Jump to content
Dogomania

Ganianie za wiewiórkami


Rukia

Recommended Posts

Witam!
Przygarnełam z podwórka 2latnią suczke. Jest u mnie juz rok więc ma 3 latka..ciężko nad nią pracowałam, bo była dość niegrzeczna, ale kiedy idziemy do lasu i ją spuszczam wtedy zobaczy jakąś wiewiórke biegnie do niej i wpatruje się godzinami na drzewo (czasami piszczy i skacze na drzewo) i niechce od niej odejść wołam ją a ona jakby była głucha i mnie niewidziała...czekam na nią czasami pół godziny i nieprzychodzi wtedy podchodze do niej i biorę ją na rece odchodze troche od wiewiorki i biore ja na smycz...nie jest to takie uciazliwe jak jest ona blisko mnie, ale kiedy sie oddali albo wiewiórka przeskakuje na drzewach ona za nią biegnie i muszę puźniej ją po lesie szukać.
Mam nadzieje ze ktos mi pomoże..:)

Link to comment
Share on other sites

Nie puszczaj psa po lesie bez smyczy... Zajrzyj sobie tutaj:
[url=http://www.dogomania.pl/forum/f1060/]Myśliwi - Dogomania Forum[/url]

Linka 10 metrów i wszyscy będą zadowoleni - i Ty bez nerwów, i pies zdrów i cały, i zwierzaki leśne spokojne.
Bez linki nie ma co myśleć o oduczaniu takiego zachowania, bo jest ono silnie samonagradzające się (samo się utrwala i pogłębią z każdą pogonią, jest to dla psa wielka przyjemność) - jak już masz linkę, ćwicz przywołanie i nagradzaj; na początku w neutralnym tereniu, później w lesie, w obecności wiewiórek czy innych rozpraszających istotek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...