Jump to content
Dogomania

czyszczenie obroży


Karolina Kolumna

Recommended Posts

Czy macie jakiś dobry i wypróbowany sposób na pozbycie się bardzo nieprzyjemnego zapachu obroży skórzanej, bez niszczenia jej? Próbowałam ją umyć, ale schodzi przy tym farba, więc nie chcę jej zniszczyć, poza tym zapaszek zostaje. Może znacie jakiś specyfik który jest w stanie wywabić zapach pieskiego potu i brudu?

Link to comment
Share on other sites

Z takich starych "domowych" sposobów wiem, że skórę odświeżało się przecierając miękką szmatką nasączoną mlekiem.
Jak wyschnie dobrze jeszcze lekko nasączyć tłuszczem np. oliwką

Oczywiście woda do pielęgnacji skóry odpada bo skóra stwardnieje.

Link to comment
Share on other sites

nie mlekiem, mleko dopiero da sliczny zapaszek!
skora od chleba w zaleznosci od koloru obrozy mozesz dobrac odpowiedni chleb. i do skutku. pieknie czysci brud ze skory nie uszkadzajac skory. wacik z octem lub sokiem z cytryny wywabi zapach. na koniec krem nivea zeby ladnie zaimpregnowac i wypolerowac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30'] wacik z octem lub sokiem z cytryny wywabi zapach. na koniec krem nivea zeby ladnie zaimpregnowac i wypolerowac...[/quote]
Za to cytryna i nivea dadza taki efekt zapachowy, ze pies bedzie unikal zalozenia obrozy, badz pojdzie w pierwsze lepsze psie perfumy sie wypachnic ;).
Dobrym rozwiazaniem jest tran, oliwa z oliwek do konserwowania skorzanych elementow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']nie mlekiem, mleko dopiero da sliczny zapaszek!
skora od chleba w zaleznosci od koloru obrozy mozesz dobrac odpowiedni chleb. i do skutku. pieknie czysci brud ze skory nie uszkadzajac skory. wacik z octem lub sokiem z cytryny wywabi zapach. na koniec krem nivea zeby ladnie zaimpregnowac i wypolerowac...[/QUOTE]

hej!nieźle brzmi ten Twój sposób,wypróbuje go na obroży mojej psiny.
Obróżka jest w kolorze naturalnym troche już przybrudzona, więc nie zaszkodzi spróbować.:)

Link to comment
Share on other sites

cytryna po wyschnieciu nie daje zadnego zapachu.....
zwykly chamski krem nivea bardzo dobrze impregnuje i natluszcza a zapach ulotni sie po niecalej dobie.
Brutus jak dotad nie uciekl jeszcze od swojej obrozy.
bardzo dobrze tak sie czysci rowniez paski skorzane, torebki itd. do czesci zamszowych dobra jest skorka od chleba nad para wodna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...