Jump to content
Dogomania

Odrobaczanie


Chapi

Recommended Posts

Hey mam rocznego Labradorka i chciałabym zapytać co ile powinnam go odrobaczać bo każdy mi mówi co innego....
A właśnie co z Pchłami jak zwalczyć pchły i larwy...
to też powinnam robić co jakiś czas ? Jeśli tak to co ile?

Z góry dziękuje !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chapi']Hey mam rocznego Labradorka i chciałabym zapytać co ile powinnam go odrobaczać bo każdy mi mówi co innego....
A właśnie co z Pchłami jak zwalczyć pchły i larwy...
to też powinnam robić co jakiś czas ? Jeśli tak to co ile?

Z góry dziękuje ![/QUOTE]

Najlepiej psa nie odrobaczać w ciemno tylko co przykładowo pół roku zanosić do badania próbkę kału. Koszt badania groszowa sprawa, jak robaki są to się odrobacza, jak nie, to się psa nie truje niepotrzebnie.

Generalnie przy małych dzieciach zaleca się psa odrobaczać co 3 miesiące; normalnie co pół roku lub nawet rzadziej.



Co do pcheł - też nie wciska się w psa chemii "profilaktycznie", na zapas. Większość preparatów przeciw kleszczom (krople, obroże) działa tez na pchły, więc problem z głowy. Na pchły nie działa obroża Preventic.

Pchły z nieba nie spadają, dostają ich zwykle psy które stykają się często i dużo z psami zaniedbanymi, zapchlonymi (mój nie miał pcheł od x lat). Jak pies się drapie, w sierści przy skórze widać ciemnawy proszek, jakby piasek - to zwykle oznacza inwazję pcheł. Wówczas najlepiej użyć kropli, pudru lub szamponu (obroże przy psie już zaatakowanym przez pchły są mało skuteczne), a mieszkanie, zwłaszcza psie posłanie, dywany, meble wyściełane, zakurzone kąty, spryskać odpowiednim preparatem w sprayu.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja swoją haszczakową sunię (urodzoną na początku lutego br.) wziąłem do domu w maju, kiedy tylko skończyła 12 tydzień życia (do tego czasu była już przez moja hodowczynię odrobaczona czterokrotnie w wieku trzech i pięciu tygodni oraz dwóch i trzech miesięcy) i przy jej odbiorze zostałem zaraz poinstruowany, aby do końca roku odrobaczać ją co dwa miesiące (czyt. w czerwcu, sierpniu, październiku i grudniu), a później już tylko co pół roku (choć po konsultacji weterynaryjnej żadnych z tego tytułu przeciwwskazań nie było, to dano mi do zrozumienia, że jest to czynione bardziej w celach zapobiegawczych, a niżeli koniecznych, więc pewnie równie dobrze mógłbym to czynić i co trzy miesiące, bez większego ryzyka dla zdrowia szczenięcia).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...