Jump to content
Dogomania

Umaszczenia basenji


Labradorka

Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?  

186 members have voted

  1. 1. Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?



Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Czyli przed baskiem będzie w domu jakiś nowy SH? Z tej hodowli, w której byłas?
Pzdr.[/quote]
tak bedzie jeszcze SH, ale nie z tej hodowli w której byłam. Stwierdziłam że nie chce miec psa z tej hodowli ponieważ niedośc że w Polsce mamy już ponad 10 psów z tej hodowli, to nie wszystkie są dobrej jakości, duża większośc ma jednym słowem zarwany kręgoslup, popularne siodełko, chyba tylko jeden pies z tych 10 nie ma :cry: smutne ale prawdziwe. Tak więc biorę suczke z najlepszej europejskiej hodowli z Francji :D bardzo mi sie podoba ta hodowla ponieważ nie dośc że mają piekne psy - suka z tym przydomkiem ma 11 championatów, Int.Ch oraz Zwycięzctwo Świata i Europy, to coś znaczy, no nie? a zreszta porownujac tą hodowle z ciukci to nie ma porownania, bo w ciukci była już niezliczona liczba miotow (ja mysle ze ok 40) dużo szczeniąt odbiegalo od normy (tzn pety) natomiast w tej hodowli co ja biore suczke bylo w ciągu 10 lat (tyle samo ile ma ciukci) tylko 8 miotów! i dodac można że 80% psow z tych miotow to conajmniej Championy :D
myśle że to dopiero świadczy o hodowli - w niej liczy sie JAKOŚC a nie ILOŚC!
no a potem wiadomo co za pies :wink:
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[b]Savannah[/b] - trzymam kciuki za realizację planów "francuskich". Kiedy to będzie? Dasz radę jeszcze w tym roku?

Co do siodełek u basków, to starsze suczki (tak, jak suki innych ras), które kilkakrotnie rodziły, mają taką tendencję. To, niestety, cena, jaką przychodzi płacić suczkom za szczeniaki.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][b]Savannah[/b] - trzymam kciuki za realizację planów "francuskich". Kiedy to będzie? Dasz radę jeszcze w tym roku?


Pzdr.[/quote]

tak, sądze że tak. Powiedziałam juz przyjaciołom z Francji że chce miec suczke na wystawe światową w Poznaniu, by była albo w klasie szczeniąt albo młodziezy, tak więc policzcie sobie kiedy powinna się urodzic :D
Pzdr, i dziękuje za wsparcie [b]Asiaczku[/b] wiesz co potem bedzie za pies oczywiście :wink:
Pzdr
Villarica Siberians :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Oj, wiem, wiem.... I już myślę nt. męża dla Felki. Czy może byc trikolor? :D
Pzdr.[/quote]
a własnie jesli chodzi o tych mężów......chciałam sie spytac bo troche mnie dręczy to pytanie...jesli suczka jest np. brązowo-biała to czy pokrycie ją trocolorem (np) spowoduje że szczeniaki beda mialy taki właśnie kolor jak ojciec?
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Tutaj kłania się genetyka. Suka rudo-biała i pies trikolor = 50/50 w umaszczeniach. Pamiętaj o generalnej zasadzie: kolor rudo-biały "pasuje" do wszystkich umaszczeń. Natomiast krycia tzw. kolorowe mogą dać w efekcie umaszczenia nieuznane przez FCI, np. trikolor pręgowany, trikolor bez tzw. pestek melona nad oczami. Ja na razie nie będę ryzykowała takich kryć, bo po co nam pety? A jeśli nawet takich kolorów nieuznanych nie będzie w miocie, to dzieciaki z takiego połączenia będą niosły ten "nieprawidłowy" gen. I tak dalej...
Natomiast za jakieś 20-30 lat podejrzewam, że te wszystkie umaszczenia będą już uznane i wtedy nie będzie problemów.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Tutaj kłania się genetyka. Suka rudo-biała i pies trikolor = 50/50 w umaszczeniach. Pamiętaj o generalnej zasadzie: kolor rudo-biały "pasuje" do wszystkich umaszczeń. Natomiast krycia tzw. kolorowe mogą dać w efekcie umaszczenia nieuznane przez FCI, np. trikolor pręgowany, trikolor bez tzw. pestek melona nad oczami. Ja na razie nie będę ryzykowała takich kryć, bo po co nam pety? A jeśli nawet takich kolorów nieuznanych nie będzie w miocie, to dzieciaki z takiego połączenia będą niosły ten "nieprawidłowy" gen. I tak dalej...
Natomiast za jakieś 20-30 lat podejrzewam, że te wszystkie umaszczenia będą już uznane i wtedy nie będzie problemów.
Pzdr.[/quote]
bardzo dziękuje za wyjaśnienie :wink: a więc czy przemyślenia na temat męza dla Felki pokazały juz jakiego koloru bedzie jej mąż :D ?
Pzdr :wink:
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Będę starała się, aby mąż też był w umaszczeniu trikolor. Bo - jak sama wiesz doskonale - to mój ulubiony kolor. Ewentualnie rudo-biały, ale noszący w sobie gen trikolora. Zobaczymy. Jeszcze trochę czasu mamy. Bo w tym roku - powtórka z Baagna QS SPARKLEY.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Będę starała się, aby mąż też był w umaszczeniu trikolor. Bo - jak sama wiesz doskonale - to mój ulubiony kolor. Ewentualnie rudo-biały, ale noszący w sobie gen trikolora. Zobaczymy. Jeszcze trochę czasu mamy. Bo w tym roku - powtórka z Baagna QS SPARKLEY.
Pzdr.[/quote]
już nie moge sie doczekac.....ale i tak całym sercem bede czekac na następny miot, bo jak wiesz teraz czas na Francuske.... 8)
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...