Jump to content
Dogomania

Eldo wrocil do wlascicieli


joanna83

Recommended Posts

[quote name='monia3a'][B]joanna83[/B] wspominałaś, że chciałaś wziąć go do siebie do DT, dlaczego nie wypaliło??[/quote]

Zuza stwierdzila,ze lepiej bedzie jesli one go zabiora.

A tak szczerze mowiac, to zastanawiam sie czy to byla dobra decyzja...Moze u mnie nie zestresowalby sie tak bardzo.Juz sama nie wiem:(

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Dla Eldo najlepszy byłby teraz domowy DS i najlepiej bez schodów.
Nie wiem czy dobre by było dla niego dalsze mieszkanie w bloku ale jedno jest pewne byłby wśród znanych osób, ale jest jak jest i teraz ważne są finanse na hotel i leczenie Eldo. Jest jesień i napewno bolą go stawy.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[B]Joanna83[/B] skoro Eldo jest w hoteliku to może masz chęć na innego tymczasowicza ?? Napewno jakiś się znajdzie :roll:
Zapraszam w czwartek to porozmawiamy o tamtych psiakach, o których mówiłaś w zeszły czwartek :)

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ miałam okazję poznać Eldo i dostarczyłam go do hotelu mogę potwierdzić,że do dziewczyn Eldo wykazywał agresję.Tymczasem do mnie w identycznych sytuacjach był uległy.Dziewczyny atakował nawet podczas głaskania.Eldo potrzebuje osoby stanowczej,która potrafi do niego ryknąć .Uspokoajanie go w sposób mało stanowczy daje znikome efekty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a'][B]Joanna83[/B] skoro Eldo jest w hoteliku to może masz chęć na innego tymczasowicza ?? Napewno jakiś się znajdzie :roll:
Zapraszam w czwartek to porozmawiamy o tamtych psiakach, o których mówiłaś w zeszły czwartek :)[/quote]

Bardzo intensywnie o tym mysle.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Cyt. hotelik:
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][I]Niestety przy takiej pogodzie mój net nie wyrabia i nie jestem w stanie zalogować się na dgm :|, dlatego poprosiłam [B]monię3a, [/B]aby skopiowała moją wypowiedź z gg.
[/I][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][I]Eldo to pies bardzo energiczny, wesoły i skory do zabawy, w stosunku do mnie nie wykazuje cienia jakiejkolwiek agresji, w stosunku do mojego TZ-a jest różnie, ale tylko w momentach, gdy jest ciemno. NIe jest to ewidentna agresja, on po prostu sie boi i dlatego warczy... Natomiast teść oraz dzieciaki, które do nas przychodzą, maja z nim jak najbardziej poprawne relacje :).
[/I][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][I]Co do jego dysplazji... z całą pewnością ją ma i to ten najgorszy stopień czyli E, natomiast nie zgadzam sie z tym, że jakoby cierpi w kojcu, generalnie Eldo jest na etapie, gdzie czuje się bardzo dobrze i nie wykazuje żadnych dolegliwości bólowych. Kojec z ciepłą budą w jego przypadku jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż chodzenie tam i z powrotem po schodach. A tak z ciekawości... bo my tu sobie o tych schodach mówimy, a może tam jest winda :P? Albo ostatecznie mieszkanie na parterze, wiec nie za duzo tych schodów? W każdym razie dla dysplastycznego psa problemem jest wilgoć i nadmierne obciążenie stawów, a nie nawet mróz...

[/I][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][I]Niemniej jednak problem mamy, bo Eldo nie chce wchodzic do budy:|, o ile do wczoraj nie było problemu, bo było ciepło i ładnie, o tyle dzisiaj juz jest, bo pada. Oczywiscie w związku z tym zadaszylismy mu cały kojec, aby miał sucho i dostał olbrzymie ilosci słomy, żeby nie leżał na deskach. Ja prawie cały dzień spedziłam z nim, wrzucajac mu do budy karmę Dżeka i Sabiny, żeby tam właził. Owszem, właził, zjadał i ... wyłaził. W każdym razie jeżeli w ciągu najblizszych dwóch dni sytuacja się nie zmieni, to rzeczywiście trzeba będzie zastanowic się co dalej. Oczywiście zamierzamy wymienić mu budę, na taka z bardziej "panoramicznym" wejściem, które zmniejszymy jak juz się przyzwyczai, ale pewnosci co do sukcesu nie mam.

[/I][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][I]Poza tym mogę powiedziec tylko tyle, poświecamy mu duzo czasu, chodzi 3 razy dziennie na spokojne, ale dość długie spacery, pracujemy nad zbiciem jego wagi, bo jest za gruby.
[/I][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][I]Co do specjalistycznej karmy, o której pisałam, przy zywieniu jakie my stosujemy - dieta BARF - nie ma takiej potrzeby, natomiast mimo wszystko powinien dostać suplementy z glukozaminą, a najlepiej i z chondroityną. Ktos powiedział, że nie ma sensu nic podawać, bo sie dysplazji nie wyleczy... owszem nie wyleczy, ale dzięki takim preparatom pies zachowa dłużej sprawność i komfort życia. Na ten moment ten komfort i sprawność ma :) ...[/I][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nic nie pisałam, bo dogo od kilku dni mi szaleje (tylko strona główna się wyświetla):roll:

O powrocie Eldo nie ja zadecydowałam. Właściciel uznał, że oszukałyśmy go w kwestii warunków, bo rzekomo powiedziałyśmy, że będzie mieszkał w domu nie w kojcu:roll: Także podsumowując dziecko wyleczyło się z alergii;) To w skrócie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...