Jump to content
Dogomania

Czemu męczycie psy?


RRRR

Recommended Posts

Też mam westa,ale nie zamęczam go tak jak wy jakimis wymyślnymi tresurami (chodzenie po ścianie - po co mu to jest potrzebne?). Mój piesek jest przede wszytkim moim kumplem, a co jak widac po Forum odeszło gdzieś w zapomnienie. Czy myśleliście kiedyś o tym, że tak naprawdę według mnie męczycie te psy?
RRRR

Link to comment
Share on other sites

odpowiednie uczenie sztuczek to przyjemność dla psa i pomaga pogłębić więź z właścicielem.Dlaczego według ciebie to jest męczenie?Dam ci jeden przykład : kiedy dam swojemu psu do zrozumienia że zaraz będzie szkolenie to odrazu merda ogonem i się cieszy.Czy tak zachowuje się zamęczony pies?I do tego za dobrze wykonaną rzecz jest nagroda.No naprawdę straszne.Szczególnie że tak dużo psów lubi uczyć się sztuczek.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha :lol:

RRRR , czy to jakaś prowokacja? :lol:

O co Ci chodzi ?
Tobie też właściwie jest w życiu potrzebne tylko jedzenie, sranie i sen (przepraszam, że tak kolokwialnie to ujmę...:evil_lol:) ?

Współpraca z człowiekiem do dla psa normalna kolej rzeczy, psy były hodowane do różnych celów i zadań i to jest dla nich źródło realizacji i szczęścia (chyba, że pies jest wypruty z popędów... ale każdy jakieś tam ma) a czy to będzie praca ratownicza, agility czy sztuczki (tak, chodzenie po ścianach) to dla psa żadna różnica, [SIZE=1]choć oczywiście to pierwsze jest dużo poważniejsze i tylko to da się nazwać właściwie PRACĄ. [SIZE=2]Bo każda z tych rzeczy opiera się na współpracy. A akurat wchodzenie tylnymi łapami na ścianę to jedno z ćwiczeń na świadomość i koordynację ciała, bardzo przydaje się psom trenującym agility, czyli takim jak mój.

Napisałeś, że Twój pies jest dla Ciebie kumplem. Tzn? Co razem robicie? Na czym się to 'kumplostwo' opiera?
[/SIZE] [/SIZE]
Pozdrawiam ja i mój pies chodzący po ścianie :loveu:
Strasznie jest umęczony, strasznie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa idę zadzwonić do Toz-u tak męczyć psa... :shake: w głowie mi się to nie mieści :shake: biedny Bzik on jest taki nieszczęśliwy..i jeszcze to agility:-(

o tu widać dokładnie jak bardzo jest męczony


[IMG]http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zawody%20sopot%2009/czesc1/IMG_1481.jpg[/IMG]


nie mogę na to patrzeć.. zdjęcie drastyczne ..chyba w linku powinnam zamieścić :hmmmm:


:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To jest odpowiedź na wszystkie posty nie tylko Bzika.
1. Oczywiście, że go męczysz
Nagroda tylko wtedy jak coś dobrze zrobi. Tak jakby nie mógł dostać nagrody za nic, tak po prostu. Czy Ty jesz smakołyki, jak coś dobrze zrobisz, czy jak masz ochotę? Może mąż lub chłopak powinien Cię nagradzać np czekoladką, jak ładnie wyprasujesz koszulę lub zrobisz coś dobrze i tym podobne
2. O co Ci chodzi ?
Tobie też właściwie jest w życiu potrzebne tylko jedzenie, sranie i sen (przepraszam, że tak kolokwialnie to ujmę...[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/evil_lol.gif[/IMG]) ?
Nawet tego nie skomentuję. Przepraszam
3. [SIZE=1][SIZE=2]A akurat wchodzenie tylnymi łapami na ścianę to jedno z ćwiczeń na świadomość i koordynację ciała,
Być może pewnych rzeczy nie nie zrozumiem nigdy. Po co to jest potrzebne psu? Czy może to są Twoje fanaberie.Mój piesek będzie ćwiczył coś tam i będzie w tym najlepszy, a mnie wszyscy będą podziwiać jak go wyszkoliłam. Jemu to na pewno do niczego się nie przyda. No chyba, że dostanie ekstra nagrodę - dwa smakołyki lub kawałek kiełbasy, nie tego nie może dostać bo będzie brzydki i go nie będą podziwiać.
3. [/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2]Napisałeś, że Twój pies jest dla Ciebie kumplem. Tzn? Co razem robicie? Na czym się to 'kumplostwo' opiera?

Przede wszystkim na moim podejściu do niego. Nie uzależniam karmienia - patrz nagrody od tego[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2], czy coś dobrze zrobi. Nie zmuszam go - tak nie zmuszam do ćwiczenia agility i innych wchodzeń po ścianach. Jeśłi coś lubi to mu to daję, jeśli mogę. Zapewniłem mu przede wszystkim stały kontakt z ludżmi, kiedy jestem w pracy. Nie siedzi 8 godz sam w małym mieszkanku, najczęściej zamkniety w jakiejś częśći mieszkania, żeby czegoś nie zniszczył, tylko sobie cały dzień biega po dworze, jesli ma ochotę
4. [/SIZE][/SIZE]Dam ci jeden przykład : kiedy dam swojemu psu do zrozumienia że zaraz będzie szkolenie to odrazu merda ogonem i się cieszy.Czy tak zachowuje się zamęczony pies?I do tego za dobrze wykonaną rzecz jest nagroda.No naprawdę straszne.
A dlaczego się cieszy? Bo będzie nagroda. Czyli tylko wtedy dostanie coś co mu naprawdę smakuje, jeśli podda się Twoim szkoleniom i zademonstruje swoją uległość uległy.
5. Bzikowa idę zadzwonić do Toz-u tak męczyć psa... :shake: w głowie mi się to nie mieści :shake: biedny Bzik on jest taki nieszczęśliwy..i jeszcze to agility:-(

o tu widać dokładnie jak bardzo jest męczony
To nie jest argument. Zdjęcie również można opisać - Co muszę zrobić, żeby spełnić zachcianki Pani i dostać w zamian smakołyk lub Bieg po smakołyk/jedzenie lub Po co ci ludzie wymyślili jakieś zawody lub Ciężka praca i bicie psa dają efekty. Pierwsze miejsce w konkursie agility zajął.... Po drugie, jakkolwiek chciałaś popisać się dosyć śmieszną/ciętą/inteligentną ripostą, no cóż, chyba nie wyszło. Radosne zdjęcie, które pokazałaś o niczym nie mówi. Zamieść zdjęcie, jak pies czeka na smakołyk, za Twoje wymyślne sztuczki. Nie twierdzę, że używacie przemocy w stosunku do swoich psów, ale takie zdjęcia też by można zmieścić - tresura poprzez bicie. Na pewno takie pieski też osiągają niezłe wyniki w agility. A może lepsze niż wasze bo są śmiertelnie przerażone.
Podsumowanie
Pies nie będzie spełniał Twoich zachcianek bo Cię kocha, tylko dlatego bo wie że w zamian dostanie jedzenie. W sumie istnieje powiedzenie przez żołądek do serca. Powodzenia i wielu sukcesów w różnych konkurencjach. Właściciel pieska dostającego smakołyki bo je lubi.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy jest sens z Tobą dyskutować, jesteś śmieszny... ale w sumie to dość zabawne :lol: Chociaż nie zrozumiałeś ani słowa z tego co napisałam.

[quote name='RRRR']
1. Oczywiście, że go męczysz
Nagroda tylko wtedy jak coś dobrze zrobi. Tak jakby nie mógł dostać nagrody za nic, tak po prostu. Czy Ty jesz smakołyki, jak coś dobrze zrobisz, czy jak masz ochotę? Może mąż lub chłopak powinien Cię nagradzać np czekoladką, jak ładnie wyprasujesz koszulę lub zrobisz coś dobrze i tym podobne [/quote]

Nie wiem o co Ci chodzi ale mój pies dostaje normalnie jeść rano i wieczorem:lol:

Hmm a czy Ty wykonujesz swoją pracę za darmo ? Czy dlatego, że Ci dobrze zapłacą? Dla psa jest tak samo z tą różnicą , że psom dobrze zmotywowanym praca sprawia przyjemność. Praca sama w sobie. Byłeś kiedykolwiek na treningu/zawodach agility? Większość psów biega bo sprawia im to przyjemność, same wyrywają się do przeszkód. Na zawodach nie można psa karmić ani nagradzać zabawą na torze. Pies biegnie na tyle na ile jest zmotywowany a jak widać niektóre są aż nadto :lol:

[quote][SIZE=1][SIZE=2]
Być może pewnych rzeczy nie nie zrozumiem nigdy. Po co to jest potrzebne psu? Czy może to są Twoje fanaberie.Mój piesek będzie ćwiczył coś tam i będzie w tym najlepszy, a mnie wszyscy będą podziwiać jak go wyszkoliłam. Jemu to na pewno do niczego się nie przyda. No chyba, że dostanie ekstra nagrodę - dwa smakołyki lub kawałek kiełbasy, nie tego nie może dostać bo będzie brzydki i go nie będą podziwiać.[/SIZE][/SIZE][/quote][SIZE=1][SIZE=2]

Przyda mu się, owszem.
Żeby całe życie nie leżał na kanapie/wąchał kwiatków.
Pies, tak jak Ty (zakładam) ma też inne potrzeby oprócz jedzenia i wydalania, mianowicie potrzebuje współpracy, stymulacji umysłowej i zajęcia, które my musimy mu zapewnić. Dzięki szkoleniu i współpracy właśnie.

[/SIZE][/SIZE][quote][SIZE=1][SIZE=2]
Nie uzależniam karmienia - patrz nagrody od tego[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2], czy coś dobrze zrobi. [/SIZE][/SIZE][/quote][SIZE=1][SIZE=2]

Ja też nie. Nagrody to co innego.

[quote]
Nie zmuszam go - tak nie zmuszam do ćwiczenia agility i innych wchodzeń po ścianach.[/quote]HAHAHA :evil_lol:
Chcesz przyjść na trening i zobaczyć jak mój bardzo zmuszany do agility pies sam rwie się do przeszkód, szczeka z radości i czeka na sygnał do biegania? :lol:

[quote]
Jeśłi coś lubi to mu to daję, jeśli mogę. Zapewniłem mu przede wszystkim stały kontakt z ludżmi, kiedy jestem w pracy. Nie siedzi 8 godz sam w małym mieszkanku, najczęściej zamkniety w jakiejś częśći mieszkania, żeby czegoś nie zniszczył, tylko sobie cały dzień biega po dworze, jesli ma ochotę
[/quote]Och, jaki jesteś niesamowicie szlachetny :lol: Uważasz, że my nie zapewniamy psu częstych spacerów i przyjemności ? Na jakiej podstawie tak uważasz? Mam wrażenie, że Ci się nudzi i sobie przyszedłeś pobić trochę piany :roll:

[/SIZE][/SIZE][quote]
A dlaczego się cieszy? Bo będzie nagroda. Czyli tylko wtedy dostanie coś co mu naprawdę smakuje, jeśli podda się Twoim szkoleniom i zademonstruje swoją uległość uległy. [/quote]:crazyeye:
Cieszy się bo będzie współpracować z człowiekiem, będzie mieć fajne zajęcie i dodatkowo dostanie nagrodę.
Mylisz nagrody z łapówkami.

A to, że dostaje nagrodę, to chyba normalne? Wyobrażasz sobie szkolenie psów bez nagradzania ?

[quote]
To nie jest argument. Zdjęcie również można opisać - Co muszę zrobić, żeby spełnić zachcianki Pani i dostać w zamian smakołyk lub Bieg po smakołyk/jedzenie [/quote]Wiesz co, wkurza mnie jak ludzie się wypowiadają na tematy , na które nie mają bladego pojęcia. Już pisałam - na zawodach na torze nie można mieć żadnego jedzenia ani zabawki. Pies biegnie bo po prostu to go kręci, podoba mu się taka zabawa i lubi współpracę z przewodnikiem.

[quote] Na pewno takie pieski też osiągają niezłe wyniki w agility. A może lepsze niż wasze bo są śmiertelnie przerażone.
[/quote]Śmiertelnie przerażony pies nigdy nie będzie dobrze biegał agility. Jeśli w ogóle podejmie pracę.

Z Twoich postów ewidentnie wynika, że pojęcie o szkoleniu i zachowaniach psów masz ZEROWE.:roll:

Czy chcesz nam na siłę udowodnić, że nasze psy są nieszczęśliwe? :evil_lol:

Proszę poczytaj sobie te tematy

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f90/po-co-agility-24190/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f90/rece-opadaja-24104/[/url]

Tam jest dyskusja na podobny temat, który ty podjąłeś.
Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Chociaż tobie chyba nie o to chodzi a o to, żeby sobie pianę pobić z nudów.

Link to comment
Share on other sites

aż szkoda mi odpisywać na te brednie... :shake:
RRRR jeśli zaczniesz o czymś pisać i zarzucać komuś męczenie psa wykaż się choć na tyle inteligencją i dowiedz się czegoś na temat o którym tak zawzięcie dyskutujesz.

dla psa szkolenie i wykonywanie komend to jest super zabawa, czas w którym może współpracować ze swoim właścicielem, gdzie zaciśniaja się wspólne wiezi.

byłeś kiedyś na treningu agility lub innych psich sportów? widziałeś jaką to sprawia radość zwierzakom? na jakiej podstawie wygłaszasz te opinie?

a czy twój wspaniały piesek oprócz ganiania sam po ogródku ma jeszcze jakieś fantastyczne zajęcia budujące wasze wspólne więzi?


widziałeś kiedyś psa nad którym się naprawdę znęcano? pewnie nie, bo wtedy byś nie pisał takich bzdur.. :shake: ręce opadają..

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście mnie przekonałyście. Zapiszę psa na agility. Żartowałem, Znalazłem też podobny temat na forum więc nie będziemy już go zaśmiecać. Jakkolwiek różni nas podejście do psów to wiem, że kochacie swoje pieski tak jak swojego. Tylko nie męczcie ich za bardzo i nie narażajcie na kontuzję i niepotrzebny stres. Wiadomo sport o to stres i kontuzje. Tak na marginesie to mój psiaczek coś się pochorował i ciągle drapie się po uchu i jęczy. Weterynarz nic nie znalazł. Może coś go ugryzło. Szkoda mi go bardzo.
Pozdrawiam
RRRR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...