Jump to content
Dogomania

Mój husky-pytanie


Arni999

Recommended Posts

Witam jestem w posiadaniu takiego o to Huskiego, na zdjęciu ma 10 miesięcy
[IMG]http://img139.imageshack.us/img139/6072/72796445.jpg[/IMG]

i mam pytane co do niego.. czy będzie on taki duży jak ten husky:
[IMG]http://img217.imageshack.us/img217/9793/husky18s.jpg[/IMG]

czy mniejszy? i jaki duży urośnie jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

Arni999 co masz na myśli pisząc:

[QUOTE]jaka to odmiana huskiego [/QUOTE]

Nie ma odmian tej rasy ;)
Mając psa z rodowodem możesz mieć przedstawiciela linii czeskiej (wyścigowej) lub amerykańskiej - europejskiej (wystawowej).

Wzorzec rasy jest jeden i określa jak duży może być pies / suka.

I tak,
prawidłowy wzrost psa - 53,5 cm - 60 cm (waga: 20,5 kg - 28 kg)
prawidłowy wzrost suki - 50,5 cm - 56 cm (waga: 15,5 kg - 23 kg)

Link to comment
Share on other sites

dostałem go od wujka 10 miesięcy temu..zajmuje sie nim, biegam z nim i jeżdżę na rowerze.

chciałem tylko zapytać czy huskie rosną takie duże jak ten którego przedstawiłem na obrazku wyżej. ale chyba już otrzymałem odpowiedź.

Aha..rodowodu nie posiadam.

Link to comment
Share on other sites

jedyne czego go nauczyłem to podawanie łapy...

mam ogród dosyc spory ogrodzony, ale nie moge go puszczać tam bo cały czas pod siatką ucieka:/

raz jak uciekł to go nie było 24dni..w schronisku za 85zł go musiałem odebrać:/

po 2 tygodniach znowu uciekł i za 2 dni kolega mi go przyprowadził..

a dzisiaj znowu uciekł bo myslałem że zmądrzał trochę i go puściłem luzem..a jednak nie zmądrzał i poszedł sobie po lesie pobiegac..jakoś mi się go udało złapać po paru godzinach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arni999']jedyne czego go nauczyłem to podawanie łapy...

mam ogród dosyc spory ogrodzony, ale nie moge go puszczać tam bo cały czas pod siatką ucieka:/

raz jak uciekł to go nie było 24dni..w schronisku za 85zł go musiałem odebrać:/

po 2 tygodniach znowu uciekł i za 2 dni kolega mi go przyprowadził..

a dzisiaj znowu uciekł bo myslałem że zmądrzał trochę i go puściłem luzem..a jednak nie zmądrzał i poszedł sobie po lesie pobiegac..jakoś mi się go udało złapać po paru godzinach.[/quote]

Po pierwsze, to na tym obrazku, który umieściłeś pod zdjęciem swojego psa, nie widać, czy husky jest duży, czy mały, widać jedynie, że jest kompaktowy, dobrze owłosiony i dość mocnej budowy, ale równie dobrze może mieć 56 co 60 cm.
Twój pies jest raczej drobnej budowy i szczuplejszy. Chociaż pokazując nam jedynie jego portret, niewiele możemy zobaczyć. Twój pies może jeszcze zmężnieć, ale raczej większy (wyższy) już nie będzie.

Co do powyższej wypowiedzi, to.... poczytaj sobie o tych psach na forum i w różnych publikacjach. Bardzo często bywa tak, że husky nie można puszczać luzem, bo ich zew jest tak silny, że zazwyczaj uciekają. Nie licz na to, że zmądrzeje. On jest teraz w takim wieku, że na pewno do 2-3 lat nie zmądrzeje, a stanie się bardziej samodzielny i będzie częściej uciekał. Radzę zaopatrzyć się w długą linkę i tylko na niej psa wyprowadzać, oraz nauczyć go komend "w prawo", "w lewo", "naprzód", "stój" itp. i zabierać go na wycieczki rowerowe, żeby się wybiegał. Oczywiście zawsze na smyczy i szelkach.

Link to comment
Share on other sites

Wiele informacji potrzebnych Ci o tych psach znajdziesz tu na forum;). Problem o którym piszesz to standard... niestety taka rasa . A ogród zawsze można lepiej zabezpieczyć i puszczając w nim psa mieć go na oku ;).
Poczytaj o bikejoringu może się skusicie bardzo fajny sport, sprawiajacy wiele frajdy psu i opiekunowi no i stosunkowo nie drogi;). Powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...