Jump to content
Dogomania

Co z tymi pazurkami???


miska

Recommended Posts

Witam!Dzis przegladalam moja shih tzu i zauwazylam ,ze ma kilka czarnych paznokci.Zawsze nimi sie zajmowala fryzjerka ,baaaa nawet pokazywala mi,jak sobie z nimi radzic ,jesli beda dlugawe,ale one wtedy byly biale.Teraz chcialam wziac sprawe w swoje rece i cazki a tu niespodzianka:p.Zupelnie nie wiem co z tymi czarnymi powinnam robic???
Wiecie moze?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pazurki u psiaków są przeważnie czarno-białe :cool3:
Także uważam że powinnaś je normalnie obciąć ;)
A mój weterynarz obcina za darmo pazurki więc nie wiem jak twój ale też powinien :eviltong: Mój shih tzu jest narazie malutki ale ma biało-czarne pazurki :wink:

[IMG]http://shihtzu2001.fm.interia.pl/z7.jpg[/IMG]
Zdjęcie pazurków Shih tzu (kopiowane z internetu)

Link to comment
Share on other sites

z czarnymi pazurami jest na tyle trudniej, że nie widać naczynia krwionośnego / które niestety przycięte bardzo krwawi/. do obcięcia przydałaby się wprawa;) jeżeli masz obawy, że psiaka zranisz polecam wizytę u weta lub psiego fryzjera. możesz tez spróbować obciąć delikatnie same czubki pazura. jeśli chcesz sama skrócić pazurki a boisz się , że psa skaleczysz pozostaje piłowanie. wprawdzie trochę trwa ale nie ma dużego ryzyka skaleczeń. ja mojej Tarze / boi się obcinania/ piłuję takim pilnikiem budowlanym do drewna chyba / kupiłam w castoramie/- działa super:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miska']Witam!Dzis przegladalam moja shih tzu i zauwazylam ,ze ma kilka czarnych paznokci.Zawsze nimi sie zajmowala fryzjerka ,baaaa nawet pokazywala mi,jak sobie z nimi radzic ,jesli beda dlugawe,ale one wtedy byly biale.Teraz chcialam wziac sprawe w swoje rece i cazki a tu niespodzianka:p.Zupelnie nie wiem co z tymi czarnymi powinnam robic???
Wiecie moze?[/quote]


Jak już chcesz sama obcinać, to kup w sklepie zoologicznym specjalne cążki do tego. Jasne czy ciemne obcinać trzeba, ale czarne ostrożnie - tak jak już Marta wspomniała powyżej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...