Jump to content
Dogomania

Dyskopatia u Sznaucera


robertt

Recommended Posts

Witam.

Na początku się krótko przywitam: Nazywam się Robert, jestem szczęśliwym posiadaczem Sznaucerki-miniaturki, mieszkam w Warszawie. Byłem już zarejestrowany na forum, ale moje konto (chyba) zostało usunięte, przyczyną była moja długa nieobecność. No cóż, teraz postaram się udzielać.

Mam pewien problem...
Moja Sznaucerka-miniaturka, która ma 8 lat ma objawy [B]dyskopatii[/B]. Tak powiedziano mi u weterynarza. Jak to się ma w praktyce: ogólnie suczka biega, bawi się, ale ma problemy ze wskakiwaniem, np. na wersalkę; nawet powrót ze spaceru bywa "ciężki" - na klatce schodowej Sznaucerka albo ledwo wchodzi po schodach lub w ogóle nie chce.

Wątek założyłem, ponieważ:
a). w wyszukiwarce nie znalazłem nic na temat dyskopatii u Sznaucerów,
b). chciałem sprawdzić czy forumowicze posiadający Sznaucera mieli już taki lub podobny problem.

Tak więc proszę o radę, bo już nie za bardzo wiem co mam robić (?)
Dodam tylko tyle, że podczas wizyty weterynarz dał lek Metacan), który starczył na 6 dni - jedna dawka na dzień. Nie pomogło.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam! Również mam sznaucera miniaturę 8 letniego,który ma dyskopatię.Podobnie jak twoja sunia zaczęło się od problemów z wchodzeniem po schodach,następnie przestał schodzić po schodach.W piątek byłam z nim u weterynarza,który porobił mu mnóstwo badań łącznie z prześwietleniem górnego odcinka kręgosłupa i stwierdził dyskopatię. Leczenie polega na tym,że na 14 dni ma założony kołnierz usztywniający kark i 1x dziennie w/g ustalonej dawki podaje mu Encorton.Nie umiem Ci napisać czy jest jakaś poprawa ponieważ przez ten kołnierz jest cały nieszczęśliwy.Może coś więcej napisze 12.11.2009 bo wtedy będzie miał zdjęty:lol: Pozdrawim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...