Jump to content
Dogomania

Atrakcyjna blondynka (nie) do wzięcia-Fregata Sfora znad Jeziora-Fredka


Minerva

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Minerva']a przecież mozna było kupić psa bez chrób dziedzicznych z hodowli, ale ludziom, to mozna mówić. Ale się rozpisałam :evil_lol:[/QUOTE]

Ja oczywiście nie propaguję kupowania psów bez rodowodu, wręcz przeciwnie, ale nie mogę zgodzić się z tym, że rodowód gwarantuje zdrowego psa.
Moje psisko jest z dobrej hodowli, mimo to ma dysplazję stawów biodrowych i chorobę oczu, z którą męczymy się od roku. I na leczenie też poszło niemało kasy :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania :)']Bry Wam :loveu:[/QUOTE]
Dobry :hand:

[quote name='zuza:D']A i tak im to na złe wychodzi. Warto trochę poczytać zanim kupi się swojego pieska.[/QUOTE]
Poczytać ciekawe fora np.dogomanię :evil_lol:

[quote name='Ewa&Duffel']Ja oczywiście nie propaguję kupowania psów bez rodowodu, wręcz przeciwnie, ale nie mogę zgodzić się z tym, że rodowód gwarantuje zdrowego psa.
Moje psisko jest z dobrej hodowli, mimo to ma dysplazję stawów biodrowych i chorobę oczu, z którą męczymy się od roku. I na leczenie też poszło niemało kasy :([/QUOTE]
A z jakiej hodowli jest Duffel? Chętnie sobie zobaczę stronke hodowli :angryy:. Może skojarzenie jakieś złe, tj. matka lub ojciec maja jakieś wady dziedziczne, nie zrobiono jakiś badań, albo to w ogóle w jakimś dalszym pokoleniu. Może na stronie będą jakieś informacje o przodkach tego miotu, chętnie sobie poczytam na dobranoc :evil_lol:. Bo wiesz, choroby oczu to raczej dziedziczne, dysplazja to zalezy-jak rodzice/dziadkowie/dalsze pokolenie mili to dziedziczne albo to Ty nie dopilnowałaś-jak był młody może schodził po schodach/biegał po jedzeniu/wykonywał gwałtowne skoki itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minerva']


A z jakiej hodowli jest Duffel? Chętnie sobie zobaczę stronke hodowli :angryy:. Może skojarzenie jakieś złe, tj. matka lub ojciec maja jakieś wady dziedziczne, nie zrobiono jakiś badań, albo to w ogóle w jakimś dalszym pokoleniu. Może na stronie będą jakieś informacje o przodkach tego miotu, chętnie sobie poczytam na dobranoc :evil_lol:. Bo wiesz, choroby oczu to raczej dziedziczne, dysplazja to zalezy-jak rodzice/dziadkowie/dalsze pokolenie mili to dziedziczne albo to Ty nie dopilnowałaś-jak był młody może schodził po schodach/biegał po jedzeniu/wykonywał gwałtowne skoki itp.[/QUOTE]

Duffel jest z hodowli Wi-An-Wa.
Rodzice mają badania. Niestety, ale nie jest do końca wiadome, jak dysplazja się dziedziczy, moze mial ja np. jego pradziadek-nie wiadomo, wtedy przeciez rtg nie robiono. Ale dysplazja nie jest choroba nabyta, wiec niewazne, jakbym go eksploatowala w mlodosci (czego nie robilam), jakby nie mial sklonnosci do dysplazji, to i tak by jej nie dostal.
Choroba oczu nie jest dziedziczna (ta, ktora on ma).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Duffel jest z hodowli Wi-An-Wa.
Rodzice mają badania. Niestety, ale nie jest do końca wiadome, jak dysplazja się dziedziczy, moze mial ja np. jego pradziadek-nie wiadomo, wtedy przeciez rtg nie robiono. Ale dysplazja nie jest choroba nabyta, wiec niewazne, jakbym go eksploatowala w mlodosci (czego nie robilam), jakby nie mial sklonnosci do dysplazji, to i tak by jej nie dostal.
Choroba oczu nie jest dziedziczna (ta, ktora on ma).[/QUOTE]
Hodowla wygląda na porządną, pieski zadbane(przynajmniej na zdjęciach), na wystawy chodzą, badania mają porobione. A jakiś braciszek/siostrzyczka z miotu Duffla, albo po tej samej matce czy ojcu. Masz kontakt? Jak tak, to inne psiury tez chorują czy Duffel jest takim 'rodzynkiem'(wiem, głupie wyrażenie :evil_lol:, rodzynek, ale nie wiedziałam jak to nazwać). Sory, że tak wypytuje, ale mi się nudzi to se robie sledźtwo na temat Duffla :lol:. Ja to mam nie po kolei w czosnku :evil_lol:. Ciekawe czy to jest dziedziczne :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Mamy kontakt z jego bratem z tego samego miotu. Rasti tez ma dysplazję i niestety objawia sie ona u niego dużo ciężej niż u Duffla ( Duffi od ponad roku nie ma żadnych objawów). Sa takie okresy, kiedy Rasti nie moze w ogole chodzic, tak kuleje :(
Jak jest z pozostałym rodzeństwem, nie mam pojęcia.
Ja nie mam pretensji do hodowczyni, że pies jest chory. Hodowlę i psiaki widziała na własne oczy, czyściutko, psy zadbane, przebadane.
Sa jednak rzeczy, na ktore hodowca niestety nie ma wplywu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Mamy kontakt z jego bratem z tego samego miotu. Rasti tez ma dysplazję i niestety objawia sie ona u niego dużo ciężej niż u Duffla ( Duffi od ponad roku nie ma żadnych objawów). Sa takie okresy, kiedy Rasti nie moze w ogole chodzic, tak kuleje :(
Jak jest z pozostałym rodzeństwem, nie mam pojęcia.
Ja nie mam pretensji do hodowczyni, że pies jest chory. Hodowlę i psiaki widziała na własne oczy, czyściutko, psy zadbane, przebadane.
Sa jednak rzeczy, na ktore hodowca niestety nie ma wplywu.[/QUOTE]
Szkoda psiura.
Jednak i tak wydaje mi się, że takie przypadki zdarzają się rzadziej w hodowlach niz w pseudo, w których to jest na porządku dziennym :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minerva']Szkoda psiura.
Jednak i tak wydaje mi się, że takie przypadki zdarzają się rzadziej w hodowlach niz w pseudo, w których to jest na porządku dziennym :roll:.[/QUOTE]
No z tym to się zgodzę.
Poza tym często psy z pseudo są zwyczajnie brudne, zaniedbane, mają choroby skóry czy uszu, biorące się właśnie z brudu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']No z tym to się zgodzę.
Poza tym często psy z pseudo są zwyczajnie brudne, zaniedbane, mają choroby skóry czy uszu, biorące się właśnie z brudu.[/QUOTE]
Aż szkoda gadać :shake:
<<>><<>><<>><<>>
Zauważyłam, że wątek Fredki zamienia się w watek bardzo ogólny. Pseudohodowle, offy, gadanie o kupnie psa :cool3::cool3::cool3: :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łapeczek'][FONT=Georgia] Do mnie naszczescie jeszcze nie dotarl i wcale go nie zapraszam !!![/FONT]
[FONT=Georgia]kupowanie kozakow mnie nie kreci :P:P:P[/FONT][/QUOTE]
A ja juz mam :evil_lol:. Takie dziadowskie z CCC, bo u mnie na wsi nic innego nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łapeczek']
[FONT=Georgia]ja sie jeszcze ciesze ze w adidaskach moich moge chodzic bo nie nawidze lazic po sklepach za butami ;/ feeeeeeeeeee[/FONT][/QUOTE]
Za butami to ja akurat lubię :eviltong:. Ale ciuchów nie lubię kupować, bo trzeba przymierzać a mi się nigdy nie chce. A buty to tak szybko i mozna do domu wracać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...