Jump to content
Dogomania

Niemiły zapach psa rasy chow chow..


Doda_

Recommended Posts

sasiadka ma psa chow, ma kilka lat, nie wiemy czemu ale zapach jest straszny. Wychodza z nim na dwor i przez dobre pol godz caly korytarz smierdzi wymiotami jakby. Otworzyli nam drzwi do swojego mieszkania bo chcielismy o cos zapytac, to zapach byl taki.. ze o malo nie zemdlalam :shake: Taki z wymiotami.. nie wiem dlaczego, mieli poprzedniego psa i bylo okej. dlatego chcialam sie zapytac czy moze ktos z was wie dlaczego pies ma taki zapach ? szkoda mi psa, moze go w ogole nie kapia? Ja nie wiem jak oni moga normalnie bywac, spac w mieszkaniu :shake: ja ledwo wytrzymam z takim zapachem nawet przez minute...
moze ktos z was ma chow chow i moglby cos powiedziec na ten temat...?
Nie wiem czy to wina wlascicieli, ze go nie dbaja, czy jak ?

Link to comment
Share on other sites

Całkiem mozliwe, że pies sie w czyms wytarzal, a wlasciciele nie wykapali go... I dlatego tak cuchnie, z tym ze dziwne, ze im to nie przeszkadza... Hmmm... z tgo co wiem to przy zapaleniu uszu tez moze byc taki przykry zapach, badz przy chrobach jamy ustnej... Trudno powiedziec... A to dlugo juz trwa czy od jakiegos czsu? Pies wyglada na zaniedbanego???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='O1us_89']A to dlugo juz trwa czy od jakiegos czsu? Pies wyglada na zaniedbanego???[/quote]

Juz kilka lat..
Nie wygląda na zaniedbanego, hmm, ma b. grube włosy i nie widać czy jest chudy czy nie. Ale sierść mogłaby być lepsza.. Nie są takie jak np. te [URL]http://www.dogcastradio.com/images/Chow1.jpg[/URL] <-- ten pies lepiej wygląda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doda_'] szkoda mi psa, moze go w ogole nie kapia? Ja nie wiem jak oni moga normalnie bywac, spac w mieszkaniu :shake: ja ledwo wytrzymam z takim zapachem nawet przez minute...
[/QUOTE]Możliwe ze własnie go wykąpali ale nie wysuszyli dokładnie i namnożyly sie bakterie beztlenowe dla których wilgoć i ciepło sa idealnymi warunkami do rozwoju. Smród beztlenowców jest niezapomniany ....

Psy z obfitym futrem powinno sie po kapieli podsuszac przynajmniej przy samej skórze własnie żeby uniknąc odparzeń i zaśmierdzenia.

Jezeli to jest przyczyną ,to problem zniknie po kolejnej kapieli. Ale równie dobrze pies moze byc chory..


edit. W miedzyczasie doczytałam ze to trwa od kilku lat.
W takim razie podejrzewac mozna ze przyczyna jest skład pozywienia jakie dostaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...