Jump to content
Dogomania

Ogrodzony teren do zabaw/okolice Warszawy


Aaricia

Recommended Posts

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Witam wszystkich Dogomaniaków![/B][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Mieszkam na Białołęce/północnaWarszawa, mam 2 malamuty (Wantę i Brasa), mieszkamy w domu, więc psiaki mają spory teren do biegania (1800m), chciałbym jednak by moje psy mogły bawić się z innymi psami i tu niestety zaczynają się schody … mianowicie nie spuszczam moich psów na spacerach ze smyczy :placz:, ponieważ nie są w 100% odwoływalne, niestety, boje się o ich bezpieczeństwo, więc żeby je wybiegać uprawiamy bikejoring :lol:[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Mój pomysł polega na tym by znaleźć ogrodzony teren który można byłoby wynajmować od właściciela za opłatą na godziny i umawiać się tam na wspólne zabawy psiaków i pogaduchy właścicieli (a może nie za pieniążki tylko np. za to że kosilibyśmy tam trawę co jakiś czas, czy cos takiego) [/FONT][FONT=Times New Roman]Mógłby to być stary sad, łąka, działka ze starym, niezamieszkanym domem, działka jeszcze niezabudowana, no wiecie, jakikolwiek ogrodzony teren w okolicach Warszawy. Może ktoś w swoim sąsiedztwie widział taki teren i mógłby „zagadać” z właścicielem? Możnaby się tam też wzajemnie uczyć jak trenować psy, może zbić z desek wspólnie jakieś drabinki i kładki do agality, zawiesić oponę itp. Może macie np. starszych sąsiadów którzy mieszkają w domu z ogrodem i chętnie przyjęliby nas u siebie w zamian za jakąś niewielką pomoc, za pomalowanie płotu, za koszenie trawki? :multi:[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]A może ktoś już coś takiego wynajmuje i moglibyśmy się przyłączyć? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wiem, że są ogrodzone tereny dla psów w parkach na terenie Warszawy, ale tu chodzi o coś innego, jak dla mnie takie ogólnodostępne tereny odpadają, bo biega tam na raz za dużo psów i łatwo o bójki niestety :mad:Co wy na to? Jeżeli ktoś nawet nie wie nic o takim terenie to mimo wszystko bardzo proszę o opinie czy takie coś według was w ogóle ma szanse powodzenia i czy ktoś chciałby się zaangażować w takie zabawy gdyby teren się znalazł? [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam serdecznie ja i moje psiaki.:loveu:[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

czytałam o takich, ale nie wiem czy nadal sa czynne:
Na Bielanach jest jeden: w parku przy ul. Perzyńskiego. na Mokotowie cztery: w parku Bartłomieja (ul. Jadźwingów), Zieleniec (przy ul. Powsińskiej), skwer Słonimskiego (ul. Narbutta i Kwiatowa) oraz skwer Szewczenki (róg Gaworka i Spacerowej). Na Pradze Południe znajdują się dwa wybiegi dla psów: w parku im. Pułkownika Szyprowskiego „Leśnika” (ogrodzony teren, wejście od ul. Osowskiej) oraz plac przy ul. Łukowskiej.

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem, tylko czytałam o nich, ale z opinii osób które na takie place chodzą wiem jak to wygląda i niestety ja moich psiaków na pewno nie puściłabym tam luzem. też mieszkałam kiedyś w tych okolicach i nie wiem gdzie taki plac mógłby być, no ale ja tam mieszkałam 15 lat temu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja chetnie dołączyłabym się do takiej inicjatywy ale znaleźć coś takiego w Warszawie bedzie dość ciężko...chyba że na obrzeżach albo pod Warszawą..tylko sęk w tym żeby było wygodnie też dla właścicieli więc powinnobyć blisko..:roll:

Ja tez nie przepadam zatakimi wybiegami...mam psa w miare małego (10 kg) i jak z daleka widze że na wybiegu lata sobie owczarek niemiecki z wyżłem to się wycofuje:-? moja boi sie wiekszych psiaków od siebie generalnie...Z kolei z dużym psem tam chodziłam to też jak nikogo nie było bo on z kolei skłonny był do bójek no i niestety musiałam z nim uprawiać jogging na smyczy czego nie znosze:watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

Hej!:D Aaricia, musze przyznac, ze pomysl bardzo dobry, ale pewnie gorzej bedzie niestety z wykonaniem... Moze faktycznie dac ogloszenie gdzies moze ktos by sie zglosil... Mam pytanko w poscie napisalas, ze Twoje psy maja ok 1800m. do biegania,a moze bylaby by mozliwosc organizacji takich spotkan u Ciebie???

Link to comment
Share on other sites

Nie no stróże na ludzi to z nich żadne-mogłyby co najwyżej zalizać na śmierc, chociaż powiem wam że Wanta to w ogóle smieje się do każdego-kto by nie przyszedł, ale co do Brasa to nie jestem do końca pewna czy gdyby ktos sam chciał wejść na nasz teren to czy by wpuścił. Pewnie by nie ugryzł, ale zawsze jak jest u nas ktos nowy (facet) to go bardzo uważnie wącha, i taki jest ostrożny, czasem podszczypuje nawet, i jakby chciał ta osobę od domu odseparować, tak ją ciałem odpycha, później jak juz pozna ta osobę to jest spokój. takie zachownie wystepuje jednak tylko w stosunku do wysokich potężnych mężczyzn, do lasek leci jak pszczoła do miodu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,

Mam pytanie odnośnie tego czy udało się znaleźć taki ogrodzony teren. Nie ukrywam, że byłoby to wybawieniem dla mnie i dla mojej 8-miesięcznej seterki, która również nie jest w 100 % odwoływalna (choć jak jest w towarzystwie psów, to przynajmniej trzyma się "stada"). Problem z nią pojawia się gdy inne psy są zmęczone bieganiem z nią i wtedy zaczyna się u niej "węszenie" i podążanie za różnymi zapachami...
Będę bardzo wdzięczna za informację

Link to comment
Share on other sites

ja chodze czasem do parku przy kwatery głównej na gocławku/pradze.Jest tam ogrodzony wybieg, dość spory...tyle tylko że chodze tam jak jest w miare pusto bo jak wybieg zajęty np.przez 3 duże psy to już nie moge wejsc:roll:(bo sie boi)...ale 1 dużego już zaczepia...i weź tu zrozum;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='losiczka']ja chodze czasem do parku przy kwatery głównej na gocławku/pradze.Jest tam ogrodzony wybieg, dość spory...tyle tylko że chodze tam jak jest w miare pusto bo jak wybieg zajęty np.przez 3 duże psy to już nie moge wejsc:roll:(bo sie boi)...ale 1 dużego już zaczepia...i weź tu zrozum;)[/QUOTE]


a w ktorym miejscu w parku jest ten wybieg? mieszkam niedaleko i chetnie bym sie tam wybrala:) chlopakowi zaczyna doskwierac samotnosc:-( a do skaryszewskiego jednak mamy duzo dalej. kiedy najlepiej przyjsc, zeby nie bylo dzikich tlumow ludzko-psich?:cool3:moze bysmy sie spotkaly, ktoregos dnia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='litewka']Witam,

Mam pytanie odnośnie tego czy udało się znaleźć taki ogrodzony teren. Nie ukrywam, że byłoby to wybawieniem dla mnie i dla mojej 8-miesięcznej seterki, która również nie jest w 100 % odwoływalna (choć jak jest w towarzystwie psów, to przynajmniej trzyma się "stada"). Problem z nią pojawia się gdy inne psy są zmęczone bieganiem z nią i wtedy zaczyna się u niej "węszenie" i podążanie za różnymi zapachami...
Będę bardzo wdzięczna za informację[/QUOTE]


Pisz do mnie na pw chetnie sie spotkam i pokaze ci miejsce kolo Perzyńskiego 14 ,sprawdz w zumii tam jest park i taki wybieg :) tam spotkalismy sie ostatnio w 5 malamutów jest dosc miejsca zeby psy poszałały :)

Link to comment
Share on other sites

Moglibyśmy ustalić tak konkretnie jakiś dzień tygodnia i godzinę i spotykać się tam regularnie :)
w te sobotę możliwe ze będzie spotkanie ale dam znać dopiero jutro rano /dzis wieczorem bo póki co jeszcze niedomówione jest :)
Spotkanie z Seterka było ale moj malamut odpadł na przedbiegach :) Seterka jest nie do zdarcia :) jak ktos ma setera albo husky to chetnie zapraszamy zeby i psiak litewki sie wybiegał :)

Link to comment
Share on other sites

Dla sprostowania. Ten "park" na Bielanach to nie park. Tylko ogrodzony skrawek ziemi gdzie psy mogą załatwić swoje potrzeby. O żadnym długim chodzeniu nie ma mowy :lol::lol: Nie wiem ile może mieć m2....hmmm...z 60...? :lol:
Owszem, psy moga sobie pobrykać ale właściciel nigdzie sie nie ruszy. :lol: Więc jechanie tam z Bemowa to wg mnie strata czasu ;) lepiej już wybrać Forty Bema, są bliżej i o wieeeele większe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ChromosomekX']Moglibyśmy ustalić tak konkretnie jakiś dzień tygodnia i godzinę i spotykać się tam regularnie :)
w te sobotę możliwe ze będzie spotkanie ale dam znać dopiero jutro rano /dzis wieczorem bo póki co jeszcze niedomówione jest :)
Spotkanie z Seterka było ale moj malamut odpadł na przedbiegach :) Seterka jest nie do zdarcia :) jak ktos ma setera albo husky to chetnie zapraszamy zeby i psiak litewki sie wybiegał :)[/QUOTE]

Ok, czekam na wiadomość :) Ja mogę dopiero ok. 13.

Może ktoś jeszcze chętny?

Anetta, dla mnie ten wybieg na Bielanach jest ok - pewnie, że mógłby być większy, ale muszę cieszyć się tym co jest. A z Bemowa to 10 min samochodem.
Moja seterka nie do końca jest odwoływalna, a tam ja nie muszę się stresować, że nie wróci. Forty Bema są super na spacer, ale mojego wariata musiałabym mieć na smyczy (ostatnio trochę się buntuje).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Dla sprostowania. Ten "park" na Bielanach to nie park. Tylko ogrodzony skrawek ziemi gdzie psy mogą załatwić swoje potrzeby.[/QUOTE]


Ogrodzony wybieg dla psow jest czescia parku Bielany III ;] masz trochę nieaktualne informacje poza tym nie jest to toaleta dla psa ;] do tego znajdz mi drugi tak duzy teren ogrodzony w warszawie przeznaczony dla psów z niepopsutymi furtkami ;]
Poza tym jak ci sie nie podoba to nie przychodz ;] bedzie wiecej miejsca dla innych ;] ja nikogo nie bede zmuszała do przylaczania sie do "zabaw w toalecie dla pieskow" ;] jestes swojego psa pewna ufasz mu itd puszczaj go sobie gdzie chcesz ,a ten wybieg jakos wystarczyl zeby zmeczyc 5 malamutów :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...