Jump to content
Dogomania

Przycinanie sierści na końcu ogona


ulenka

Recommended Posts

Dzisiaj na spacerku spotkałyśmy mężczyznę, wcześniej widziałam jak szkoli psy, mężczyzna był ze swoimi pieskami więc moja Viva miała towarzyszy zabaw, ale do rzeczy, chodzi o to że facet powiedział że powinnam przyciąć suczce sierść na końcu ogona, bo w pewnym momencie w którejś z faz wzrostu, ogon będzie za długi i zacznie się zawijać, czy robi się coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

no i po co ?? a zakulony ogon to beeee ? moja psica przy jedzeniu czy kąpieli zamiata ogonem podłogę , a końcówka ogona na codzień jest lekko w prawo ( patrząc od tyłu ) zupełnie mi to nie przeszkadza, i pierwszsy raz słysze o takim zjawisku .

Link to comment
Share on other sites

Uleńko, ten pan miał rację. Przycinanie zbyt długich włoskow na koncu ogonka jest praktykowane i to wcale nie tak rzadko. Przycina sie je dlatego żeby pieska nie drażnił dotyk i zeby nie zawijał lub nie krzywił na bok ogona , co nie jest wadą ale raczej nie jest pożadane u psa którego chce sie wystawiac na wystawach. Moja sforka miała przycinane pędzelki na końcach ogona, u Gero robię to nadal co jakiś czas :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, zaintrygował mnie ten mężczyzana tym stwierdzeniem, nie mam suczki z rodowodem więc nie będę ją wystawiać, ale zależy mi na wyglądzie psinki :D , choć czy z krzywym czy zprostym ogonkiem kocham ją bardzo. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

wiecie co ?!?!?!!? ja to jestem matoł nad matoły , zamiast przeczytać ,zrozumieć co autor mial na mysli to ja od razu odpisuję !! ludzie kochani sorry ,ja się wzięłam i wypowiedzialam na temat ucinania koniuszka ogona !!! co rozumiecie chyba wydało mi sie barbarzyństwem . a sierściuchy na ogonisku niech sobei kazdy tnie jak mu się podoba ,byleby psu nie było wstyd wyjśc z domu ! ;-)

Link to comment
Share on other sites

:o pierwsze słyszę :o Naprawdę tak się robi? A co niby się dziej z tym ogonem, jak sierśc jest dłuższa? W jaki sposób się wykrzywia?
Moja Sabina ma iście lisią kitę, kudłami ziemię zamiata, a wydaje mi się, że z noszeniem ogona wszystko jest ok... Choc przyznaję sie - nie przyglądałam się jej pod tym kątem :wink:

Zresztą, sami oceńcie, bo jak się teraz przyglądam zdjęciom, to może faktycznie, lekko go w bok wykrzywia... :hmmmm:

tu ogon w statyce (koniuszek ucięło :wink: )
[img]http://img204.echo.cx/img204/9107/obraz10761nr.jpg[/img]

statyczny ogon w całej okazałości 8)
[img]http://img120.echo.cx/img120/8205/obraz9950bs.jpg[/img]

tu ogon w ruchu:
[img]http://img242.echo.cx/img242/6581/obraz10777fd.jpg[/img]

No i jak? Krzywy? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

A powiedzcie mi jeszcze jedno, bo nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem - ON nie powinien też zawijać końca ogona do góry, tzn. wyginać go w lekki łuk? To jest nieporządane, tak? Ogon powinien być spuszczony i prościutki, w ogóle, ani ciut ciut nie wywinięty?

Bo szczerze mówiąc mnie sie nie podobają takie smętnie zwisające prościutkie ogonki. Wolę te lekko uniesione, łagodnie wywinięte do góry :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...