Jump to content
Dogomania

Cirneco dell'Etna


Koma

Recommended Posts

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trochę fotek rudości z Krakowa:)

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v366/k12345/tn_colombian_friends_golden_friend.jpg[/IMG]

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v366/k12345/tn_colombian_friends_golden_frie-1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img.photobucket.com/albums/v366/k12345/tn_colombian_friends_golden_friend0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A brzuszek Kaśki nie jest już zarezerwowany dla cioci Izy! Wujek Tomek też został zaakceptowany (wujek Tomek był tym faktem mocno zaskoczony!).
Pzdr.[/quote]
no może zarezerwowany dla mnie nie jest, ale to ja byłam pierwsza!!!! :cool3: i mam nadzieję, że jeszcze nie raz wycałuje ciotka Iza Luli brzuszek :) :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ypsylon dzięki :).
Wczoraj oba Rude rozpoczęły ChPl i INT CH, BOB powędrował w łapki Rudiego. Bardzo sie cieszymy..
Dzis cieszymy sie dodatkowo, bo nasz charcik włoski Il Cagnolino Fernando rownież dostał CAC i CACIB..
Udana wystawa :loveu: , z kazdej moge wracac z 3 CACIBami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje,
pogłaskałam sobie troche Twoje rudzielce ale najpierw Ty mi za szybko uciekłaś , potem ja na chwilą odeszłam , a potem to juz ani Ciebie ani męża nie było i tyle mojego co pogłaskałam i poogladałm na żywca, jestem nieco niepocieszona.
Muszę powiedzieć że na żywca bardziej podoba mi się malutka,nie sądziłam że miedzy pieskiem a suczką tej rasy jest taka różnica w wielkosci

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']Gratulacje,
pogłaskałam sobie troche Twoje rudzielce ale najpierw Ty mi za szybko uciekłaś , potem ja na chwilą odeszłam , a potem to juz ani Ciebie ani męża nie było i tyle mojego co pogłaskałam i poogladałm na żywca, jestem nieco niepocieszona.
Muszę powiedzieć że na żywca bardziej podoba mi się malutka,nie sądziłam że miedzy pieskiem a suczką tej rasy jest taka różnica w wielkosci[/quote]

Lothia, myśmy po ocenie posiedzieli chwilę w "zagłebiu" basenji pod namiotem Pedigree, a pozniej Piotr ewakuował się z psami do klimatyzowanego samochodu.. A ja dalej pod namiotem z baskami większosc czasu do 17.00 przesiedziałam...
Co do wielkosci.. Kerttu i Rudi to dwie rożne bajki jeśli chodzi o cirneco. Kerttu jest bardziej prawidłowa, pierwotna, w starym typie, takim sprzed 10-15 lat, typowy pies pracujący, polujący, z szorstką szatą której niestraszne kolce malin, pokrzywy, jej nawet owady nie są w stanie udziabac bo niedostaja do skóry.. To mały, waleczny, zwrotny piesek..Rozmiarowo jest 2 cm ponad dolną granice wzorca.
Rudi jest w typie "wystawowym", to nowa linia, teoretycznie bardziej widowiskowa, posągowa, taka która ma przyciagać wiekszą uwage..
I Rudi moze i taki jest, czeska sedzina która ma na swoim podwórku Ramsa (Giltedged CRYBABY typ pośredni między moimi, ale bliżej Rudiego) nie wiedziała jak ma Kerttu okreslic, natomiast Rudi zachwycił ją całoscią. Rudi jest na granicy wzorca wysokoscią, zalezy kto go mierzy i czy jest wybiegany i zwarty czy luzny.
Ja osobiscie też wolę Kerttu, ma lepsze kątowanie tyłu, nie przesadzone jak Rudi, ma silny grzbiet i zad, proporcjonalnie mocniejsze szczęki, lepszą proporcję kufa/mozgoczaszka, lepszą proporcję całosci ( Rudi jest ciut za długi, ale i wysokonożny).
Sędziowie zagraniczni ( co bardziej obeznani w rasie) rownież preferują Kerttu..
Co najważniejsze Kerttu ma lepszy charakter.. Jest stabilniejsza, ostrożna ale szybko łapie kto jest OK a kto nie ( świetnie odczytuje nasze emocje, jesli z kims rozmawiam ona zaraz wie czy to ktoś ok, czy nie, jesli nie potrafi pokazac zeby po gardło).. Rudi to histeryk, szybko się nudzi, jest szczekliwy i wyjący, i uprzedza sie do ludzi, przedmiotów i sytuacji całkiem bez powodu..
Z ciekawostek..
Jakis miesiac temu, Kerttu odmówiła wchodzenia na jeden z trawników w okolicy..
Nie i juz, jak osioł, zaczynalismy więc spacer w innym miejscu. 2 tygodnie pozniej po spacerze miedzyinnymi przez ten trawnik zachorował Agi, charcik. Tydzien temu, dowiedziałam sie, ze na tym trawniku własciciele pobliskich działek rozsypują trutkę na szczury, bo myszy objadały im płody rolne..Kerttu te trutkę wyczuła, głupia ja ze nie chciałam jej słuchac i jak muł właziłam na ten trawnik :shake: Jest mądrejsza odmemnie ..
Ot kochana Lulunia jak to mówi Ypsylon :loveu:

Link to comment
Share on other sites

widać że zawodowiec się wypowiedział, bardzo fachowo i przystępnie[zastanów sie nad napisaniem ksiażeczki o nich], ja byłam do 14 przy baskach[taka w kapeluszu, w sukience w kropeczki,niestety bez Mai , bo stwierdziłam że za gorąco].Rzeczywiście mają szorstkawą , może to źle powiedzianę taką twardszą sierść[porównałabym w dotyku trochę do dobermaniej]a na fotach wydaje się taka gładka i miękka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A w ostatnią sobotę, rudaski miały swój "dorosły" debiut zagraniczny.
Byliśmy w Oberwart, sędziowała p. Steffi Kirschbichler, starsza pani, ze sporą wiedzą, b. wymagająca, psy biegały, biegały i biegały..Oba rude dostały po CACIBie, i zaczęły championat austrii.:multi:
BOB powedrował w łapki Rudiego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']widać że zawodowiec się wypowiedział, bardzo fachowo i przystępnie[zastanów sie nad napisaniem ksiażeczki o nich], ja byłam do 14 przy baskach[taka w kapeluszu, w sukience w kropeczki,niestety bez Mai , bo stwierdziłam że za gorąco].Rzeczywiście mają szorstkawą , może to źle powiedzianę taką twardszą sierść[porównałabym w dotyku trochę do dobermaniej]a na fotach wydaje się taka gładka i miękka[/quote]
Widziałam Cię,
Agabasek powiedział mi, kto zacz.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']A w ostatnią sobotę, rudaski miały swój "dorosły" debiut zagraniczny.
Byliśmy w Oberwart, sędziowała p. Steffi Kirschbichler, starsza pani, ze sporą wiedzą, b. wymagająca, psy biegały, biegały i biegały..Oba rude dostały po CACIBie, i zaczęły championat austrii.:multi:
BOB powedrował w łapki Rudiego...[/quote]
[COLOR=red]Gratki dla jednego i gratki dla drugiej!!! [/COLOR]
[COLOR=red][/COLOR]
Widać, że ta wystawa była szczęśliwa dla Polaków. Nasze dwie akitki skończyły Interchampionaty!!!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']A w ostatnią sobotę, rudaski miały swój "dorosły" debiut zagraniczny.
Byliśmy w Oberwart, sędziowała p. Steffi Kirschbichler, starsza pani, ze sporą wiedzą, b. wymagająca, psy biegały, biegały i biegały..Oba rude dostały po CACIBie, i zaczęły championat austrii.:multi:
BOB powedrował w łapki Rudiego...[/quote]

GRATULUJE !!! szkoda ze w inne dni bylismy :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...