tylko na kasie zależy :look3:  Każdy dystrybutor karmy tak mówi jaka jego karma jest ach i och, a z jakich ekstra ekologicznych mięs robiona, jakie ekstra magiczne dodatki ma, po których Twój pies będzie mistrzem świata i afryki w skokach narciarskich i pływaniu synchronicznym :jumpie: Rozmawiałem i z dystrybutorami Husse, Josery, Ariona itd., i każdy ale to każdy ma taką samą śpiewkę - są jak nakręceni.

 

Prawda jest taka, że liczy się tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa a nie Twój pies i jego zdrowie.

 

Karmisz naturalnie tak jak powinien jeść pies i trzymaj się tego. U moich rodziców nasz Nero (mix ON-ka) w życiu suchej nie widział, żre co mu ojciec zrobi i co po obiedzie zostanie i dożył już prawie 18 lat! Pies wesoły, energiczny, a jak idzie na spacer to jeszcze nie jednego kota pogoni czy innego Burka :klacz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...