Jump to content
Dogomania

Czy to alergia?


asik1774

Recommended Posts

Witam,mam suczke rasy chihuahua.Teraz ma 7 miesiecy,od 5 miesiecy drapie sie.Nie ma zmian skornych.Bylysmy u weta przepisal szampon,nie pomoglo.Dostala 3 zastrzyki tez nic.Zmienilam karme z eukanumby na purine z lososiem,tez nic.Zostala odpchlona,jest regularnie odrobaczana.Zmienilam tez proszek do prania i nic.Pytalam weta o testy alergiczne ale powiedzial ze sunia jest za mloda na alergie.Nie wiem co jeszcze moge zrobic.Poradzcie.

Link to comment
Share on other sites

Moj Max byl w wieku 8 miesiecy kiedy stwierdzili u niego alergie. Bylismy u dermatologa, zrobil 75 testow alergicznych (z czego 29 wyszly z wynikiem pozytywnym) a teraz pisak dostaje szczepionki. Mysle ze warto odwiedzic dermatologa. Sprobuj u innego weta, ja tez zmienilam swojego i dopiero ten nowy dal nam skierowanie do dermatologa. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Max mial robione testy takim samym sposobem jak sie robi dla ludzi. Pod skore wstrzykiwano mu alergeny. Caly test trwal ok 45 minut. Psiak w tym czasie chrapal sobie w najlepsze bo sie nim anestezjolog "zaopiekowal". Mial wygolona czesc boku ale chyba mu to pozniej nie przeszkadzalo bo w ogole nie zwracal na to uwagi. Szczepionka zostala zrobiona specjalnie dla niego. Niestety to leczenie trwa dlugo. Przez dwa lata bedzie dostawal zastrzyki (jednasz szczepionka co 3 tygodnie). W tej chwili jestesmy juz w 7-mym miesiacu i jestem bardzo zadowolana z efektow. Ponoc po pierwszych 6 miesiecach juz mozna stwierdzic czy to dziala czy nie. U nas jest znaczna poprawa.HURA!!! Nauczylam sie przy okazji robic zastrzyki..he he he. Juz na samym poczatku zapowiedzialam ze jak Maxiu przezyje moje klucia to zadna alergia go nie zmorze.
Pies okazal sie jakims masochista - uwielbia igielki (pewnie tylko dlatego ze pozniej dostaje "nagrode" za dobre zachowanie)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze sobie cos przypomnialam. Dermatolog jeszcze przed zrobieniem testow zalecil kapiele co dwa tygodnie w szamponie Dermacare "Malaseb". Przesylam Ci link do tego bo nie jestem pewna czy w Polsce to jest ale przynajmniej znajdziesz skladniki i moze jakis odpowiednik polski [url=http://www.dermcare.com.au/]Dermcare-Vet Pty Ltd 2008[/url]
To jest bardzo dobry szampon ale niestety wysusza skore wiec na koniec kapieli nalezy tez uzywac odzywki albo olejku. Max zawsze siedzial wysmarowany tym szamponem tak okolo 2 minut.

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszkam w Australii ale na pewno jakies szampony lecznicze sa dostepne w Europie. Jednak najlepszym rozwiazaniem beda testy. Przynajmniej bedziesz wiedziala na co psiak jest uczulony. U mojego wyszlo ze najsilniesza reacje alergiczna ma na ...mrowki. Jak u diabla mam uchronic psa przed mrowkami???? Oprocz tego roznego rodzaju trawa, muchy, tyton, itp... Na szczescie nie ma alergii na zywnosc.
Teraz u nas jest wiosna wiec poniewaz duzo roslin rozkwita to drapanie troche wrocilo ale i tak to nic w porownaniu z tym co bylo na poczatku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...