Jump to content
Dogomania

Pierwszy piesek ...


diler01

Recommended Posts

witam wszystkich , chcialbym sie was zapytac o kilka nurtujacych mnie spraw , które pojawily sie podczas dotychczasowych 3 dni z moim pierwszym psem , który jest rasy Shih-Tzu.

1. Nie dowiedzialem sie od pani z chodowli , ile dokładnie powinienem dawać jej karmy (najprawdopodobniej Royal , niestety nie mam opakowania) a boje sie go przekarmic . Aktualnie je 3 razy dziennie , po prawie garśći karmy z wodą za każdym razem , i czasami troszke kefiru , bo wody nienawidzi :P

2. Sprawa tyczy sie spania , przez dzien zasypia czesto , na kilkadziesiąt minut , ale około 22 budzi sie na dobre i harcuje do b.późnych godzin , czy to ok ?

POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diler01']...

2. Sprawa tyczy sie spania , przez dzien zasypia czesto , na kilkadziesiąt minut , ale około 22 budzi sie na dobre i harcuje do b.późnych godzin , czy to ok ?

POZDRAWIAM[/quote]

ad.2 - wszystkie szczeniaki tak mają dopóki nie podrosna . jakiekolwiek bym miała nie zależnie od rasy wszystkie wykazywały szczególną aktywność :diabloti: własnie w godzinach pozno -wieczornych i wczesno-porannych :eviltong: taki urok szczeniaków :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diler01'](najprawdopodobniej Royal , niestety nie mam opakowania) a boje sie go przekarmic .[/quote]

nawiązując do tego fragmentu , od właściciela dostałem spora ilosc karmy w zwyczajnej reklamówce .... mialbym prosbe do was , jaka iloscią/ile razy dziennie karmiliscie 2 miesieczne shih tzaki ?

Link to comment
Share on other sites

Mi vet powiedziala, ze karmienie szczeniaczka 3x dziennie jest ok. Tak jak dla czlowieka jest dobre jesc czesciej a w mniejszych ilosciach tak i dla szczeniaczka. Jesli chodzi o ilosc podawanego pokarmu to najlepiej jest odmierzac miarka. Ja tez na poczatku nie dostalam miarki wiec poszlam do sklepu by mi dali i ja otrzymalam:p pani dodatkowo zaznaczyla mi na miarce ile mam dawac karmy, karmiac 3 razy dziennie

Link to comment
Share on other sites

Szczeniak powinien dostawac 4-5 malych posilkow dziennie, Royal nie jest zbyt dobra karma.
Wiecej o opiece nad szczeniakiem poczytaj:
[url=http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/url]

No i wlasciwie w przypadku pytan, warto dzwonic do hodowcy, masz numer telefonu, umowe itp.? Dobry hodowca bedzie sluzyc pomoca dluugo, wrecz sie powinien cieszyc z utrzymania kontaktu z nowym domem szczylka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

To nie tak, że jest zła. Kiedyś RC było lepsze, teraz trochę się popsuło... można karmic lepszymi karmami. RC to ta sama firma co Pedigree czy Whiskas ;) chociaz pewnie to nie są te same linie produkcyjne ;)
RC jest napewno drogą karmą, a można znaleźc takie, w których proporcja ceny do jakości jest lepsza :) szukając karm poprostu patrz na skład. Im mniej zapychaczy - tak bardzo ogólnie mówiąc - tj. zboża czy produkty pochodzenia zwierzęcego, tym lepiej ;)
Ja zmieniłam RC już dawno temu, ale też moje psiaki jakoś chętnie go nie jadły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...