Jump to content
Dogomania

Strzyżenie Yorka


M&M&O&I

Recommended Posts

[quote name='PositiveThought']mi się właśnie przypomniało - ostatnio, jak byłam na spacerze z Adim, spotkaliśmy małego yorka, ale to już naprawdę nie był śmieszne. maleństo to, 5-cio letnie, 3 razy mniejszy od Aidka(ok. 3kg), uciakł przed nim pod samochód, gdy ten go powąchał.
potem pani zagaduje - "a, to też york... ale nie miniatura chyba.."
*nie mam siły tłumaczyć jej*, więc odpowidam tylko -"taa"
potem z ciekawości pytam - ach, a ile on waży?
i słyszę odpowiedź po prostu powalającą - ach, to moja największa duma. mniej niż kilogram, nieźle, prawda?


powiesić się można.[/quote]

Ja mam maleńką Cori ale tego małego to już nie mogę sobie nawet wyobrazić:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja lubie yorki takie okolo2-3 kg a nawet i wecej. Taki piesek jest i tak malenki.
Jak dzwonia ludzie z ogloszenia po szczeniaczka i pytaja czy to miniaturka , ja odpowiadam , ze sredni. kiedy przyjezdzaja po szczeniaczka , dziwia sie , ze mowilam ze srednie a jednak sa malenkie. Dwa kilo york to malnstwo. Nigdy mniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']mi się właśnie przypomniało - ostatnio, jak byłam na spacerze z Adim, spotkaliśmy małego yorka, ale to już naprawdę nie był śmieszne. maleństo to, 5-cio letnie, 3 razy mniejszy od Aidka(ok. 3kg), uciakł przed nim pod samochód, gdy ten go powąchał.
potem pani zagaduje - "a, to też york... ale nie miniatura chyba.."
*nie mam siły tłumaczyć jej*, więc odpowidam tylko -"taa"
potem z ciekawości pytam - ach, a ile on waży?
i słyszę odpowiedź po prostu powalającą - ach, to moja największa duma. mniej niż kilogram, nieźle, prawda?


powiesić się można.[/quote]

No tak, rzeczywiście "nieźle". Az dziwne ze piesek tak długo juz zyje - 5 lat. Podobno najnizsza waga zdrowego w pełni dorosłego psa to 1,8 kg. A tu nawet ponizej 1. Szok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']No tak, rzeczywiście "nieźle". Az dziwne ze piesek tak długo juz zyje - 5 lat. [B]Podobno najnizsza waga zdrowego w pełni dorosłego psa to 1,8 kg[/B]. A tu nawet ponizej 1. Szok.[/quote]
oby to nie była prawda :placz: :placz: :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koregra']oby to nie była prawda :placz: :placz: :placz: :placz: :placz:[/quote]

Cori jest przeciez zdrowiutka:) Wiec wszystko dobrze! Poza tym nieduzo dobiega od tej normy:) no i jeszacze nie jest zupełnie dorosła - a norma jest dla dorosłych:)

Link to comment
Share on other sites

Moj piesek, Pepi, wazy ok 2.7 kg, w sam raz, nawet nie bardzo moge sobie wyobrazic pieska mniejszego niz 2 kg. Wlasciwie jak spotykam inne Yoreczki to on zawsze mniejszy, nie spaceruja te malenstwa na zewnatrz wcale?? A on lubi inne pieski, zawsze chce sie bawic i nie boi sie. :loveu:
:cool3: A wracajac do strzyzenia psiakow, ja zawsze obcinalam mu wloski na krocej (nie tak krotko jak niektore Yorczki ze zdjec - sliczne sa ale ja jednak lubie troche wlosa) - tak 3-4 cm i chce troche mu zapuscic. Mam maszynke Andisa i sama wygolilam uszka i pupcie - z najmniejsza nakladka (idealnie nie jest ale sie naucze :lol: ). Boje sie strasznie go zaciac (uszka!!), powoli mi to idzie az bede wiedziec dokladnie jaki ksztalt chce uzyskac. Piesek moj ma delikatna sierc, wybarwil sie bardzo wczesnie, na bardzo jasno- siwy kolor :crazyeye: ale teraz jego sierc nabrala stalowego kolorku i jeszcze ciemnieje. Pyszczek i lapki- braz, glowka - jasny blond. Czesze go codziennie lub co drugi dzien i kapie co tydzien bo jak nosi ubranka to sie placze. Spryskuje wlos, biore stalowy grzebien i do skory. A kapie co 1-2 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

No jak sie wlasnie boje 'szpica' ladnego zrobic bo z przodu i z tylu to latwo przejechac ale z boku?? On ma tyle tego wlosia ze nie jestem pewna gdzie sie ucho konczy dokladnie i taki ten moj szpic 'rozmazany' :placz:

edited: PositiveThought - a ja tez ze Szczecina pochodze, z Drzetowa :sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

[B]Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie :)[/B]
Chciałabym Wam pokazać jak wyglądały yorki które ostatnio obcinałam przed i po strzyżeniu. Wszystkie strzyżenia zawsze wykonuję przy właścicielowi dlatego nie ma później tego problemu że piesek został ostrzyżony tak jak nie chce ponieważ każde docięcie jest konsultowane.
Nie mam salonu fryzjerskiego i nie mam kursu gromera ale moją wielką pasją jest zajmowanie się fryzurkami zwierzaczków.

[I]Na tym zdjęciu jest yoreczka która miała 3 miesiące i miała straszne kołtuny dlatego właśnie tylko taka fryzurka była możliwa ale przyznacie że nie wygląda źle, prawda? właścicielka była bardzo zadowolona z fryzurki choć na początku była przerażona jak psinka będzie wyglądała, oczywiście cały czas była podczas strzyżenia.[/I]
[IMG]http://img464.imageshack.us/img464/7770/york3miessu8.jpg[/IMG]
[IMG]http://img139.imageshack.us/img139/7941/york3miesbrzuszekhg2.jpg[/IMG]

[I]a na tym zdjęciu przed strzyżeniem 3 letnia yoreczka[/I]
[IMG]http://img340.imageshack.us/img340/25/york3lataprzedstrzyzenibb7.jpg[/IMG]
[I]i po strzyżeniu obcięta wg życzenia właściciela[/I]
[IMG]http://img139.imageshack.us/img139/1755/york3latapostrzyeniuyk6.jpg[/IMG]

cena tych strzyżenień to 40 zł chyba nie dużo?
Proszę o komentarze czy Wam się podoba.

[B][I]Pozdrawiam Was i Wasze psinki[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Fajne fryzurki:loveu:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]A co do wielkości yorków to mój Baks(nie jest rasowy) waży koło 5 kilo i powiem szczerze że jak wracam od znajomych którzy mają owczarka niemieckiego sługowłosego, albo ze schroniska to moja psina wydaje mi się taka maleńska:loveu:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]A co do tego który nie ważył nawet kilo to jak bym ta kobite spotkała to zaraz z inspektorem TOZ-u bym tam wparzyła zobaczyć czy ona w ogóle tej psinie jeść daje:shake:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

No niestety miała straszne kołtuny i nie dawała się właścicielce wogóle czesać. Teraz z takim obcięciem nie będzie problemu żeby przyzwyczaić ją do czesania bo nie będzie jej bolało. A następna jej fryzurka napewno będzie dużo ładniejsza :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...