Jump to content
Dogomania

Osłabiony apetyt


Senga_sk

Recommended Posts

Od mniej wiecej tygodnia nasz 14 miesięczny rottek zdecydowanie gorzej je, wet go oglądał ale nic niepokojącego nie zauważyl.
Pies pije normalnie, załatwia sie normalnie, z zachowaniem też ok.
Natomiast zazwyczaj wręcz rzucał sie na jedzenie a teraz zanim zje to sie przymierza dluuuuuuugo i podejrzewam ze nie zjadłby gdyby nie suka która natychmiast chce sie dobrać do miski - wtedy on zaczyna dopiero jeść.
Martwić sie czy może to jednak normalne i chwilowe??

Link to comment
Share on other sites

Mój labrador, czyli podobno obżarciuch genetyczny :lol:, też z wiekiem zaczął tracić apetyt. Jak był mały to jadł wszystko w każdej ilości, gdyby się dało to jadłby do pęknięcia brzuszka. Mniej więcej od 10 miesiąca życia zaczął wybrzydzać przy karmie, nie rzuca się już na miskę, niektóre rzeczy przestał jeść całkiem. Zmieniłam mu karmę i jest lepiej ale myślę, że ogólnie takie zmiany w apetycie to kwestia wieku. jeżeli pies jest zdrowy i nie ma innych objawów to możesz spróbować zmienić karmę i pogodzić się z tym, że z wiekiem zmienił mu się apetyt.

Link to comment
Share on other sites

z wiekiem psy mogą mieć mniejszy apetyt, niemniej jednak może być tak że po prostu mu karma zbrzydła (przejadł się nią). Wiadomo że nie będzie tak że pies który je mniej przez jakiś czas zaraz "zbiednieje" w wyglądzie czy straci na wadze. Jeśli weterynarz go oglądał i nic nie zauważył niepokojącego to ja bym spróbowała innej karmy. Nie wiem czym go karmisz, ale masz dwa wyjścia- zmienić smak jeśli ta sama firma oferuje, albo ten sam smak, ale innej firmy :) oba wyjścia warte wypróbowania :) ja osobiście karmie boschem albo britem na zmianę bo po 15 kg mój labek już niezbyt chętnie patrzy na kolejną miskę tego samego jedzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

z wiekiem psy mogą mieć mniejszy apetyt, niemniej jednak może być tak że po prostu mu karma zbrzydła (przejadł się nią). Wiadomo że nie będzie tak że pies który je mniej przez jakiś czas zaraz "zbiednieje" w wyglądzie czy straci na wadze. Jeśli weterynarz go oglądał i nic nie zauważył niepokojącego to ja bym spróbowała innej karmy. Nie wiem czym go karmisz, ale masz dwa wyjścia- zmienić smak jeśli ta sama firma oferuje, albo ten sam smak, ale innej firmy :) oba wyjścia warte wypróbowania :) ja osobiście karmie boschem albo britem na zmianę bo po 15 kg mój labek już niezbyt chętnie patrzy na kolejną miskę tego samego jedzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Moze jest przekarmiony, z czasem zmniejsza sie zapotrzebowanie na ilosc jedzenia. Moze tez organizm wysycil sie barfem (w okresie poczatkowym niektore psy wrecz sie rzucaja na jedzenie, z czasem wielkosc porcji sie normuje), moze robi sobie glodowke, tez normalne przy takim zywieniu.
Zreszta przyda sie z czasem ograniczac porcje i przeglodzic psa przed szkoleniem na spacerze, by smaki zadzialaly ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...