Jump to content
Dogomania

Niesympatyczne pożywienie


Bila

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, po raz pierwszy jestem na forum i chciałabym zapytać o rzecz następującą. Mam 5-miesięcznego labradora, który od jakiegoś czasu "upodobał" sobie wcinanie odchodów (zwłaszcza w lesie), czy to oznaka, że brakuje mu czegoś w pożywieniu?

Jeszcze raz pozdrawiam. Bila

Link to comment
Share on other sites

Mój piesio reaguje na stanowcze "fuj!" jak się zbliża do kupki. Przynajmniej w mojej obecności nie ruszy jej......

Myślę, że chęć zjedzenia własnej kupki u Pagaja bierze się po części z apetycznego zapachu, jaki ona wydziela.... nie śmiejcie się, jego kupa ma wyraźnie zaznaczony zapach..... jego karmy :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Rzecz w tym, że Bilba nie interesują psie kupki(!). Raczej te inne. Jest to problemem wzwłaszcza wtedy, gdy idziemy do pobliskiego lasu i tam biega luzem. Obecnie na tyle mam opanowane te newralgiczne miejsca, że po prostu zapinam go wtedy na smycz. Gorzej gdy pojawia się nowe newralgiczne miejsce. Rozpacz.

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj dawać mu tabletki Rumen-tabs. Jest to wyciąg z treści żwacza i daje się je właśnie wtedy, gdy pies zjada padlinę, odchody. Mój Atos też rozsmakował się w kupach (ludzkich, psich raczej nie jada), dawałam mu te tabletki i może nie na 100 %, ale pomogło - zjadał zdecydowanie rzadziej.

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się Bila. Chyba wszystkie psy mają takie upodobania. Max kiedyś wprost uwielbiał takie rzeczy. Teraz już mu przeszło, ale przerzucił się na padlinę. Wyciągnął już z jeziora wszystkie padłe kaczki, ostatnio znalazł całkiem ładnego suma. Nie wspominam już o wszelkiego rodzaju żabach czy myszach -to tylko przekąska. Bardzo też polubił jednorazowe reklamówki, które niestety są wszędzie. Ludzie noszą w nich smakowite rzeczy, a później wyrzucają na ziemię i mój wiecznie głodny piesio myśli że zjada nie wiadomo jakie rarytasy. A potem są problemy żołądkowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Nie widzę nic w tym złego, że temat został odkopany... Zjadanie odchodów innych stworzeń to częsty temat i "zmartwienie" wielu właścicieli psiaków... Zamiast zakładać kolejny wątek, uważam, że lepiej go odkopać. Swoją drogą sama na początku nie zwracałam uwagi na daty ;) normalne ;);)
Mylić się jest rzeczą ludzką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...