Jump to content
Dogomania

15-letnia labkowata suka z guzami, 5 lat w schronisku. Ma DS. Proszę trzymać kciuki!


magdyska25

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kochani,
jak już pisałam wiem to jest mało prawdopodobne żeby tak aktywny pies miał tyle lat- chodzi mi głównie o słabą karmę i wszystkie czynniki które znajdują się w schronisku.
Już kiedyś rozmawiałam z Danal przez tel o Jej wieku-> weterynarz to ustala w schronisku. Po Jej uzębieniu (a ma mocno stare zęby) może mieć jakieś 9-10 lat?
Zęby nie są w najlepszej formie z różnych przyczyn- karma, no i Jej ulubione kamienie...ścierają się po prostu.

Nie mogę również "zaniżać" Jej wieku gdyż w schronisku i tak powiedzą że ma 14 a ludzi okłamywać nie będę.
Także ja radzę aby w ogłoszeniach pisać że Beczka WEDŁUG SCHRONISKOWEGO WETA ma 14 lat z tym że to nie jest miarodajne.

Bumel- dziękuję bardzo za wyróżnione allegro- napiszę do pewnej osoby, która ma w tym duże doświadczenie (ja niestety nie posiadam konta) z prośbą o wystawienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Nie mogę również "zaniżać" Jej wieku gdyż w schronisku i tak powiedzą że ma 14 a ludzi okłamywać nie będę.
[/QUOTE]

Magdyska25, a popatrz na to z innej strony - czy takie, mocno prawdopodobne, zawyżanie wieku suni w ogłoszeniach nie jest trochę okłamywaniem ludzi?

Mam nadzieję, że nie uznacie tego za szarogęszenie, ale rozważcie jeszcze raz, czy nie warto odmłodzić nieco sunię w ogłoszeniach...kto wie, może pojawi się wtedy więcej zainteresowanych? I jeśli tak będzie i tacy ludzie skontaktują się z Wami, można im wtedy powiedzieć, że według weta to ma tyle, ale że to niemiarodajne...itd. Dziwna polityka tego weta BTW.

Jak tylko allegro będzie gotowe, daj znać:-)

Link to comment
Share on other sites

zgadza sie, na początek trzeba rozkrecic wątek i zebrac stałe deklaracje, no i zeby pozniej Beczka nie zostala bez ogloszen, bo bez sensu jest umieszczac ją w hotelu a potem zaniedbac sprawe ogloszen. poczekajmy moze cos sie wydarzy gdy beka znajdzie sie w PP. a potem moze tvp i kącik adopcyjny michala olszanskiego w pytaniu na sniadanie???

Link to comment
Share on other sites

Bumel- oczywiście zawyżanie wieku nie jest dobre. Oczywiście jeśli ludzie się zgłoszą to mogę wytłumaczyć że określony przez weta wiek jest przesadzony.
No ale na ile można Ją określić? 9-10 lat?

Co do DT- może i się narażę na waszą dezaprobatę ale myślę że na prawdę w schronisku nie jest Jej źle- oczywiście DT z "prawdziwego zdarzenia" byłby bardzo dobrym rozwiązaniem ale wydaje mi się że tam gdzie jest czuje się bezpiecznie, nie stresuje się sytuacją no i ma do kogo się przytulić- bo widok przytulonych do siebie psich przyjaciół- Cezara i Beki jest niezapomniany.
Ja już sama nie wiem co będzie dla Niej najlepsze...
Oczywiście prócz od razu DS.

A macie jakiś konkretny DT na myśli?

Link to comment
Share on other sites

Guest ambird

Moim zdaniem DT byłby najlepszy rozwiązaniem. Potencjalni właściciele chętniej psiaka wezmą z DT niż ze schroniska. I tu nie chodzi o to, że w schronisku jest jej źle, w DT pies jest obserwowany na bieżąco.

A co do ogłoszeń, to poproszę naszą Ulkę.

Link to comment
Share on other sites

Podlinkowałam ten wątek na labradory.org
Może coś wspólnie zrobimy????
A na jakiej podstawie weci tak określają wiek? Bo 14 jest tak samo kosmiczne jak 10 lat. A jak sunia zjada i gryzie kamienie, to nawet jakby miała 8 lat to tak samo by wyglądała. Że siwa? Ile młodych psów siwieje - ludzi też.

Link to comment
Share on other sites

ja widze jak psy na potege w schronie siewieja, trafiaja czarne a za dwa miesiące mordka juz siwiutka:(

jesli beczka ma swojego przyjaciela, to...to jest mmysl, by oglaszac ich razem, niejednego poruszy historia milosci dwoch psow, gwarantuje:) dajcie cos warszawianki wiecej o tym drugim piesku. trzeba zciagnąć kogos kto napisze piekny, wzruszający tekst i .... do dzieła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzia']A Cezar jest psiakiem w typie jakiejś rasy? Jesli tak to można by zainteresowac ich losem jeszcze jakieś forum, może wspólnymi siłami coś zdziałamy[/QUOTE]
Cezar w schronisku jest ... od 2004 roku
wygląda tak:
[IMG]http://przytulpsa.pl/zdjecia/330/duze/001.jpg[/IMG]

[IMG]http://przytulpsa.pl/zdjecia/330/duze/002.jpg[/IMG]

[IMG]http://przytulpsa.pl/zdjecia/330/duze/003.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Boże jaki cudowny, Oni muszą razem, dlaczego ja nie mam domu z ogrodem do jasnej ciasnej???????????????ale nie spoczne....

zwróce sie do wojtito z prosba o tekst , taki bardzo wzruszający , ktory sugerowałby adopcje dwoch psiakow:) nie wyobrazam sobie nawet ile radosci moga dac, mnie wzruszyly te zdjecia do łez

tyle lat w schronisku, za co?????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']No ale na ile można Ją określić? 9-10 lat? [/QUOTE]

Ty wiesz z nas wszystkich najlepiej - znasz sunię osobiście. Dobrze by było ustalić taki przedział wiekowy dla suni i podawać go w ogłoszeniach, zawsze to nie czternaście, a jak sobie poczytasz, to tu coraz śmielsze propozycje odmłodzenia suni padają i jak tak dalej pójdzie to szczeniora będziemy ogłaszać:cool3:

Nie chciałabym podcinać nikomu skrzydeł, ale znalezienie jednego domu dla dwóch psów (dużych psów) będzie cholernie trudne. Oczywiście i takie cuda się zdarzają, ale zobaczcie ile sama Beka już czeka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...