Jump to content
Dogomania

Agility- Poznań i okolice


Kalunia

Recommended Posts

[quote]A wy ćwiczycie coś czy wszystko macie opanowane ??? :) [/quote]
No Asti biega swobodnie po wszystkich przeszkodach, ale trochę za wolno, bo często ją interesuje co się dzieje na placu, no i może to być też spowodowane "oklepanym" torem. :silly: A slalom, to ciągle musimy dopracowywać, bo czasem jakąś tyczkę ominie, muszę ją pilnować z której strony wchodzi do slalomu... :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

[quote name='Tośka_m']A czy powstały jakieś nowe tory? Jakieś chociaż ze trzy hopki? :razz: [/quote]
Ja moje 3-4 hopki musiałam przed świętami wyrzucić do piwnicy i już bym je mogła wreszcie stamtąd wyciągnąć, ale mam problem gdzie je pomalować i zostawić do wyschnięcia? :placz: Gdyby nie to, to można by je gdzieś ustawić i trochę poskakać. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']AniaP, niepomalowane też przejdą :razz: [/quote]
No niby tak, ale jak znam siebie, to jeśli od razu nie zrobię ich porządnie od a do z, to potem już mogą takie zostać na zawsze. :oops: Po drugie, cały czas jest mokro, więc chciałabym, żeby były choć czymś zabezpieczone. No i jeszcze... na seminarium w Bydgoszczy, drugiego dnia, a jednej ze stacjonat, tyczka była właśnie koloru takiego surowego drewna. Za pierwszym razem tego nie zauważyłam, ale Magda zwróciła mi uwagę, że Asti przeszła pod tyczką zamiast ją przeskoczyć :crazyeye: i potem rzeczywiście musiałam uważać, bo Asti często tak robiła. Nie wiem czy to ma znaczenie? Czy ona tej tyczki nie widziała? Dlaczego zamiast przeskoczyć przechodziła pod nią? Czy to dlatego tyczki zawsze są pomalowane w paski? :???:

Link to comment
Share on other sites

No najwyraźniej psu robi różnicę, gdy słupki są niepomalowane. To lepiej zabieraj się za pędzel i do roboty :razz:
Właśnie odwiedziłam stronkę ABC i jest napisane, że tor jest ciągle w budowie. Nadal :mad:
Powiedz kto prowadzi zajęcia agility i jak one wyglądają - praca w grupach czy indywidualna. No i co z tym torem, bo skoro jest cennik za "usługę", to tor jakiś jest. Czy to ciągle ten, o którym wcześniej wspominałaś - nie do przestawiania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']To lepiej zabieraj się za pędzel i do roboty :razz: [/quote]
No bardzo chętnie, tylko gdzie je wszystkie rozstawić na czas malowania i potem na wyschnięcie? Jeśli zostawię je u siebie w pokoju (a inne pomieszczenie nie wchodzi w rachubę), to wtedy ja się będę musiała wynieść na noc do piwnicy, a mieszkam w bloku czyli spanko na siedząco i może w towarzystwie myszek, może szczurków... :eviltong: :lol:

[quote name='Tośka_m'] Powiedz kto prowadzi zajęcia agility i jak one wyglądają - praca w grupach czy indywidualna. [/quote]
Wg mojej wiedzy, przesz ostatnie 2 lata (wcześniej nie znałam szkoły, więc nie wiem) ani jedne się nie odbyły. :evil_lol:

[quote name='Tośka_m']No i co z tym torem, bo skoro jest cennik za "usługę", to tor jakiś jest. Czy to ciągle ten, o którym wcześniej wspominałaś - nie do przestawiania?[/quote]
No tor jest. ;) Dokładnie ten, na który cały czas marudzę i który widać na zdjęciach. A możesz z niego sama korzystać, oczywiście po wcześniejszym umówieniu się z panem Piotrem, bo przeszkody są ustawione na placu, na którym odbywają się też inne kursy.

Link to comment
Share on other sites

Ło matko i córko... To Poznań naprawdę jest jakimś za..zadziem agilitowym. To nikt w tym mieście nie prowadzi żadnych zajęć na torze?? :mad:
W takim razie cennik zawiera tylko i wyłącznie samą możliwość poskakania samemu sobie? Kurcze, to niefajnie, bo ja jeszcze żółtodziób jestem i nie chcę psa zepsuć :cool1:

Aniu, poświęć się dla sprawy i zawrzyj znajomość z myszkami i szczurkami :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Ło matko i córko... To Poznań naprawdę jest jakimś za..zadziem agilitowym. To nikt w tym mieście nie prowadzi żadnych zajęć na torze?? :mad: [/quote]
No na to wygląda. :lying: I przykre to i wstyd przed resztą świata. :placz:

[quote name='Tośka_m']W takim razie cennik zawiera tylko i wyłącznie samą możliwość poskakania samemu sobie? Kurcze, to niefajnie, bo ja jeszcze żółtodziób jestem i nie chcę psa zepsuć :cool1: [/quote]
No niestety, to chyba na razie zostają nam seminaria, obozy... :eviltong:

[quote name='Tośka_m']Aniu, poświęć się dla sprawy i zawrzyj znajomość z myszkami i szczurkami :cool3:[/quote]
No muszę wreszcie skończyć te stacjonatki i troszku poskakać, bo jak tak dalej pójdzie, to na żaden IAL do Wrocka nie pojedziem. :shake: :-(

[quote name='Taura'][B]Aniu [/B]zapraszam z hopkami do malowania do mnie. "Troche" miejsca mam :lol: [/quote]
No uważaj, bo jak nic nie wymyślę, to jeszcze skorzystam. :eviltong: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taura']I mi tu nie kracz ze do Worcka nie pojedziesz :mad: bo jako reprezentant Poznania sama nie pojade. Skompromitowałabym sie tylko i tyle :roll: [/quote]
No dobra, dobra już, mogę pojechać i potraktować zawody jako pierwszy prawdziwy trening i pierwsza się skompromitować. :eviltong: :lol:

[quote name='Taura']nie dało by sie jakoś zawodów zorganizowac? :roll: hmmm....[/quote]
Zawodów? :crazyeye: Kochana, a kompletny tor i to regulaminowy, to skąd? :hmmmm: :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gerwia']No reprezentujcie Poznań [/quote]
Ej, a Ty czemu nie jedziesz? :mad:

[quote name='Gerwia'] może nam jakiś tor postawiąjak zobaczą zainteresowanie tym sportem.....:)[/quote]
[quote name='Gerwia'] Można by było jakoś sponsora załatwić lub uświadomić naszego kochanego prezydenta Poznania że jednak jest to dobry i pozyteczny pomysł [/quote]

Oj, dziewczyny, ale się uśmiałam. :lol: :lol: :lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Sorry, że jestem taka brutalna, ale w garbate aniołki przestałam już dawno wierzyć. A ktoś się martwi czymś takim jak agility? A kogoś coś takiego interesuje? Skoro w ZK ani w poznańskich psich szkołach nic z agility nie wychodzi, to... :lying: co się dziwić innym.

Sorry, ale jakem życiowa optymistka, akurat w tej kwestii niestety wpadłam już w pesymizm. :oops: Jak to mówią: "umiesz liczyć? to licz tylko na siebie." :eviltong:

Chociaż gdyby się zebrała jakaś silna, przebojowa grupa pod wezwaniem :lol:, z pomysłami i siłą przebicia, pełna zapału... :roll: :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Kwestia jest w odpowiedniej miejscówce. Niestety ja (jeszcze :roll: ) nie posiadam ani kawałka ogrodu, który mogłabym poświęcić na budowę toru. Wynajem nawet skrawka łączki w lub pod Poznaniem także nie jest na moją kieszeń. Ale z drugiej strony naprawdę nie uśmiecha mi się zasuwać do ABC na niepełny tor. Kurka :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taura'][B]AniaP [/B]byłam dzisiaj w ABC :) i nie wiem czy to ty czy nie ale o godzi. 13 byłaś w grupie ze szczeniorkami? :roll: :)[/quote]
Muszę Cię rozczarować :eviltong: , ale to nie byłam ja. Po pierwsze: nie mam szczeniorka, Asti ma już ponad 2 latka. :sad: Po drugie: niestety jak nastała era lodowcowa często mamy odwołane zajęcia obediencowe, bo ćwiczymy na małym placu i w takich warunkach bywa to trochę niebezpieczne. :razz: A czyżby do szkoły zawitał jakiś mały szetland? :crazyeye: W ciągu ostatnich 2 lat, oprócz Asti, chodził tam tylko mały Karo. :hmmmm:

A co robiłyście w ABC? :eviltong: Jak było? :roll:

[quote name='Taura']Ja mam ogromny ogródek ale robić na nim regulaminowe przeszkody? nie, nie raczej sie tego nie podejme. [/quote]
Eee no, to nie jest chyba znowuż aż takie straszne. :eviltong:

[quote name='Taura'] A wiecie może co sie dzieje z przeszkodami (lub z skąd sa brane) te z zawodów w Poznaniu? :roll: [/quote]
Niestety nie wiem do kogo należą, kto i za ile je pożycza. :shake:

[quote name='Tośka_m']Kwestia jest w odpowiedniej miejscówce. Niestety ja (jeszcze :roll: ) nie posiadam ani kawałka ogrodu, który mogłabym poświęcić na budowę toru. Wynajem nawet skrawka łączki w lub pod Poznaniem także nie jest na moją kieszeń. [/quote]
Myślę, że na kieszeń wielu z nas nie jest. :-( Chociaż szczerze mówiąc nie orientowałam się jakie to mogą być koszty. :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taura']Aaaaa a już myślałam że poznam piękną Asti i jej przemiłą właściccielke [/quote]
Alem się zarumieniłam. :oops:

[quote name='Taura']A jakbyś była taka miła i powiedziała kiedy macie obedienc? :lol: [/quote]
A proszę bardzo: [SIZE=1][I](jest nawet na stronie szkoły)[/I] [SIZE=2]w soboty i niedziele o 15-ej, a na zajęcia oprócz nas chodzi ON-ka w wieku Asti i bokserek w wieku... chyba też podobnym do Asti. [/SIZE][/SIZE]Zajęcia prowadzi Pani Iza [I][SIZE=1](może miałaś okazję ją dzisiaj poznać?).[/SIZE][/I]

[quote name='Taura']A przyjachałam pokicac ze swoim "lapońskim szpicem pasterskim" :eviltong: tzn. odśnieżylam sobie wszystko i myślałam ze bedzie zawiecha Dina i nie bedzie chciał wejść na kładke i palisade... a tu zdziwko! Dina sam z własnej woli wlazł w pięknym stylu podnoszac wysoko łapki przeszedł kładke, a na palisadzie było troche ślisko ale Dinosław ani troche sie nie zniechęcił. Potem hustawke, niską opone i stół bez zastrzeżeń. :loveu: Pierwszy raz szedł slalom i za pierwszym razem mu sie udało! :crazyeye: [/quote]
Noooooo kochana, suuuper. :klacz: Toś mnie teraz zawstydziła, to ja naprawdę się muszę zabrać za treningi. Chociaż szczerze mówiąc ten lód na trawie i śliskie przeszkody cały czas mnie trochę powstrzymują. :hmmmm:

[quote name='Taura']Za tydzień przywioze swoją hopke i tunel miękki. :cool3: Mi sie tam podobało z resztą Dinowi też ;)[/quote]
Qrcze, a jakbym tak wreszcie połączyła swoje 3 tunele i jeszcze byśmy wyciągnęły od Pani Izy takie dwie stacjonatki z pcv, to już by niezły torek nam wyszedł. :hmmmm: A o której godzinie tam byłaś? Koło 13-ej? I na dużym placu nic się nie działo, że mogliście sobie pobiegać? Nie było żadnych zajęć o tej porze czy były w hali?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taura'] Nie jest źle z tym lodem bo przykrywa go śnieg :) [/quote]
No to chyba jeszcze gorzej, bo nie wiadomo gdzie ślisko a gdzie nie. :sad: W którąś sobotę właśnie bokserek pojechał na lodzie w pogoni za piłeczką, a potem pośliznął się na kładce i spadł z niej :huh: (a wolno po niej przechodził, Asti biega od niego trochę szybciej ;) ). A dzisiaj na spacerku Asti pośliznęła się właśnie na takim ukrytym pod śniegiem lodzie. :sad: Więc z jednej strony już mnie tak korci pobiegać po torze, a z drugiej strony boję się jakiejś kontuzji. :nerwy:

[quote name='Taura'] Byłyśmy przed 14 i trwało jeszcze przedszkole, więc poczekałyśmy. Jak się skończyło p.Piotr powiedział ze mam teraz godzinke wolną. :razz: [/quote]
No niestety, dzisiaj już widzę na stronie szkoły, że w przyszłą sobotę o 14-ej zaczyna zajęcia nowa grupa PT, więc ta godzina już odpadnie. :flop: Widocznie udało Ci się, że akurat teraz była przerwa pomiędzy starą a nową grupą szkoleniową i plac był pusty.

[quote name='Taura']Skończyłysmy o 15:05 bo już sie ludzie zjeżdzali na nastepne zajęcia. ;)[/quote]
A zajęcia miały być na placu? Nie w hali? :crazyeye:

Zobaczę jak będzie w przyszły weekend, może w końcu da się pobiegać? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Słuchajcie moje drogie, czy któraś z Was, albo w ogóle ktokolwiek, robił cokolwiek i pytał w sprawie toru agility w oddziale Związku? Czy oni w ogóle nie są tym zainteresowani?
Jesteście aktywne w ZK? Bo ja niestety nie i jakoś tak głupio mi wejść do oddziału i powiedzieć: "Słuchajcie, chcę skakać z psem. Róbcie tor" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...