Jump to content
Dogomania

Umaszczenia basenji


Labradorka

Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?  

186 members have voted

  1. 1. Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?



Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Labradorka']Przeprowadzam małą sondę:

Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?

Pozdrawiam 8)[/quote]

jak dla mnie najładniejszym umaszczeniem jest pręgowane, znam psiaka który ma takie, to mój ulunieniec któremu kibicuje czyli Ch.Mł.Pl- Abothere's ADUNBI! cud, miód i orzeszki!-w tym miejscu gratulacje dla właścicielki Adunbi (Gucia) ASIACZKA!!!! :D :D :D :D
Pozdrowienia!
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

A mi się podobają wszystkie :)
Rudo białe, bo lubię ten kolor i zawsze chciałam miec psa (obojętnie jakiego) o takim umaszczeniu...
Pręgowane - bo jest ich malo, sa unikalne i takie, takie... COOL :P (kojarza mi sie z dzikuskami :):) )
Trickolory - bo wlasnie trojbarwne baski spodobaly mi się pierwsze :):)

Pozdro!

PS. Robię stronę internetowa o basenji :) i moze o innych psiackach:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah'][quote name='Labradorka']Przeprowadzam małą sondę:

Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?

Pozdrawiam 8)[/quote]

jak dla mnie najładniejszym umaszczeniem jest pręgowane, znam psiaka który ma takie, to mój ulunieniec któremu kibicuje czyli Ch.Mł.Pl- Abothere's ADUNBI! cud, miód i orzeszki!-w tym miejscu gratulacje dla właścicielki Adunbi (Gucia) ASIACZKA!!!! :D :D :D :D
Pozdrowienia!
Villarica Siberians[/quote]
[b]Savannah[/b] - wiem, że Gusio jest Twoim ulubieńcem, ale masz nieaktualne info. na jego temat. Otóż Gusio jest równiez Mł.Ch.Rus i Mł.Ch.Węgier!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][quote name='Savannah'][quote name='Labradorka']Przeprowadzam małą sondę:

Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?

Pozdrawiam 8)[/quote]

jak dla mnie najładniejszym umaszczeniem jest pręgowane, znam psiaka który ma takie, to mój ulunieniec któremu kibicuje czyli Ch.Mł.Pl- Abothere's ADUNBI! cud, miód i orzeszki!-w tym miejscu gratulacje dla właścicielki Adunbi (Gucia) ASIACZKA!!!! :D :D :D :D
Pozdrowienia!
Villarica Siberians[/quote]
[b]Savannah[/b] - wiem, że Gusio jest Twoim ulubieńcem, ale masz nieaktualne info. na jego temat. Otóż Gusio jest równiez Mł.Ch.Rus i Mł.Ch.Węgier!
Pzdr.[/quote]

Kurczę przepraszam Asiaczku :( , że nie napisalam o tych tytułach....
więc ogłaszam wszem i wobec, że według mnie naj wśród umaszczeń jest umaszczenie pręgowane, a psem naj w tym umaszczeniu jest........ Ch.Mł.Pl, Ch.Mł.Rus, Ch.Mł.H Abothere's ADUNBI :D i jak to napisalam wczesniej Gucio to...cud, miód i orzeszki
Pozdrowienia dla Asiaczka-szczęśliwego właściciela mojej wielkiej sympatii
Pzdr!
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah'][quote name='Asiaczek'][quote name='Savannah'][quote name='Labradorka']Przeprowadzam małą sondę:

Jakie jest Wasze ulubione umaszczenie basenji?

Pozdrawiam 8)[/quote]

jak dla mnie najładniejszym umaszczeniem jest pręgowane, znam psiaka który ma takie, to mój ulunieniec któremu kibicuje czyli Ch.Mł.Pl- Abothere's ADUNBI! cud, miód i orzeszki!-w tym miejscu gratulacje dla właścicielki Adunbi (Gucia) ASIACZKA!!!! :D :D :D :D
Pozdrowienia!
Villarica Siberians[/quote]
[b]Savannah[/b] - wiem, że Gusio jest Twoim ulubieńcem, ale masz nieaktualne info. na jego temat. Otóż Gusio jest równiez Mł.Ch.Rus i Mł.Ch.Węgier!
Pzdr.[/quote]
Podoba mi się Twoje określenie "cud, miód i orzeszki". I cud i miód i orzeszki pasuja "kolorystycznie do Gusia, prawda? Trafny wybór!
Pzdr.
Kurczę przepraszam Asiaczku :( , że nie napisalam o tych tytułach....
więc ogłaszam wszem i wobec, że według mnie naj wśród umaszczeń jest umaszczenie pręgowane, a psem naj w tym umaszczeniu jest........ Ch.Mł.Pl, Ch.Mł.Rus, Ch.Mł.H Abothere's ADUNBI :D i jak to napisalam wczesniej Gucio to...cud, miód i orzeszki
Pozdrowienia dla Asiaczka-szczęśliwego właściciela mojej wielkiej sympatii
Pzdr!
Villarica Siberians[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Chyba rzeczywiście czegoś zapomniałam dopisać. Ale czego!? Już nie pamiętam :oops: No cóż, wiek robi swoje.

[b]Basenji[/b] - do kompletu brakuje mi nie tylko czarno-białej suni, bo najlepiej mieć parki kolorystyczne. I jak sam widzisz - brakuje mi zdecydowanie więcej psiaków niż jednej suni.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Chyba rzeczywiście czegoś zapomniałam dopisać. Ale czego!? Już nie pamiętam :oops: No cóż, wiek robi swoje.

[b]Basenji[/b] - do kompletu brakuje mi nie tylko czarno-białej suni, bo najlepiej mieć parki kolorystyczne. I jak sam widzisz - brakuje mi zdecydowanie więcej psiaków niż jednej suni.
Pzdr.[/quote]

Z tym wiekiem to nie przesadzaj. Myślę, że jesteś sporo młodsza..... :lol:
Ciekawe co TKM na ten pomysł : parek w 4 kolorach?? :lol:

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Ale to się nie może udac, bo w konkurencji hodowlanej Para hodowlana musi być jeden właściciel parki. Fingala możesz mi wynajmować, ale sama nie wiem, do czego. A on i tak ze mna nigdzie nie pójdzie, bo mnie nie lubi. Ja mu się źle kojarzę (z ćwiczeniami). I nic na to nie poradzisz.

Poza tym, już Ty lepiej nie wynajmuj mi Fingala, tylko jedź ze mna na jakąś zagraniczną wystawę, np. Węgry, Rosja, Czechy, Słowacja i gdzie tam jeszcze chcesz. Ja jestem otwarta na propozycje. TKŻ wyslij na urlop tam, gdzie Ona lubi (Włochy, Hiszpania lub odwrotnie Dania, Norwegia)a my chodu za granicę. :lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mnie na działce mieszka pies bardzo podbny do basenji... Jest czarno-biały, też ma taki zakręcony ogon no i jakby wielkość ta sama. Kiedyś pytałam, co to za rasa, to mi powiedzieli, że to kundel. A pies jest boski po prostu :D Czyli że istnieje czarno-białe umaszczenie, bez brązu?

Link to comment
Share on other sites

Mi się najbardziej podobają rudo-białe i pręgowane :)
Nigdy zabardzo nie przepadałam za pręgowanym umaszczeniem ale odkąd sama mam "pręgusa" to jakoś je polubiłam. ;)
Najmniej podobają mi się czarno-białe. Nie wiem czemu. Tak jakoś. Trocolor są też fajne. Właściwie to wszystkie basenji mi się podobają :) Mają takie fajne miny. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tora']U mnie na działce mieszka pies bardzo podbny do basenji... Jest czarno-biały, też ma taki zakręcony ogon no i jakby wielkość ta sama. Kiedyś pytałam, co to za rasa, to mi powiedzieli, że to kundel. A pies jest boski po prostu :D Czyli że istnieje czarno-białe umaszczenie, bez brązu?[/quote]
Co do umaszczeń w basenji to uznane są 4 umaszczenia: rudo-białe, rudo-białe pręgowane, czarno-białe i trikolor (czyli czarno-białe podpalane). Przy dużej dozie szczęścia możesz na wystawach w PL zobaczyć wszystkie 4 kolory w baskach.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koma']Mi się najbardziej podobają rudo-białe i pręgowane :)
Nigdy zabardzo nie przepadałam za pręgowanym umaszczeniem ale odkąd sama mam "pręgusa" to jakoś je polubiłam. ;)
Najmniej podobają mi się czarno-białe. Nie wiem czemu. Tak jakoś. Trocolor są też fajne. Właściwie to wszystkie basenji mi się podobają :) Mają takie fajne miny. :D[/quote]
Ja też mam najmniej serca do czarno-białych :(
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...