Jump to content
Dogomania

Łaciate, budzić się z zimowego snu! ;))


Dalma&Maja

Recommended Posts

  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ice']Hmmm, nowy temat?? :evil_lol: moze doradzicie mi jak nauczyc mojego pupilka sluchania sie na spacerach. Problem w tym ze on jak sie go spuszcza zaczyna biegac jak szalony, ale nie w tym rzecz. jestesmy gdzies na dworku gdy jest sam to ok, ale gdy tylko zobaczy jakiegos biednego pieska , to odrazu leci go :mad: . Czasem boje sie go spuszczac, bo juz pare razy ugryzl mnie w noge:lol: . mimo ze jest spokojny do ludzi, to w momencie gdy jest jakis inny pies, moj pongus zamienia sie w :diabloti: . Macie jakies sposoby , na posluszenstwo mojego pupilka :placz: ... :razz: . Pozatym wszystkie psy sie go boja na dzielnicy i to mnie tez martwi bo nie ma zadnych pieskow znajomych oprocz mojej przyjaciolki pieska...:razz:[/quote]

To masz problem.A ile latek liczy sobie Twój kropek?

Dziewczyny dobrze Ci radzą - trzeba nad nim mocno popracować - najlepiej pod okiem jakiegoś specjalisty!!!!

Link to comment
Share on other sites

juz se radze samemu:p zaczelismy sie dogadywac a uwazam ze treserzy nic go nie naucza bo on nie lubi obcych ludzi, nauczyl sie bronic i pilnowac tylko swoich, tu tez jest czasem problem ale jestem z tego zadowolony:):loveu: juz daje sobie rade samemu:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

oo w tydzien wychowales na nowo psa? super, gratuluje
dalej nie lubi obcych tak? ciekawe. moze zamykaj go w innym pokoju, jak przychodza goscie. i niech zalatwia sie w domu, bo na spacerze tez moze kogos spotkac
masz agresywnego psa i sam tego nie zwalczysz - nie bedziesz wiedzial jak, tak samo jak nei wiedziales jak wychowac go by nie byl agresywny wobec CIEBIE (sic!) i innych

Link to comment
Share on other sites

Jakoś trudno mi wyobrazić sobie, że psi charakter w tydzień się odmienił... Z tego wniosek, że albo nigdy nie miałeś problemu z psem albo masz go nadal i postanowiłeś z tym nic nie robić... Świetna decyzja. Tylko potem nie mów, że coś "pies zrobił". :diabloti:

Czy wiecie co się dzieje z forum kropkowym? Od jakiegoś czasu nie mogę go odpalić?

Link to comment
Share on other sites

Kika, u mnie co jakiś czas pojawiają się problemy z wejściem na dgm... troszkę mnie nie było, później się pojawiłam, a potem nie mogłam zalogować się na konto Dalma&Maja, także po raz kolejny musiałam się rejestrować... ;)

Ice, ja powtórzę za poprzednikami, moim zdaniem powinieneś skontaktować się z jakimś dobrym szkoleniowcem. Ale oczywiście jeśli nie będziesz chciał tego uczynić... Twoja decyzja. Musisz tylko pamiętać o tym, że z niewychowanym dalmatyńczykiem możesz mieć bardzo dużo problemów. Poza tym łaciate są to psy bardzo inteligentne, samodzielnie myślące, psi indywidualiści, potrafią być bardzo uparte i cwane, wykorzystać każdy nasz (właścicieli) błąd, oczywiście na swoją korzyść...
Trzeba mieć do nich cierpliwość, to przede wszystkim, poza tym nie można być za bardzo uległym, bo pies może jednym słowem, nam wejść na głowę... z czego będą najpewniej problemy.

P.S. chyba też do Was dołączę na kropkowym forum. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

widzisz dalma czasem ludzie cie nie lubia, dlatego napisalem tu ze sam sobie poradzilem,bo jezeli ktos ma do mnie o cos pretesje, to ja dziekuje:angryy: . moja dziewczyna mi tu zalozyla konto bo jest fajnie, tylko szkoda ze ludzie na dzien dobry cie jada, to troche nie fair, a ja nie potrzebuje niczyjej laski... a jak chodzi o mojego dalmata, to zaczelismy trenowac, kupilem mu 20 metrowa linke, narazie biega na niej:p teraz juz powoli go spuszczamy i nawet jest gitez, moja dziewczyna ma kundelke i malamuta, narazie jest ok jak sie spotykaja, idziemy w dobrym kierunku:multi: ... tak wogule to sorki za bledy ale juz pozno, i dzieki dalma za rade:) liczy sie fakt, buziak:loveu: :diabloti: :razz: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ice, uwierz, że i ja i inni miłośnicy dalmatyńczyków chcą dobrze, jeśli radzimy, to naprawdę nie złośliwie, a życzliwie i mając na uwadze dobro psa, a co za tym idzie i właściciela.

Nie ma za co. :) A z buziakami to uważaj, bo się dziewczyna może na Forum pojawić. :lol:

I pisz o postępach.

Poza tym, pusto tu... może jakieś zdjęcia łaciatych? :)

Kika, aż jestem ciekawa jakie u Was zmiany. Bo jak ostatnio byłam na Twojej stronie (niedawno) to wszystko było w jak najlepszym porządku. :evil_lol: Muszę sprawdzić. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Reyes

Dalmat potrafi :loveu:
Ja to od zawsze mówiłam : nie ma takiej rzeczy której by Dalmatynczyka nie dało się nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote]Jinny a czy ty kiedykolwiek w to wątpiłes?? :P
Wy macie piekne dalmaty a ja mam najpiekniejszego kundlka pod słońcem [IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/lol.gif[/IMG]
[/quote]

Nie wątpiłam, nie miałam swojego własnego zdania na ten temat, bo nie znałam żadnego kropkowanego osobiście, ale jak już tak ktoś pyta, to <Oj to chyba zaraz obraże wszystkich właścicieli dalmatyńczyków teraz... ale wcale nie mam takiego zamiaru> to niektórzy powiadają, że cechą główną dalmatyńczyków jest to, że są bardzo wesołe, zawsze skore do zabaw, niegdy nie dorośleją i nie są najmądrzejszymi z piesków raczej... Czekam aż obalicie ten mit i będę mogła polemizować z tymi, co mi tak mówili : )
Acha, ale linku z psem na rowerze nie wkleiłam w tym celu weryfikującym, tylko dlatego, że akurat go znalazłam. Chociaż raczej potwierdza, że to inteligentny pies ten łaciatek. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Dla mnie najlepszym dowodem jest ten pies: :loveu:
[URL="http://www.dalmatian.cz/cze/"]http://www.dalmatian.cz/cze/[/URL]
Poczytaj sobie o jego szkoleniach

Link to comment
Share on other sites

Dalmasie sa mądre tylko trzeba odpowiednio sie nimi zając ;)
Np. moja wredota, choc dalmatem nie jest, jest mądra, ale potrafi udawać głupią, nie słuchac co sie do niej mówi :lol: Jak jej coś nie spasuje to po prostu tego nie robi, udaje że nie słyszy i idzie w swoja strone :lol:
W innych momentach zadziwia mnie swoja przebegłością :diabloti: no aniołkiem to ona nie jest :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałam linka poniżej. Trochę ciężko mi się zorientować po pies chyba z Czech jest (czy Słowacji? Jakiś słowianin w każdym razie) i mimo, że jest angielska wersja strony, to wszsytkie tytuły i nazwy są czeskimi skrótami, ale ogólenie kumam, że piesio jest wykształcony, mądrala i bierze udział w zawodach, wiele wygrywa - czyli nie gupi fcale. Jak będę mieć więcej czasu to poszukam polskich stronek o dalmatkach mądralach. A czy możecie mi powiedzieć, do czego ta rasa została stworzona? Wiem, że są w grupie 6, tzn, że to psy myśliwskie. Jak myśliwskie konkretnie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...