Jump to content
Dogomania

Brak jąderek operacja czy czekać


Laurek

Recommended Posts

Czesc wszystki!!!
Mam powazny problem, Laurek jma juz 4 miesiace i nadal nie ma jaderek!!!Dzis weterynarz powiedzial ze to b. niepokojace i ze szanse sa raczej marne. Zalecil poczekac jeszcze z 3 miesiace a nastepnie jesli sie nie pojawia nalezy go operowac aby zapobiec wszelkiemu nowotworowi. Powiedzial rowniez, ze brak jaderek moze prowokowac u psa agresje.
Prosze moze wiecie cos na ten temat. Slyszalam ze sa jakies lekarstwa ktore moga wywolac ich rozwoj. Jego bracia sie normalnie rozwijaja. Bardzo sie martwie.
Dziekuje za wszelkie porady

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Przykra sprawa, jeśli planowałaś pieska wystawiać. To, że jego bracia normalnie się rozwijają, o niczym nie świadczy. Taki "kwiatek" może się przytrafić, a rzadko się zdarza więcej niż jeden w miocie. Co do lekarstw, to raczej nie są skuteczne, rzadko pomagają, niestety. Słyszałam też o implantach :o , ale moim zdaniem to już perwersja :wink: świadcząca tylko o próżności właścicieli. Z drugiej strony, 4 miesiące to jeszcze nie jest koniec dojrzewania, choć jeśli jeszcze nie zeszły, to faktycznie nie jest dobrze. Jedyne, co możesz w tej chwili zrobić bez szkody dla pieska, to masaż, choć nie wiem, czy masz co masować? Porozmawiaj z wetem na ten temat, jeśli cokolwiek byłoby wyczuwalne, należny intensywnie i regularnie masować, wtedy masz jakąś szansę na zejście jajeczek. Nie spodziewaj sie jednak cudów.
Wymiziaj psiaka i nie zamartwiaj się na zapas. Bez jajeczek też go będziesz kochała, prawda? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki bardzo za wszelkie porady. Niestety z Laurkiem nie pojde juz na wystawe, ale najwazniejsze jest dla mnie jego zdrowie i mam nadzieje ze moze zdarzy sie jeszcze jakis cud:)
Na szczescie pieski po takiej operacji nie czuja zadnej roznicy ze sa mniej mescy to wlasciciele maja glupie przesdady ze to juz nie w pelni wartosciowy pies. Na szczescie ja mam to gdzies kocham mego pieska i nic sie nie zmieni oby tylko byl zdrowy!!!
Pozdrawiam wszytskich

Link to comment
Share on other sites

Czy jadra byly kiedykolwiek wyczuwalne?
Ja poszlabym do weta specjalisty od rozrodu i jednak rozwarzyla kuracje hormonalna - to moze sprawic ze unikniecie operacji.
Nie zmienia to jednak faktu ze pies ten nie powinien byc uzywany do hodowli - nawet jesli jadra by zeszly.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laurek'][b]Na szczescie pieski po takiej operacji nie czuja zadnej [/b][b]roznicy ze sa mniej mescy [/b]to wlasciciele maja glupie przesdady ze to juz nie w pelni wartosciowy pies. Na szczescie ja mam to gdzies kocham mego pieska i nic sie nie zmieni oby tylko byl zdrowy!!!
Pozdrawiam wszytskich[/quote]

Święte słowa! Na szczęście coraz więcej osób myśli tak, jak Ty.
A jeśli chodzi o hormony... Ja zdecydowanie wybrałabym kastrację niż faszerowanie psiaka. No chyba, że wystawy są priorytetem, a wet daje kuracji hormonalnej jakąś szansę .

Link to comment
Share on other sites

Dzieki bardzo, niestety jaderka nie byly nigdy wyczuwalne, ale sprobuje masowac jak jest co :P
Zreszta dzis spotkalam na rowerze dziewczyne z labradorem , ktory zostal naumyslnie wykastrowany i wlascicielka mowi ze piesek zmienil sie o 180 stopni, jest mniej agresywny do psow, w ogole do nich nie biegnie, slucha sie i jest bardziej czuly.
Stwierdzila ze coraz wiecej osob robi to specjalnie ze swoimi psami, kurcze czy to jakas moda?
A na razie Laurek ma sie dobrze, dzis szalal po lesie i znalazlam az 6 kleszczy!!!!

Pozdrawiam wszystkich :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Laurek']
Stwierdzila ze coraz wiecej osob robi to specjalnie ze swoimi psami, kurcze czy to jakas moda?
[/quote]

Raczej poczucie odpowiedzialnosci. Skoro nie chcemy zeby zwierze sie rozmnazalo (bo niechcianych psow jest zbyt wiele w naszym kraju) to oszczedzamy mu klopotow zwiazanych z instynktem plciowym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...