Jump to content
Dogomania

RC jaka dla przyszłej mamy


olsia.

Recommended Posts

Tak jak w temacie jaki rodzaj polecacie karmy RC dla przyszłej mamy?Maxi Babydog,Maxi Junior???A może coś innego?Od kiedy zmienić na tą "specjalną" czy taka od 2 połowy ciąży dla szczeniąt karma będzie odpowiednia dla suni?
I jeszcze jedno od 3 tygodnia można dokarmiać maluch,ale czy ten Maxi Babydog już można wtedy zacząć podawać namoczony,choć na początku myślę o wołowince-pierwszy tydzień,to czy od 4 ta karma będzie odpowiednia?Pytam tylko o Royal Canin bo inne karmy mojej dziewczynie nie służą;) Jeśli już był o RC dla przyszłych mam temat to przepraszam:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olsia.']Tak jak w temacie jaki rodzaj polecacie karmy RC dla przyszłej mamy?Maxi Babydog,Maxi Junior???A może coś innego?Od kiedy zmienić na tą "specjalną" czy taka od 2 połowy ciąży dla szczeniąt karma będzie odpowiednia dla suni?
I jeszcze jedno od 3 tygodnia można dokarmiać maluch,ale czy ten Maxi Babydog już można wtedy zacząć podawać namoczony,choć na początku myślę o wołowince-pierwszy tydzień,to czy od 4 ta karma będzie odpowiednia?Pytam tylko o Royal Canin bo inne karmy mojej dziewczynie nie służą;) Jeśli już był o RC dla przyszłych mam temat to przepraszam:oops:[/quote]

RC Reproduction czy jakoś tak,podaję się od któregoś dnia cieczki do połowy chyba i póżniej piszę na co przejść

Link to comment
Share on other sites

Moja suka w ciąży jest na gotowanym, niechętnie je.
Podobnie przez pierwsze 2 -3 dni po porodzie. Dostaje wówczas łososia, albo pierś z kurczaka z ryżem, warzywami i oliwą. Biały serek , żółtko.

Około 3 doby pochłania wszystko i wówczas dostaje startera.
Ważne jest żeby ok 2 tygodnie przed planowanym porodem odstawić wszelkie preparaty witaminowe. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia tężyczki.

Link to comment
Share on other sites

Ja od polowy ciazy mojej suczce podawalam RC Starter i wszystko bylo w porzadku.Ciaza ptzebiegalaprawidlowo. Mimo iz ona to niejadek to chrupala ze smakiem. Potem chrupala jak karmila sczeniaczki a teraz to juz mniej chetnie zowu je. Za to szczeniaczki chrupia ja dzielnie i nie maja zadnych problemow trawiennych. Lada dzien zaczniemy przestawianie na RC junior.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CASIA&ttb']RC Reproduction czy jakoś tak,podaję się od któregoś dnia cieczki do połowy chyba i póżniej piszę na co przejść[/QUOTE]

warto bbyloby najpierw zapytac o wielkosc suni, bo takimi radami mozna wyzradzic wiecej krzywdy niz porzytku :roll:

to jakiej wielkosci sunia? ;)chodzi ci o karme od poczatku cieczki czy 3 tygodnei przed narodzinami szczeniat?

Link to comment
Share on other sites

znajomosc choc troszke karm i ich przeznaczenia tez nie boli ;) ale podziwiam osoby ktore radza pomimo iz nie "sprawdzaly" dzialania karmy u siebie w domu... ale zawsze mozesz mnie oswiecic co daje ta karma w jakich przedzialach wagowych u psow i jakie masz w tym doswiadczenie.
wiedza ze producent zachwali wszystko tez nie boli;)

ps. i mozesz odpowiedziec mi tez Katarzyno na inne pytania- tot ez nie boli:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja 2 ciąze u charcików włoskich prowadziłąm suki na RC o nazwie HT 42 D. Od 1 dnia cieczki do 42 dnia po kryciu. Pozniej trzeba przejsc na karmę na karme dla szczeniat - własciwą dla rozmiaru zwierzecia ( ja przeszłam na Hills pd Pediatric diet). U mnie sie ten RC sprawdził, kupy były bardzo małe, a karma chetnie zjadana. Suka była w bardzo dobrej kondycji, nie ma straty włosa czy zmatowienia,i sie nie zatuczyła o co w charcikach łatwo. Ostatnia ciaze panna ( inna suka) prawie nie jadła, wiec prowadziłam ja na czym sie dało :evil_lol: głownie na samym miesie.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego ma byc kiepski? Ja nieraz "eksperymentuję" z karmami , ale zawsze wracam do RC. uwazam ,ze to bardzo dobra karma. Moi znajomi hodowcy- nawet ci ,którzy nie karmią na codzień psów royalem-suczki od połowy ciąży i po porodzie (potem także szczeniaki )karmią starterem RC i uważają ze jest doskonały.

Link to comment
Share on other sites

Jak to ma byc dobra karma, przy skladzie:
[B]Ingredients:[/B]
Poultry meal, rice, animal fat, vegetable, maize, sugar beet pulp, animal protein (hydrolyzed), animal protein, minerals, fish oil, soya oil, Fruct-oligosaccharide, L-lysine, mannan-oligosaccharide, egg powder, taurine, marigold extract (rich in lutein) , DL-Mehionin, L-carnitine.

Przede wszystkim wypelniacze, troche przemielonego "miesa" drobiowego i smalec i za cene dosc wygorowana...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...