Jump to content
Dogomania

Jak dokladnie zmierzyc temperature przed porodem.Ratrunku


jesien222

Recommended Posts

Mam wielka prosbe w zwiazku z tym ze moje suki sa wysterylizowane nie mam pojecia jak to sie robi.Znajomych suke bedzie sie szczenic na dniach a mozer godzinach a oni nie wiedza w jaki sposob zmierzyc jej temperature.ja sama tez nie wiem czy termometr wklada sie w odbyt?:oops:Jaka temperatura wskazuje na to ze to juz blisko????Prosze o szybkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak, temperature miezy sie w odbycie- ja zaczynam od 57 dnia po kryciu. Przyjmuje się, ze spadek temperatury przed porodem moze wyniesc 2 stopnie od temperatury fizjologicznie normalnej- czyli do ok 36.5, czasem nawet niżej. Moja najstarsza suka przed 1 porodem miała 35.7 bodajze, urodziła w ciagu 12 godzin.
Temperature trzeba mierzyc 4 razy na dobe ( ja mierze co 3 godziny w dzien, i raz w nocy) zeby zauwazyc ten najwiekszy spadek - casem trwa on bardzo krótko, i godz pozniej temp wynosi juz 37 lub wiecej. Uzywam termomentru elektonicznego z szybkim pomiarem zeby nie stresowac psa dłuzej niz to konieczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Nie ma jak to bardzo bliska znajoma, ze nawet pisze za wlascicieli po forach :diabloti:.
No masz tego kolejnego kundelka i co?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f346/nie-moze-pokryc-141014/?highlight=#post12534362[/URL][/quote]
Co do moich psiakow to nie beda kryte bo sa juz po zabiegach:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...