Jump to content
Dogomania

Boogie Brain pisze list do prezydenta-Szczecin


kamilqax95x

Recommended Posts

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma]Członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Boogie Brain piszą w swoim liście o potrzebie budowy nowego, większego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Ich zdaniem potrzebna jest do tego tylko dobra wola Prezydenta.
Pieniądze na zaprojektowanie i budowę nowego ośrodka dla czworonogów proponują pozyskać ze sprzedaży działki, na której dziś stoi schronisko. Ich zdaniem obecna działka jest za mała, aby rozbudować istniejące schronisko.
W liście przedstawiciele Boogie Brain, podkreślają, że zwierzęta w przeciwieństwie do ludzi, nie są w stanie upomnieć się o siebie. Mówią także, że z roku na rok liczba psów trafiających do schroniska rośnie, a ilość adoptowanych czworonogów jest zbyt mała, aby zrównoważyć ten bilans.
W liście nie podano natomiast, gdzie dokładnie miałoby powstać nowe schronisko.

[URL="http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.naszemiasto.stetinum.pl/bindata/news/zrodlo/NEWS08f07524a10054a4c4ab5774f351fac0.jpg&imgrefurl=http://www.naszemiasto.stetinum.pl/pl/wiadomosci/organizacje_i_stowarzyszenia_wiadomosci/Boogie_Brain_pisze_list_do_prezydenta&usg=__Xr2V3Nu_-cMUH2Ik8d30cGATZ7M=&h=374&w=500&sz=49&hl=pl&start=48&tbnid=tM3DG5B9XVi78M:&tbnh=97&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dschronisko%2Bdla%2Bzwierz%25C4%2585t%2Bw%2Bszczecinie%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN%26start%3D36"]Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://www.naszemiasto.stetinum.pl/bindata/news/zrodlo/NEWS08f07524a10054a4c4ab5774f351fac0.jpg[/URL]






[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.naszemiasto.stetinum.pl/bindata/news/zrodlo/NEWS08f07524a10054a4c4ab5774f351fac0.jpg&imgrefurl=http://www.naszemiasto.stetinum.pl/pl/wiadomosci/organizacje_i_stowarzyszenia_wiadomosci/Boogie_Brain_pisze_list_do_prezydenta&usg=__Xr2V3Nu_-cMUH2Ik8d30cGATZ7M=&h=374&w=500&sz=49&hl=pl&start=48&tbnid=tM3DG5B9XVi78M:&tbnh=97&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dschronisko%2Bdla%2Bzwierz%25C4%2585t%2Bw%2Bszczecinie%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN%26start%3D36"]>>tu << [/URL]ale jest wszystko to samo co jest na początku

Link to comment
Share on other sites

A po kiego grzyba rozbudowywac schron?
Moze raczej warto zainteresowac wladze lokalne sposobem rozwiazania bezmyslnego mnozenia psow, wymogami oznakowania, a co za tym idzie, zamiast wydawac pieniadze gminne na rozbudowe, przybedzie ich z mandatow nieodpowiedzialnych wlascicieli, podatku od miotu itp.
Zreszta najbardziej w takim temacie byl Shin, co do zmian rozwiazan prawnych.

Link to comment
Share on other sites

U nas sa wprowadzone kastracje schroniskowe, obowiazkowe czipowanie, mandaty i reszta rozwiazan. Ale neistety schronisko mamy malutkie i to bardzo. Nie ma kociarni wogole. Boksow jak na lekarstwo, a miasto duze plus okoliczne gminy. Psy potrzebuja wiecej miejsca, wiecej mniejszych boksow, zeby mozna bylo je na spacer chociazby wyprowadzac. Zeby nie ginely w tlumie innych psiakow z boksow ogolnych (tam potrafilo byc nawet 30 psow na raz).

Link to comment
Share on other sites

prawda... a nie chodzi o dobudowanie bo nie ma jak tylko zbudować zamiast tego inne większe bo to jest za małe... psy się biedne gnieżdżą w boksach co powinno być góra 2 a jest 10 na wybiegu co powinno być 8 a jest z 30 albo więcej ... to tak się nie da psy walczą o jedzenie o "władze" i przez to psy się gryzą a nawet czasami zagryzają i później to jest opisywane w gazetach ze niby z głodu a guzik wiedzą o tym ... tu psy nie są głodzone ... połowa jest otyłych bo ma co jeść ale nie ma jak tego spalić bo nie ma ruchu ... bo nie można z nim wyjść bo jak się go wyciągnie to go zagryzą z zazdrości a te co są chude to nie ze ich nie karmią tylko z rozpaczy nic nie jedzą bo nie mają kontaktu z człowiekiem a jak tu być w kontakcie z psem jak wyjść z nim nie można tylko z tylko z tymi co są góra 2 psy w boksie a jest tak chyba w 2 czy 3 boksach....................

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko realnie wprowadzajac wspomniane zmiany, to schron w zupelnosci bedzie wystarczajacy.
Tak to bedzie tylko gaszenie pozaru benzyna...
Wydana duza kasa, zreszta watpliwe, by sie taka znalazla, szczegolnie przy kryzysie.
Znacznie latwiej bedzie prawnie opanowac ilosc pojawiajacych sie miotow, schron zacznie sie finansowac z oplat wlascicieli pozbywajacych sie psow, badz z mandatow za ich niedoplinowanie/porzucenie itp.
I latwiejsza bedzie dyskusja z samorzadowcami, predzej uda sie znalezc wsparcie, jesli wskaze sie sposob uzyskania dochodow, odciazenia budzetu z utrzymywania schronu, rozwiazania problemu bezdomnych psow, wezwan do pogryzien i in.
I taka dyskusja z gmina Sz-n i pobocznymi gminami, to niezly poczatek na pokazanie sensownego rozwiazania na skale kraju.

Link to comment
Share on other sites

Co do kociarni rzeczywiście kociarnia powinna byc bardziej przystosowana tak jak i szczeniętarnia,jednka ludzie powinni stawac na głowie by kociaki do schronu nie trafiały do schronu wystarczy że trafi 1 bezobiawowy zupełnie kociak z panleukopenią czy jakos tak a zaraz pada cała kociarnia .Co do boksów ja uwarzam że im więcej boksów tym więcej psów bo wtedy w niektórych przypadkach brakuje hamulca
no bo jest miejsce ,oczywiście popieram poprawianie jakości boksów ,ale nie powiekszanie ich.
Ale to tylko moje zdanie

Link to comment
Share on other sites

Co do pruszanych kwestii prawnych, moze uda sie sciagnac dziewczyny z TOZ. U nas wlasnie TOZ zajal sie tymi prawnymi stronami losu czworonogow i calkiem niezle im to poszlo.

Co do ilosci boksow, powinno ich byc wiecej ale mniejszych. Teraz nie ma dojscia do wielu psow. Nie ma jak ich probowac adoptowac komus, bo niesposob poznac charakter kudlacza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Ale mozna go jakos rozreklamowac. A gdzie o tym pisano wogole? Przydalo by sie zrodlo do poczytania.[/quote]

[quote name='kamilqax95x'][URL="http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.naszemiasto.stetinum.pl/bindata/news/zrodlo/NEWS08f07524a10054a4c4ab5774f351fac0.jpg&imgrefurl=http://www.naszemiasto.stetinum.pl/pl/wiadomosci/organizacje_i_stowarzyszenia_wiadomosci/Boogie_Brain_pisze_list_do_prezydenta&usg=__Xr2V3Nu_-cMUH2Ik8d30cGATZ7M=&h=374&w=500&sz=49&hl=pl&start=48&tbnid=tM3DG5B9XVi78M:&tbnh=97&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dschronisko%2Bdla%2Bzwierz%25C4%2585t%2Bw%2Bszczecinie%26gbv%3D2%26ndsp%3D18%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN%26start%3D36"]>>tu << [/URL]ale jest wszystko to samo co jest na początku[/quote]
[COLOR=Green][B]Tutaj jest dział "Media",więc proszę wstawić źródło do pierwszego postu[/B][/COLOR].

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pewnosci, czy bedzie obsługiwac tez Szczecin [chociaz wydaje mi sie, ze to mi sie wlasnie obilo o uszy], ale nowe, duze i porzadne schronisko ma powstac w gminie Dobra, w okolicach Lubieszyna. Z wizualizacji wynika, ze schron ma byc wzorowany na berlinskim. Polecam artykul [url=http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.224.2]Mierzyn 24 - portal mieszkańców Mierzyna: Schronisko dla bezdomnych zwierząt! (czytaj więcej)[/url] - poczatek budowy planowany jest na przyszly rok.

Jesli jednak chcecie pisac jakies petycje, to w mojej sygnaturze jest list do poslow - mozna cos stworzyc na podstawie tego. Mamy tam tez czarno na bialym przedstawione wyliczenia, ze kastracja sie oplaca, a i problem chipowania i pobierania oplat za posiadanie psa zostal poruszony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Tak, tylko realnie wprowadzajac wspomniane zmiany, to schron w zupelnosci bedzie wystarczajacy. (...)[/quote]

Karjo, wszystko pięknie, ale czy taka opracowana regulacja jest już pod obradami Sejmu ? Nie... Więc miną lata, albo i dekady zanim cokolwiek się w tym temacie ruszy, a psy cierpią TERAZ! A pocierpią jeszcze, bo zanim powstanie schronisko to też z rok-dwa potrwa ...

Ponadto sama regulacja prawna to świstek papieru wart mniej niż czysta nie używana kartka ... Potrzeba jeszcze aparatu skutecznie egzekwującego regulację prawną! Pijanych kierowców zaczęto karać więzieniem i co? Przestali pić?...
A jak jest z tym u nas wiemy, więc regulacja prawna - tak, liczenie że ona cudownie rozwiąże problem - nie.
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Nie mam pewnosci, czy bedzie obsługiwac tez Szczecin [chociaz wydaje mi sie, ze to mi sie wlasnie obilo o uszy], ale nowe, duze i porzadne schronisko ma powstac w gminie Dobra, w okolicach Lubieszyna. Z wizualizacji wynika, ze schron ma byc wzorowany na berlinskim. Polecam artykul [URL="http://www.mierzyn24.pl/news.php?extend.224.2"]Mierzyn 24 - portal mieszkańców Mierzyna: Schronisko dla bezdomnych zwierząt! (czytaj więcej)[/URL] - poczatek budowy planowany jest na przyszly rok.

Jesli jednak chcecie pisac jakies petycje, to w mojej sygnaturze jest list do poslow - mozna cos stworzyc na podstawie tego. Mamy tam tez czarno na bialym przedstawione wyliczenia, ze kastracja sie oplaca, a i problem chipowania i pobierania oplat za posiadanie psa zostal poruszony.[/quote]
Plany niezle i obiecujace to schronisko jest. Narazie psiaki z dobrej trafiaja do istniejacego schronu. Takie odciazenie napewno bedzie super, a jakos nie wierze, zeby zrezygnowali z tego schroniska istniejacego w Szczecinie, skoro intensywnie sa zbierane pieniadze na przebudowe.

PS jakos gramatyka mi sie sypie, to chyba wina poniedzialku...

Link to comment
Share on other sites

Przyko mi, że wyleję kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy, ale:
1) kto chcąc adoptować psa pojedzie taki kawał do miejsca, gdzie mam powstać schronisko, niemal pod samą granicę ? Największym autem obecnego jest bowiem jego dostępność komunikacyjna (niemal obok centrum miasta - kilka linii autobusowych i tramwajowych).
2) wielkość schroniska - na terenie tak rozległym jak Szczecin (nie mówiąc o sąsiednich gminach) powinny być dwa schroniska - na lewo i prawobrzeżu. Miejsza ilość psów i kotów na terenie każdego ze schronów daję mniejsze zagrożenie epidemiologiczne i możliwość pracy większej liczby woluntariuszy.
3) jest mało adopcji, brak wolontariuszy. Nikt nie zadaje pytań dlaczego ? Jak jednak ktoś ma adoptować psa, gdy schronisko jest czynne od 9-16. Gdzie znależć wolontariuszy niepracujących i nie uczących się, którzy są zdolni pracować w tych godzinach ? Dla mnie podstawą są zmiany godzin urzędowania schroniska. O poprawie stron internetowych (małe, nijakie zdjęcia, brak opisów poszczególnych psów, itp.) nie będę nawet wspominać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']
1) kto chcąc adoptować psa pojedzie taki kawał do miejsca, gdzie mam powstać schronisko, niemal pod samą granicę ?[/quote]A na przyklad ja :eviltong: Bo wole wziac psa, ktory chociaz zostal przez weterynarza przebadany i nie ma zrytej przez ciasne, przepelnione klatki psychiki.
[quote]Największym autem obecnego jest bowiem jego dostępność komunikacyjna (niemal obok centrum miasta - kilka linii autobusowych i tramwajowych). [/quote]Schronisko w Szczecinie tez nie jest az tak dostepne, jak ci sie wydaje - przynajmniej moim zdaniem jest raczej prawie na zadupiu. Poza tym, sorry, ale schronisko w obecnym stanie nie ma racji bytu w tym miejscu. Te psy sa GLOSNE. Slychac je na petli trojki, w parku, w Lasku Arkonskim. I tak sie dziwie, ze jeszcze ten schron tam istnieje - co mozna zawdzieczac tylko i wylacznie [jeszcze] raczej niewielkiej liczbie zabudowan mieszkalnych.
[quote]2) wielkość schroniska - na terenie tak rozległym jak Szczecin (nie mówiąc o sąsiednich gminach) powinny być dwa schroniska - na lewo i prawobrzeżu. Miejsza ilość psów i kotów na terenie każdego ze schronów daję mniejsze zagrożenie epidemiologiczne i możliwość pracy większej liczby woluntariuszy. [/quote]Gmina Szczecin nie ma kasy na jedno schronisko, a ty dwoch chcesz? Pomysl fajny, ale brak mozliwosci realizacji.
[quote]3) jest mało adopcji, brak wolontariuszy. Nikt nie zadaje pytań dlaczego ?[/quote]Jak juz bylo omawiane na innym watku - w szczecinskim schronie wolontariusze nie sa generalnie mile widziani. Nie wiem jak obecnie, ale pare lat temu marnowalo sie caly dzien na latanie po miescie tylko po to, zeby sie dowiedziec JAK zostac wolontariuszem - a wszedzie rozkladali rece, bo nie wiedza. Bardzo zachecajace, nieprawdaz? Ale skoro schron sam sobie radzi... [btw, schron dla zwiedzajacych jest otwarty w takich smiesznych godzinach, dla pracownikow - i jak podejrzewam, wolontariuszy - dluzej]
[quote]O poprawie stron internetowych (małe, nijakie zdjęcia, brak opisów poszczególnych psów, itp.) nie będę nawet wspominać.[/QUOTE]Opis? Cholera, zeby schron chociaz wiedzial, czy sterylizuje! Osoby wspolpracujace ze schronem twierdza, ze tak - schron twierdzi, ze WSZYSTKIE dane na stronie [a wiec i fakt braku sterylizacji w 'profilach' poszczegolnych psow] to stan faktyczny. Ot, typowe zachowanie we wsi z tramwajami :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']A na przyklad ja :eviltong: Bo wole wziac psa, ktory chociaz zostal przez weterynarza przebadany i nie ma zrytej przez ciasne, przepelnione klatki psychiki.[/quote]

Shin, mówimy o przeciętnym Kowalskim, nie o Tobie. To po pierwsze. Po drugie podejrzeam, ze mając psa "zrytego" i nie "zrytego" wybrałbyś tego pierwszego. :evil_lol: Pamietaj także, że nie kazdy ma samochód i duża część ludzi korzysta jednak z komunikacji miejskiej.

[quote name='shin']Gmina Szczecin nie ma kasy na jedno schronisko, a ty dwoch chcesz? Pomysł fajny, ale brak mozliwosci realizacji.[/quote]

Wiesz, pieniądze leżą na ulicy. Dosłownie. Gdyby wreszcie straz miejska zaczeła karać za psie kupy na chodnikach i część tych środków poszła na schron, nie byłoby tak źle. Jakoś nie widzę tych ukaranych włascicieli wałęsajacych się w poblizu swoich domostw psów oraz latających luzem, bez kagańców psów ras tzw. agresywnych. Dawniej dochód przynosił także hotel dla psów, który był w schronisku.

Co do tego czy wolontariat jest po południu, wydaje mi się , że nie. Także najlepiej będzie jak w tej sprawie wypowiedzą się wolontariusze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Po drugie podejrzeam, ze mając psa "zrytego" i nie "zrytego" wybrałbyś tego pierwszego. :evil_lol: [/quote]Czyzby na zasadzie "podobienstwa sie przyciagaja"? :evil_lol: [quote]Pamietaj także, że nie kazdy ma samochód i duża część ludzi korzysta jednak z komunikacji miejskiej.[/quote]Pamietam o tym, ale przeciez nie postuluje tu zlikwidowania schronu szczecinskiego, tylko ciesze sie, ze w mojej gminie tez powstanie schron - nie dosc, ze nowoczesny, to jeszcze z szansa na to, ze nie bedzie przepelniony, co tez dobrze wplynie na schron w Szczecinie, bo z innych gmin nie beda tam przywozone zwierzaki. [SIZE="1"]Tak w ogole, to mam niesmiala nadzieje, ze bliskosc granicy + moze jakas akcja reklamowa po zachodniej jej stronie cos pomoze...[/SIZE]

[quote]Wiesz, pieniądze leżą na ulicy. Dosłownie. Gdyby wreszcie straz miejska zaczeła karać za psie kupy na chodnikach i część tych środków poszła na schron, nie byłoby tak źle.[/quote]Wiem. Uwierz mi, jak jeszcze w Szczecinie mieszkalem, to az za czesto bylem tego swiadom. Co nie zmienia faktu, ze SM ma to w (_._) i male sa szanse, zeby to sie zmienilo. Nie wiem jak ty, ale ja pieszego patrolu nie widzialem od lat - widuje czasem samochody SM, przejezdzajace spokojnie obok samochodu zajmujacego polowe pasa drogowego, czy parkujacego wlasnie na sciezce rowerowej.
[quote]Jakoś nie widzę tych ukaranych włascicieli wałęsajacych się w poblizu swoich domostw psów oraz latających luzem, bez kagańców psów ras tzw. agresywnych.[/quote]Dlatego by trzeba bylo wreszcie zrobic wielka akcje chipowania, zeby sie taki jeden z drugim nie wykrecil, ze to nie jego pies :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']
Jak juz bylo omawiane na innym watku - w szczecinskim schronie wolontariusze nie sa generalnie mile widziani. [/quote]

To akurat jest nie prawda.
chyba ze o to chodzi ze powołali się na bycie wolontariuszem i przychodzą raz na ruski rok choć mają czas albo zamiast do schroniska chodzą do TOZ-u to po co to wszystko było ????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...